DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Śledztwo smoleńskie oddane Putinowi. Kolejne dokumenty to potwierdzają

Śledztwo smoleńskie oddane Putinowi. Kolejne dokumenty to potwierdzają
fot. Xinhua / FORUM

„Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie posiada informacji, z jakich uregulowań wynikała decyzja Federacji Rosyjskiej o wdrożeniu śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M” – taką konkluzję zawarł w sowim piśmie do warszawskiej prokuratury okręgowej Tomasz Arabski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premiera Donalda Tuska. Jak było naprawdę?

 

Do dokumentów dotarł tygodnik „Do Rzeczy”. Okazuje się, że kancelaria premiera Tuska zamówiła analizę, z której wynikało, że nie trzeba było stosować prawa, które oddało śledztwo w ręce Rosjan. Dokument datowany jest na 10 marca 2011 roku. Nigdy nie ujrzał światła dziennego. Być może dlatego, że w tym czasie Rosja już całkowicie przejęła kontrolę na śledztwem w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M.

 

Niemal rok po katastrofie ekipa Donalda Tuska dowiedziała się, że : „Należy w szczególności wskazać, że według dostępnych publicznie informacji samolot Tu-154M pozostawał do dyspozycji jednostki sił zbrojnych, był wpisany do rejestru samolotów wojskowych MON i traktowany był na gruncie prawa krajowego jako statek powietrzny państwowy, nosił stosowne oznaczenia samolotu wojskowego, zaś dowództwo nad nim sprawowała osoba wchodząca w skład personelu sił zbrojnych”. To nic innego, jak potwierdzenie, że katastrofa powinna być badana według zupełnie innych przepisów, nadających obu stronom równe prawa w ślecdztwie.

 

Kolejny z dokumentów, datowany na 19 września 2011 roku zaskakuje. Tomasz Arabski, ówczesny szef KPRM, w piśmie do warszawskiej prokuratury okręgowej stwierdził, że „Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie posiada informacji, z jakich uregulowań wynikała decyzja Federacji Rosyjskiej o wdrożeniu śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M”. Arabski podkreślił też, że Kancelaria nie jest w posiadaniu opinii prawnych dotyczących ustalenia, w oparciu o jakie procedury powinny być badane okoliczności katastrofy.

 

Dokumenty są częścią materiału dowodowego w śledztwie w sprawie dotyczącym „zdrady dyplomatycznej”.

 

Źródło: „Do Rzeczy”

MA

 

 

 

 


DATA: 2017-10-23 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Napisz w jakiej firmie przewozowej lub na jakim lotnisku pracujesz to napiszę do Ciebie z firmy w której pracuję DKD,(calibration) . Wnioskuję, że twoje wiadomości czerpiesz z Onetu lub temu podobnych.W kółko powtarzasz to co piszą na łamach Onetu i tym podobnych. Czytałem to samo o czym Ty w kółko piszesz.Brak mi słów. Podszkol się trochę, albo niech twoja firma przysle Ciebie do nas na szkolenie. Robimy szkolenia dla wszystkich firm przewozowych technicy i inżynierowie z obsługi naziemnej na wszystkich kontynentach w temacie kalibracji między innymi również nawigacji i oprzyrządowania.
ponad 2 lata temu / Predator
 
Predator piszesz bzdury takie jak to,,Nie wiesz w żadne bajki o braku systemów naprowadzających. To jest obecnie standard w samolotach tej klasy do przewozu elit i głów panstwa jak i normalnych pasażerskich." Już udowadniam dlaczego.By jakikolwiek system naprowadzanie działał to nie wystarczą urządzenie na pokładzie samolotu,muszą być odpowiednie urządzenia na lotnisku.Na tamtym lotnisku nie było nic co mogło by pozwolić lądować jakiejkolwiek maszynie bez widoczności pasa startowego.Najnowocześniejszy samolot nie wyląduje bez widoczności w przypadku gdy na lotnisku nie ma odpowiednio współpracujących urządzeń.Piszesz że piloci polegali na przyrządach,a gdzie zdrowy rozsądek.Procedura lądowania tym samolotem na tamtym lotnisku ZABRANIAŁA lądowania bez widoczności pasa. Predator nie masz zielonego pojęcia o nawigacji, kończę dyskusje,bez odbioru.
ponad 2 lata temu / XYZ
 
Piloci nie są w to zamieszani. Oni polegali na przyrządach pokładowych, które najprawdopodobniej były źle skalibrowane/ustawione.w tym kierunku bym szukał. Ale hangar, obsługa techniczna, szyfranci nikt już nie żyje- seryjny morderca ?Jako pilot samolotu,łodzi podwodnej latasz/pływasz na podstawie wskazań przyrządów. A przyrządy się kalibruje, serwisuje według przepisów interwałowych.
ponad 2 lata temu / Predator
 
Jeszcze raz piszę. Nie wiesz w żadne bajki o braku systemów naprowadzających. To jest obecnie standard w samolotach tej klasy do przewozu elit i głów panstwa jak i normalnych pasażerskich. Właśnie dzisiaj kalibruję 3 sztuki A350. Zero Degree Tool of the A350 to zero degree position. Laserowo dokonujesz pomiaru parametrów. Wysoka klasa pomiarów z dokładnością 0,01 stopnia. Ludziom wciskają media ciemnotę. Pilot navigator polegał na aparaturze, która prawdopodobnie była źle ustawiona. (Recommended poriod of recalibration) Dlatego samolot może wylądować również we mgle. Systemy są w samolocie i karty topograficzne też. Rozumiesz teraz co usilnie staram się Tobie wytłumaczyc ? Ja to kalibruję, instaluje, buduję z komponentów. !!Są w kwestii bezpieczeństwa całe procedury które trzeba wykonać. To samo tyczy się opon w aucie pancernym, które się regularnie wg. serwisowego planu wymienia. Np. Do mojego auta są przewidziane opony AO GRNX Y. Każda część w lotnictwie musi mieć atest. Pozdr.
ponad 2 lata temu / Predator
 
Wiesz o braku tych systemów i nie dziwi Cię to że piloci popełnili tak błąd. Już w pierwszym Twoim poście napisałeś że Twoja wiedza jest na pewno większa od mojej.W kolejnym piszesz że na wiosnę ukażą się 100% dowody czyjejś winy.No cóż poczekajmy do wiosny,ale jeżeli wyjdzie na to że to nie był wypadek to by musiało też znaczyć że piloci też byli w to zamieszani.
ponad 2 lata temu / XYZ
 
Wiem oczywiście o tych systemach naprowadzających.Wszyscy ludzie związani z tym samolotem i z tym lotem z obsługi naziemnej zginęli.Wszystkie filmy z monitoringu hangaru zginęły. Szyfrant zginął. To jest sprawa grubymi nićmi szyta.
ponad 2 lata temu / Predator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.