DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 19  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Skutki politycznej miernoty


Niczyje życie ani mienie nie jest bezpieczne, kiedy obraduje parlamentsformułowanie to w odniesieniu do polskiego Sejmu zyskało ostatnio nowe, tragiczne potwierdzenie. Głosowanie z 4 lutego – kiedy to dwustu dziesięciu posłów przewagą jednego głosu otworzyło furtkę do zalegalizowania związków homoseksualnych – znów pokazało, że faktyczną władzę w naszym kraju sprawuje nieliczna grupa przebiegłych i zdeterminowanych osób, które dla osiągnięcia ideologicznych celów posługują się parlamentarną maskaradą. Rolę użytecznych durniów w tym przedstawieniu spełnia grupa krótkowzrocznych i twardogłowych ignorantów oraz politycznych miernot, które, zasiadając w Sejmie, nie wiedzą nawet lub – co gorsze jeszcze – nie chcą wiedzieć, jakie szkody całemu społeczeństwu przynosi ich ignorancja.

Tylko takie określenia cisną się bowiem na usta w obliczu jednej z największych w powojennej historii RP kompromitacji posłów. Zupełnie bowiem niespodziewanie, przy poparciu zajętych sobą i partyjnymi wojnami politykierów, przez Sejm przepchnięto ustawę o tzw. prywatnym prawie międzynarodowym, regulującym kwestie sporne między polskim systemem prawnym a systemami prawnymi krajów członkowskich Unii Europejskiej. Głosami w większości katolickich posłów przyjęto rozwiązanie, które otworzyło możliwość bezpardonowego uderzenia w prawo naturalne. Nie pomogła zgłoszona naprędce poprawka PiSodwołująca się do artykułu 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W żenującym stylu nie poparło jej nawet kilkunastu posłów PiS, bo jedni nie wiedzieli, co jest przedmiotem głosowania, inni poszli akurat – nomen omen – umyć ręce, a jeszcze innych w tym czasie w parlamencie po prostu nie było…

I nie pomogło kilkudziesięciu sprawiedliwych – tym razem z PO oraz większość PSL i PJN. Za to całą tę tragifarsę, z właściwym sobie sarkazmem, szyderstwem i przewrotnością opisał w jednym z radiowych wywiadów poseł SLD Ryszard Kalisz, człowiek, który – w przeciwieństwie do swoich sejmowych kolegów po prawej stronie – dobrze wie, o jaką stawkę toczy się cywilizacyjna wojna, i z determinacją, krok po kroku wykorzystuje każdą sposobność, oraz ignorancję tzw. centroprawicy, dla urzeczywistniania swojej ideologii. I tym razem chełpił się, choć pewnie z nadmierną przesadą, własnym decydującym udziałem w opisanym powyżej zdarzeniu.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Spektakl Klątwa obraża uczucia religijne” – stwierdził powołany przez Prokuraturę biegły prof. Eugeniusz Sakowicz z UKSW, współpracownik Konferencji Episkopatu Polski. Oznacza to, że reżyser antykatolickiego paszkwilu chorwacki reżyser Oliver Frjlić już niedługo może usłyszeć zarzuty.

 
 

Chuck Norris zachęcił niedawno rodziców do posyłania dzieci do bardziej konserwatywnych szkół wyższych. Zdaniem słynnego adepta sztuk walki i aktora, współczesne uczelnie są niewiele lepsze od lewicowych obozów indoktrynacyjnych. Niestety – jak zauważa National Catholic Register – współcześni chrześcijanie wolą uchodzić za miłych, niż dbać o prawdę.

 

 

Petycja postulująca „zapewnienie równości osobom nieheteroseksualnym w zakresie tworzenia przez nie związków” przepadła w środę na posiedzeniu komisji ds. petycji. Posłowie odrzucili wniosek o dalsze prace nad nią i ewentualne zapytanie rządu, czy planuje odpowiedzieć na postulaty osób pozostających w takich związkach. Dołączona do projektu ekspertyza Biura Analiz Sejmowych podkreśla, że legalizacja homozwiązków partnerskich i adopcja przez nie dzieci jest sprzeczna z polską konstytucją.

 

Rzeź humańska jest najbardziej krwawym epizodem powstania chłopskiego na Ukrainie nazywanego Koliszczyzną – od ruskiego słowa „kołoty”, czyli kłuć – ponieważ jej ofiary przeważnie były mordowane (zakłuwane) kosami. (…) Był to jeden z wielu bezmyślnych buntów i rozlewów krwi, który do niczego nie doprowadził i spowodował jedynie okrutne represje – mówi w rozmowie z PCh24.pl prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL

 

Krajowa Rada Sądownictwa jednogłośnie przyjęła negatywne stanowisko wobec projektu ustawy o związku partnerskim, jaki do Sejmu skierowała Nowoczesna. W dyskusji na forum Rady wobec projektu zgłoszono szereg uwag natury konstytucyjnej.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.