DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Śledztwo w sprawie profesora Bogdana Chazana umorzone

Śledztwo w sprawie profesora Bogdana Chazana umorzone
fot. Luka Lukasiak/Forum
#CHAZAN    #OBRONA ŻYCIA    #ŻYCIE    #ŚLEDZTWO    #ABORCJA    #UMORZENIE    #PROKURATURA    #SĄD

Śledczy uznali, że prof. Bogdan Chazan nie złamał prawa odmawiając pacjentce wykonania aborcji – poinformował portal tvp.info. Prokuratura stołeczna podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa ws. „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży”.

 

Prof. Bogdan Chazan został przesłuchany przez śledczych przeszło dwa tygodnie temu. Prokuratorzy przesłuchali także prof. Romualda Dębskiego, lekarza prowadzącego pacjentki, której prof. Chazan odmówił przeprowadzenia aborcji.

 

Pod koniec lutego do prokuratury trafiła opinia biegłych z wrocławskiej Akademii Medycznej. Analizowali oni dokumentację ciąży kobiety, która była m.in. pacjentką szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, kierowanego przez prof. Bogdana Chazana. Śledczych interesowało m.in. czy zdrowie pacjentki było zagrożone, gdyż jest to jeden z warunków dopuszczalności dokonania legalnej aborcji - informuje portal tvp.info.

 

Opinia nie dała ona podstaw do postawienia zarzutów prof. Chazanowi, bowiem biegli uznali, że narodziny dziecka nie zagrażały życiu i zdrowiu matki.

 

Profesor Bogdan Chazan, jako dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie odmówił wykonania aborcji. Lekarz powołał się na klauzulę sumienia.

 

Sprawa prof. Chazan wywołała oburzenie wśród antykościelnych i lewicowych środowisk. Lekarzowi odebrano kierownictwo nad szpitalem im. Świętej Rodziny. 21 lipca ubiegłego roku prof. Chazan otrzymał wypowiedzenie z pracy.

 

 

Źródło: TVP Info

lukDATA: 2015-05-01 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Modemiku, pacjentkę mógł oddać, ale dziecka na zabicie nie mógł oddać. Ty byś nie widział problemu by oddać komuś dziecko, wiedząc że będzie przez tego kogoś zabite?
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@TheModern: komu? temu, który będzie miał ten sam dylemat, co on, czy temu, który zarżnie dziecko?
ponad 3 lata temu / kvt
 
Nie musiał tkwić w grzechu, mógł oddać pacjentkę komu innemu.
ponad 3 lata temu / TheModern
 
Modemiku, chciał odpokutować za swe winy. Nie można odpokutować win dalej w nich tkwiąc. Kiedyś zrozumiesz jego postawę. Mam nadzieję że zrozumiesz nie za późno :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Oddałby pacjentkę komu innemu i by było po problemie, ale oczywiście musiał zgrywać wielkiego obrońcę życia (gdy "wyskrobał" już sobie willę i limuzynę).
ponad 3 lata temu / TheModern
 
Modemiku, a skąd prof. Chazan miałby pewność? W TV to wielu "cfaniaczków" pokazuje się jako mocni w gębie tylko po to by zdobyć popularność :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.