DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 19  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Skutki politycznej miernoty


Niczyje życie ani mienie nie jest bezpieczne, kiedy obraduje parlamentsformułowanie to w odniesieniu do polskiego Sejmu zyskało ostatnio nowe, tragiczne potwierdzenie. Głosowanie z 4 lutego – kiedy to dwustu dziesięciu posłów przewagą jednego głosu otworzyło furtkę do zalegalizowania związków homoseksualnych – znów pokazało, że faktyczną władzę w naszym kraju sprawuje nieliczna grupa przebiegłych i zdeterminowanych osób, które dla osiągnięcia ideologicznych celów posługują się parlamentarną maskaradą. Rolę użytecznych durniów w tym przedstawieniu spełnia grupa krótkowzrocznych i twardogłowych ignorantów oraz politycznych miernot, które, zasiadając w Sejmie, nie wiedzą nawet lub – co gorsze jeszcze – nie chcą wiedzieć, jakie szkody całemu społeczeństwu przynosi ich ignorancja.

Tylko takie określenia cisną się bowiem na usta w obliczu jednej z największych w powojennej historii RP kompromitacji posłów. Zupełnie bowiem niespodziewanie, przy poparciu zajętych sobą i partyjnymi wojnami politykierów, przez Sejm przepchnięto ustawę o tzw. prywatnym prawie międzynarodowym, regulującym kwestie sporne między polskim systemem prawnym a systemami prawnymi krajów członkowskich Unii Europejskiej. Głosami w większości katolickich posłów przyjęto rozwiązanie, które otworzyło możliwość bezpardonowego uderzenia w prawo naturalne. Nie pomogła zgłoszona naprędce poprawka PiSodwołująca się do artykułu 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W żenującym stylu nie poparło jej nawet kilkunastu posłów PiS, bo jedni nie wiedzieli, co jest przedmiotem głosowania, inni poszli akurat – nomen omen – umyć ręce, a jeszcze innych w tym czasie w parlamencie po prostu nie było…

I nie pomogło kilkudziesięciu sprawiedliwych – tym razem z PO oraz większość PSL i PJN. Za to całą tę tragifarsę, z właściwym sobie sarkazmem, szyderstwem i przewrotnością opisał w jednym z radiowych wywiadów poseł SLD Ryszard Kalisz, człowiek, który – w przeciwieństwie do swoich sejmowych kolegów po prawej stronie – dobrze wie, o jaką stawkę toczy się cywilizacyjna wojna, i z determinacją, krok po kroku wykorzystuje każdą sposobność, oraz ignorancję tzw. centroprawicy, dla urzeczywistniania swojej ideologii. I tym razem chełpił się, choć pewnie z nadmierną przesadą, własnym decydującym udziałem w opisanym powyżej zdarzeniu.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Urzędnicy w hrabstwie Howard w amerykańskim stanie Maryland pozwolili na otwarcie kościołów, ale zabronili podczas liturgii spożywać komukolwiek Komunii świętej, co w istocie dla katolików oznacza zakaz celebracji Mszy św. Władze powołują się na zasady zdrowia publicznego dla miejsc kultu zakazujące dystrybucji i konsumpcji jakichkolwiek pokarmów lub napojów w ramach nabożeństwa.

 
 

Finansowana ze stołecznej kasy jednostka kultury, teatr „Biennale Warszawa” gościł w swoich progach niecodzienne wydarzenie – Społeczną Szkołę Antykapitalizmu. W ramach przygotowanych zajęć swoimi doświadczeniami dzieliły się feministki, proaborcjonistki i komunista. Nie brak opinii, że pod nazwą jednego z praktycznych paneli mogły znaleźć się elementy z zakresu tzw. „czarnej taktyki”.

 

Władze miasta Hangzhou wykorzystują oprogramowanie mobilne skonstruowane na potrzeby walki z koronawirusem do wprowadzenia monitoringu stanu zdrowia mieszkańców. Aplikacja oceni poziom zdrowia w skali od 0 do 100, a na wynik będzie miało wpływ m.in. spożywanie alkoholu, ćwiczenia, palenie papierosów, czy ilość przespanych godzin.

 

W ocenie Krzysztofa Bosaka, kandydata na urząd Prezydenta RP, polski rząd powinien jak najszybciej wypowiedzieć tzw. konwencję antyprzemocową. Jak wskazywał, jest ona niebezpieczna dla polskiego społeczeństwa i dla przyszłości naszego państwa, co obecnie rządząca ekipa sama dostrzegała, a mimo to konwencja nie została wypowiedziana.

 

Indie, które zamieszkiwane są przez 1,4 miliarda ludzi, nękane są w ostatnim czasie przez plagę szarańczy, jaka nadciągnęła nad ten kraj od strony sąsiedniego Pakistanu. Według ekspertów to największa tego typu katastrof, jaka nawiedziła Płaskowyż Dekan od niemal 30 lat.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.