DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Skuteczna interwencja polskiego ministra. Dziecko nie zostanie adoptowane przez parę LGBT

Skuteczna interwencja polskiego ministra. Dziecko nie zostanie adoptowane przez parę LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował, że mały Harry - syn Polki, urodzony w Wielkiej Brytanii, nie zostanie adoptowany przez parę homoseksualistów. Miało do tego dojść na mocy decyzji brytyjskiej opieki społecznej, ale dzięki interwencji polskiego ministra, dziecko trafi do chrześcijańskiej rodziny złożonej z mamy i taty.

 

Do niedawna decyzja brytyjskich urzędników z opieki społecznej wskazywała na to, że mały Harry zostanie adoptowany przez parę homoseksualistów. Dzięki staraniom matki chłopca, a także zaangażowaniu i wsparciu wiceministra sprawiedliwości, chłopiec trafi jednak do rodziny, w której będzie mógł zachować swoją tożsamość. Co więcej, jedno z przyszłych rodziców zastępczych jest polskiej narodowości.

 

„Mam dobrą wiadomość. Mały Harry trafi do rodziny heteroseksualnej w Wielkiej Brytanii, będzie miał zachowaną tożsamość, jedno z rodziców ma narodowość polską i jest chrześcijaninem. Dziękuję instytucjom brytyjskim. Słowa dotrzymałem Dobro dziecka wygrało!” – napisał na Twitterze wiceminister Michał Wójcik.

 

Harry to syn Polki – pani Anety, która na mocy decyzji brytyjskiego sądu, straciła prawa rodzicielskie, po tym jak pozostawiła syna pod opieką swojej 13-letniej córki. Pod nieobecność matki chłopiec oparzył się gorącym naczyniem. Kobieta zmagała się z depresją, a także choruje na epilepsję. Matka tłumaczyła, że decyzja o odebraniu jej syna jest dla niej ciosem, ale niezwykły ból sprawiła jej decyzja brytyjskiej opieki społecznej, która pierwotnie postanowiła, że dziecko zostanie adoptowane przez homoseksualistów.

 

Postanowiła jednak walczyć o najmłodszego syna. – Walczę od 15 miesięcy. Nie jestem ideałem, ludzie popełniają błędy, a mój mnie dużo kosztował. Straciłam synka. Nie cofnę czasu, ale chcę naprawić popełnione błędy. Zależy mi na tym, by synek miał kochającą rodzinę – mówi kobieta w rozmowie z Wirtualną Polską.

 

Interwencję w tej sprawie podejmował polski konsul w Wielkiej Brytanii, ale jego działania były bezskuteczne. Ostatecznie to interwencja Michała Wójcika doprowadziła do tego, że Harry trafi do rodziny, w której będzie mógł być wychowywany przez ojca i matkę.

 

 

Źródło: Twitter, wp.pl, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2020-01-31 23:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomagali tę cdecyzję :
6 miesięcy temu / No
 
@Gość- sam jesteś największą POrażką
6 miesięcy temu / Życzliwy
 
To żaden sukces, to porażka.
6 miesięcy temu / Gość
 
Ok, zostawiła dziecko pod opieką 13-latki. Jest to niezgodne z prawem aczkolwiek nie jest napisane na ile to dziecko zostało zostawione, podobno wcześniej straciła prawo do wychowywania dzieci, nie wiadomo w jakim stanie psychicznym jest, ma epilepsję, zdecydowanie przed przejęciem dzieci będzie musiała dostać opinię od psychologa i lekarza że jej stan nie zagraża dziecku. W przypadku epilepsji i depresji to naprawdę trudna sprawa, nigdy nie wiadomo co się stanie i czy może wyrządzić dziecku krzywdę. Nie znalazłam informacji kiedy dziecko zostało odebrane i nie ma udokumentowanych starań o odzyskanie je, słowa mogą być zmylne, jeżeli to był krótki okres czasu to współczuję kobiecie, jeżeli nie, no cóż w takim razie sądzę że nie powinna wychowywać dziecka jeżeli interesuje się nim dopiero po tym jak dowiaduje się o adopcji, a to wbrew pozorom częste zjawisko.
6 miesięcy temu / Nieścisłości
 
Bardzo dobrze, że tak się stało. Jeżeli nie pomylono pojęć, to rozumiem, że pierwotnie mały Harry miał być oddany do adopcji przez pederastów, natomiast Minister Michał Wójcik doprowadził do umieszczenia małego Harrego w rodzinie zastępczej. Zatem rodzina zastępcza to nie adopcja. Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej ma zawsze szanse na powrót do rodzica biologicznego, a to budzie wielkie nadzieje dla jego matki. Przy adopcji dziecko jest traktowane, jak własne biologiczne i pederastom przysługiwałoby prawo utajnienia wszelkich danych przed rodzicami biologicznymi.
6 miesięcy temu / odszkodowania
 
Deo Gratias! Czy dziecko będzie miało szansę na stały kontakt z matką i, gdy będzie to możliwe, powrót do niej?
6 miesięcy temu / vera
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.