DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Sławomir Cenckiewicz o bankructwie linii dialogu ekumenicznego. Czy zdążymy uratować Europę i Kościół katolicki?

Sławomir Cenckiewicz o bankructwie linii dialogu ekumenicznego. Czy zdążymy uratować Europę i Kościół katolicki?
fot. Anatol Chomicz / Forum

Otwarcie się na dialog z islamem, godzenie się na politykę multiki, to błędy za które dziś płaci Europa – uważa prof. Sławomir Cenckiewicz, członek kolegium IPN. Atak na francuskiego kapłana w czasie sprawowania Mszy św. jest tego dowodem.

 

- To jest w jakimś sensie bankructwo tej linii, którą przyjęto w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II, czyli dialogu ekumenicznego, stwierdzenia, że islam jest taką samą drogą do zbawienia duszy człowieka jak katolicyzm – podkreślił prof. Sławomir Cenckiewicz w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info.

 

Jak dodał, nie można zapomnieć, że francuska parafia w której pracował i zginął bestialsko zamordowany kapłan, łożyła na budowę meczetu w tym mieście.

 

- Dzisiaj ta polityka – w jakim sensie – otwarcia na tak zrewoltowane, antykatolickie w swojej doktrynie systemy religijne przynosi skutki. Europa jest w bardzo dużej zapaści cywilizacyjnej, Kościół katolicki w jakim sensie się włączył w tą politykę multikulti, w pewien sposób akceptując ją przez lata – dodał.

 

Jak wskazał, obecnie funkcjonuje trend konserwatywny „głównie dzięki różnym ruchom tradycjonalistycznym i samego byłego papieża Benedykta XVI, który niejako je bardzo docenił w drugą stronę”. - Ale jest pytanie czy zdążymy uratować Europę i Kościół katolicki przed tymi wszystkimi strasznymi wydarzeniami, jakie mogą nas czekać jako katolików, jako chrześcijan – zakończył.

 

Źródło: TVP Info

MA


DATA: 2016-07-27 11:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasza ugodowosc i pobłażliwość względem islamu jest interpretowana jako słabość i tylko zachęca islam do agresji zaklinanie rzeczywistości nic nie zmieni
ponad 2 lata temu / Deos
 
ale wyjątkowo jestem po lekturze wywiadu z "ojcem" dominikaninem pochodzenia kalwińskiego Józefem Puciłowskim. Jeśli tacy ludzie "wychowują" studentów krakowskich, to koniec Polski jest bliski.
ponad 2 lata temu / nie czytam wyborczej
 
Islam nie wyznaje tego samego boga co katolicyzm. Katolicy wyznają Trójjedynego Boga, a muzułmanie wyznają Allacha, który od strony doktryny katolickiej jest demonem.
ponad 2 lata temu / do korektor
 
@korektor. Religia jest darem i dizełem Boga. Jest jeden Bóg i jedna religia. Dla katolika nie ma innej religii, nie ma wielu religii, nie ma wielu Bogów. Dlatego katolik nigdy nie będzie myślał kategorią dialogu między religijnego bo nie ma wielu religii- coś takiego nie istnieje. Jest kościół i są sekty- nie ma nic pośredniego.
ponad 2 lata temu / Marlon
 
Coś się panu pomyliło. Nikt nie mówił że Islam jest równorzędną drogą do zbawienia dusz tylko że jest również religią monoteistyczną czyli mamy jednego Boga. I tak dalej. Niech pan zasięgnie języka u źródeł a potem wypisuje swoje popisy i dikta acerba, OK?
ponad 2 lata temu / korektor
 
@Soplica @Stefan - dajcie Panowie spokój, o słowa się będziemy spierać? Faktycznie jest trochę zamieszania z tymi dwoma pojęciami, ale z drugiej strony ich rozróżnianie to "woda na młyn" heretyków. Zasadniczy jest podział Kościół - "antykościół" i jakiekolwiek równouprawnienie np. luteranizmu jest takim samym skandalem jak równouprawnienie mahometanizmu.
ponad 2 lata temu / cristero
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "44926"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.