DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 19  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Skutki politycznej miernoty


Niczyje życie ani mienie nie jest bezpieczne, kiedy obraduje parlamentsformułowanie to w odniesieniu do polskiego Sejmu zyskało ostatnio nowe, tragiczne potwierdzenie. Głosowanie z 4 lutego – kiedy to dwustu dziesięciu posłów przewagą jednego głosu otworzyło furtkę do zalegalizowania związków homoseksualnych – znów pokazało, że faktyczną władzę w naszym kraju sprawuje nieliczna grupa przebiegłych i zdeterminowanych osób, które dla osiągnięcia ideologicznych celów posługują się parlamentarną maskaradą. Rolę użytecznych durniów w tym przedstawieniu spełnia grupa krótkowzrocznych i twardogłowych ignorantów oraz politycznych miernot, które, zasiadając w Sejmie, nie wiedzą nawet lub – co gorsze jeszcze – nie chcą wiedzieć, jakie szkody całemu społeczeństwu przynosi ich ignorancja.

Tylko takie określenia cisną się bowiem na usta w obliczu jednej z największych w powojennej historii RP kompromitacji posłów. Zupełnie bowiem niespodziewanie, przy poparciu zajętych sobą i partyjnymi wojnami politykierów, przez Sejm przepchnięto ustawę o tzw. prywatnym prawie międzynarodowym, regulującym kwestie sporne między polskim systemem prawnym a systemami prawnymi krajów członkowskich Unii Europejskiej. Głosami w większości katolickich posłów przyjęto rozwiązanie, które otworzyło możliwość bezpardonowego uderzenia w prawo naturalne. Nie pomogła zgłoszona naprędce poprawka PiSodwołująca się do artykułu 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W żenującym stylu nie poparło jej nawet kilkunastu posłów PiS, bo jedni nie wiedzieli, co jest przedmiotem głosowania, inni poszli akurat – nomen omen – umyć ręce, a jeszcze innych w tym czasie w parlamencie po prostu nie było…

I nie pomogło kilkudziesięciu sprawiedliwych – tym razem z PO oraz większość PSL i PJN. Za to całą tę tragifarsę, z właściwym sobie sarkazmem, szyderstwem i przewrotnością opisał w jednym z radiowych wywiadów poseł SLD Ryszard Kalisz, człowiek, który – w przeciwieństwie do swoich sejmowych kolegów po prawej stronie – dobrze wie, o jaką stawkę toczy się cywilizacyjna wojna, i z determinacją, krok po kroku wykorzystuje każdą sposobność, oraz ignorancję tzw. centroprawicy, dla urzeczywistniania swojej ideologii. I tym razem chełpił się, choć pewnie z nadmierną przesadą, własnym decydującym udziałem w opisanym powyżej zdarzeniu.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Zdaniem przewodniczącej Rady Języka Polskiego PAN dr hab. Katarzyny Kłosińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego nazwanie osoby czarnoskórej słowem „Murzyn” nie jest obraźliwe, choć sam wyraz miewa w języku polskim negatywne konotacje oraz bywa używany bez potrzeby, a za to z zamiarem podkreślenia rzekomej „wyższości”. Opinia naukowca została skrytykowana, a autorce zarzucono m.in. brak zrozumienia „pojęcia rasizmu”.

 
 

Bill Gates już wie kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Jego zdaniem, zamożna kraje uwolnią się od pandemii do końca 2021 roku, kraje biedniejsze będą zmagać się z wirusem rok dłużej.

 

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych widzów, portal PCh24.pl przygotował anglojęzyczną wersję filmu „Ich prawdziwe cele”, odsłaniającego społeczno-polityczną strategię ruchu LGBT. Mimo szybkiego zdjęcia produkcji przez administratorów serwisu YouTube, film odbił się szerokim echem w polskiej przestrzeni publicznej. Nadszedł czas, by prawda o genderowo-homoseksualnej agendzie dotarła poza nasze granice.

 

Ksiądz Michael P. Orsi z diecezji Camden w amerykańskim stanie New Jersey skrytykował tezę o bliskości chrześcijaństwa do socjalizmu. Podkreślił, że o ile chrześcijańskie współczucie wynika z dobrej woli, o tyle socjalizm opiera się na przymusie i grabieży.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.