DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Skuteczna reakcja kuratorium oświaty na feministyczną akcję w wadowickich szkołach

Skuteczna reakcja kuratorium oświaty na feministyczną akcję w wadowickich szkołach
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Marek Lapis/Forum

Małopolska kurator oświaty przypomniała dyrektorom szkół funkcjonujących na terenie województwa o zasadach, na jakich stowarzyszenia i inne organizacje mogą prowadzić swoje działania w placówkach oświatowych. Komunikat ma związek ze środową akcją środowisk feministycznych w wadowickich szkołach.

 

Jak już pisaliśmy, w środę 11 października, z okazji nowo ustanowionego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Dziewczynek, aktywistki działające przy urzędzie burmistrza miasta Rady Kobiet miały propagować wśród dzieci i młodzieży feministyczną literaturę.

 

„W tym szczególnym dniu członkinie Rady Kobiet odwiedzą pięć placówek oświatowych w naszej gminie i przeczytają historie niezwykłych kobiet z bestsellerowej książki autorstwa Eleny Favilli i Franceski Cavallo pod tytułem Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 100 historii niezwykłych kobiet – przeczytać można w informacji opublikowanej przez urząd miejski.

 

Deklaracje wygłaszane przez organizatorki przedsięwzięcia napisane są neutralnym językiem, na pierwszy rzut oka niewzbudzającym większych obaw. Jednak publikacja, którą zamierzały promować wśród uczniów (a przede wszystkim uczennic) utrzymana jest w duchu ideologii feministycznej. Na czele zaś wadowickiej Rady Kobiet stoi Katarzyna Kasperek – organizatorka ubiegłorocznego „czarnego protestu” skupiającego osoby opowiadające się za prawną swobodą zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Małopolska kurator oświaty ostrzegła dyrektorów placówek oświatowych przed zezwalaniem na odbywanie w podległych im instytucjach przedsięwzięć organizowanych z pominięciem obowiązujących przepisów. „Dyrektor szkoły, przed wyrażeniem ewentualnej zgody na działalność stowarzyszenia lub innej organizacji, powinien uzgodnić warunki tej działalności oraz uzyskać pozytywną opinię rady szkoły lub placówki i rady rodziców. Brak wymaganych, pozytywnych opinii stanowi poważne uchybienie obowiązkom dyrektora wynikającym z przepisów prawa, które może rodzić skutki zarówno służbowe, jak i być podstawą różnych roszczeń oraz niepokojów w społeczności szkolnej” – przeczytać można w komunikacie.

 

Jak informuje serwis wadowice24.pl, interwencja kuratorium spowodowała, że część miejskich placówek oświatowych wycofała się z zamiaru organizowania spotkań inspirowanych ideologią feministyczną.

 

 

Źródło: wadowice24.pl

RoM, luk

 

 


DATA: 2017-10-12 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro ONZ tworzy NWO , nową kulturę , "nowego człowieka", "nową płeć kulturową" to po co im jeszcze "Międzynarodowy Dzień dziewczynek". No chyba tylko po to , aby "indoktrynować" i realizować swoje cele.Precz z takimi pomysłami. Ciekawe czy w ten "dzień" obchodzony jest w Izraelu (u naszych "starszych" braci) i w Islamie ? Podziękowania dla Pani Kurator za stanowczość i właściwą reakcję.
8 miesięcy temu / Iskierka
 
A czy "Światowy Dzień Dziewczynek" obejmie też dziewczynki znajdujące się w płodowej fazie rozwoju???? Albo te, których w bardzo wczesnym wieku pozbawia się narządów płciowych???
8 miesięcy temu / Reselka
 
To czyje te dzieci są: rodziców czy państwowe?
8 miesięcy temu / Kazio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.