DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Śledztwo w sprawie profanacji pomnika Chrystusa umorzone. „Margot” chce odszkodowania

Śledztwo w sprawie profanacji pomnika Chrystusa umorzone. „Margot” chce odszkodowania
Okładka PCh24CT nr 120 (projekt oparto o zdjęcie z profanacji warszawskiego pomnika Chrystusa „Sursum Corda”. Źródło: facebook.com/123spacerowicze)

„Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie znieważenia pomników tęczową flagą. Powód? Śledczym nie udało się znaleźć sprawców przestępstwa”, informuje „Nasz Dziennik”. Z ustaleń gazety wynika, że decyzja w tej sprawie zapadła pod koniec grudnia 2020 roku.

 

Gazeta przypomina, że w lipcu 2020 roku w Warszawie grupa osób przedstawiająca się jako „aktywiści LGBT” przyczepiała tęczową flagę do figury Chrystusa przed bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Doniesienie do prokuratury w sprawie obrazy uczuć religijnych i znieważenia pomników składał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta

 

Postępowanie prowadzone przeciwko Michałowi S., Zuzannie M., Kai K. oraz Annie F. zostało umorzone pod koniec grudnia 2020 roku stosownie do treści art. 322 par. 1 k.p.k. wobec niepopełnienia przez wyżej wymienionych zarzucanych im czynów, jak również wobec niewykrycia sprawcy w sprawie. Podstawą do wydania takiej decyzji był zgromadzony materiał dowodowy, utrwalony zgodnie z przepisami procedury – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

To sytuacja, która kompromituje organy ścigania – tak sprawę komentuje dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. – Sytuacja jest kuriozalna. Sprawa bezczeszczenia pomników wstrząsnęła całą Polską. Nie twierdzę, że sprawcami przestępstwa były osoby zatrzymane latem, bo od wyroków jest sąd, ale fakt, że policja i prokuratura nie potrafią nawet wskazać potencjalnych winnych i znaleźć dowodów w sprawie, to jest to coś nie do pomyślenia. Swoją nieudolnością prokuratura wysyła jasny sygnał wszystkim lewicowym przestępcom: możecie atakować katolików, nic wam nie grozi, bo i tak was nie złapiemy – podkreślał w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Dąbrowski.

 

Warto przypomnieć, że kilka godzin po zajściu w sieci znalazły się zdjęcia z nocnej akcji. Także osoby uczestniczące w zajściu chętnie rozmawiały z mediami. Ich wypowiedzi były jednak anonimowe. Lewicowe media wprost przypisywały sprawstwo tych czynów grupie Stop Bzdurom. – W czynie społecznym członkowie Akcji Katolickiej mogą wysłać prokuraturze linki z tekstami, które mogą pomóc w znalezieniu sprawców. Wystarczy, że prokuratura zgłosi się do nas w tej sprawie – stwierdził dr Artur Dąbrowski.

 

Aktywiści LGBT, zatrzymani przez policję latem 2020 roku w tej sprawie, zapowiadają, że będą się domagać od Skarbu Państwa odszkodowania za – ich zdaniem – bezprawne zatrzymanie.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK


DATA: 2021-01-14 10:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jacy z nich aktywiści? To tchórze.
5 dni temu / Kowalski
 
Niszczenie naszej cywilizacji łacińskiej następuje już na mocy lewa bo nie prawa.Matko Boża miej w opiece moją Ojczyznę !
6 dni temu / P.N.P.
 
Ale Ziobro znowu się nadmie i zbeszta Morawieckiego za uległość...i tak kabaret trwa
6 dni temu / Ironia
 
To wszystko się działo na Krakowskim Przedmieściu, w najbardziej pilnowanym miejscu Warszawy.
6 dni temu / Ryś
 
To jakiś obłęd!!!
6 dni temu / Polka
 
Widać UKŁAD nie tylko w Gdańsku.
6 dni temu / Jasiu Kucia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.