DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Sławomir Cenckiewicz: ewentualny proces odsłoni skrywane fragmenty życiorysu Wałęsy

Sławomir Cenckiewicz: ewentualny proces odsłoni skrywane fragmenty życiorysu Wałęsy

Zarzuty Wałęsy należy odrzucić, są niczym nieuzasadnione – pisze w oświadczeniu dr hab. Sławomir Cenckiewicz. Poznański sąd ma się zająć sprawą we wtorek.


W swoim oświadczeniu Cenckiewicz informuję, iż "w związku z doniesieniami medialnymi i sporym zainteresowaniem jutrzejszą (w dniu 6 maja br.) rozprawą sądową w Poznaniu, której przedmiotem jest moja książka Wałęsa. Człowiek z teczki (Poznań 2013) pragnę oświadczyć, że sformułowane przez Lecha Wałęsę i Fundację Instytut Lecha Wałęsy zarzuty zawarte w uzasadnieniu do Wniosku o zawezwanie do próby ugodowej z 16 stycznia br. należy w całości odrzucić, gdyż są one pozbawione podstaw i niczym nieuzasadnione”.


„Warunki ugody zaproponowane przez L. Wałęsę i Fundację Instytut Lecha Wałęsy, które opierają się na żądaniu wycofania książki Wałęsa. Człowiek z teczki ze sprzedaży i wpłacie łącznie kwoty 400 tys. złotych na cel charytatywny (po 200 tys. zł S. Cenckiewicz i Zysk i S-ka Wydawnictwo) zmierzają w istocie do ograniczenia wolności słowa w Polsce i uznania biografii L. Wałęsy za niepodlegającą naukowej i publicystycznej weryfikacji” – czytamy na stronie internetowej historyka.


Zdaniem Cenckiewicz „jeśli dojdzie w przyszłości do procesu sądowego, zostaną przedstawione również inne wnioski dowodowe (nie ujęte w książce Wałęsa. Człowiek z teczki) uzasadniające wszystkie podniesione w „Uzasadnieniu” kwestie dotyczące przeszłości Lecha Wałęsy”.

 

„Ewentualny proces sądowy będzie okazją do zaprezentowania nowych źródeł, świadków i okoliczności odsłaniających również inne skrywane fragmenty życiorysu L. Wałęsy” – podkreśla historyk.

 

 

Źródło: slawomircenckiewicz.pl

luk 

 


DATA: 2014-05-06 07:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tak 3mać doktorze! i się nie dawać :)
ponad 5 lat temu / kvt
 
może coś w tym rodzaju. Zresztą nie ważne czy to prawda, czy nie. Ale prawie pusta teczka bezpieki, która wcześniej zawierała całkiem pokaźny plik akt - przesądza sprawę.Bo to, że wcześniej zawierała zostało udowodnione. Może i Wałęsa więcej uratował niż tylko jeden obraz, ale jeżeli święty popełni jeden mały grzech , to już nie jest świętym. O tym trzeba pamiętać. A nie grozić,Jak Frasyniuk, że strzeli każdemu w mordę temu , kto powie źle o Wałęsie. Tym bardziej, że i Władzia działalność nie jest jednoznacznie oceniana. A jak Wałęsa i Frasyniuk zaczynali swoją działalność, to byli przecież już tacy, którzy mieli za sobą bagaż wojny, partyzantki,czy hitlerowskich lub UB-owskich kazamatów.
ponad 5 lat temu / jurko
 
Stary już jest i powinien się przyznać , bo jak i z czym stanie przed Panem?Przed Nim nic się nie ukryje.
ponad 5 lat temu / cynik
 
tak, tak, "Bolek" na smietnik historii, gdzie miejsce wszystkich dyzurnych autorytetUFF! Ale gwoli sprawiedliwosci napiszcie jak L.Walesa uratowal obraz NMP we Wloszech, czyn to chwalebny, wart naglosnienia.
ponad 5 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "22706"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.