DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skrajnie odmienne opinie włoskich lekarzy na temat epidemii

Skrajnie odmienne opinie włoskich lekarzy na temat epidemii
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Medycy we Włoszech wypowiadający się o epidemii koronawirusa rozgrzewają emocje słuchaczy i czytelników wyrażając bardzo odmienne stanowiska. Coraz więcej jest opinii fachowców mówiących, iż sytuacja nie jest tak groźna, jak ją powszechnie przedstawiano przez kilka ostatnich miesięcy.

 

- Z klinicznego punktu widzenia koronawirus już nie istnieje – powiedział ordynator oddziału intensywnej terapii mediolańskiego szpitala. Sprowokował tym samym gwałtowne reakcje, zwłaszcza protesty uczonych zarzucających mu szerzenie groźnych teorii.

 

- Miesiąc temu słyszeliśmy, że epidemiolodzy obawiają się nowej fali zakażeń na przełomie maja i czerwca oraz wielu zajętych łóżek na intensywnej terapii – dodał profesor Alberto Zangrillo ze szpitala uniwersyteckiego San Raffaele podczas rozmowy z państwową stacją telewizyjną RAI. Lekarz powołał się na wyniki badań nie tylko z własnej placówki, ale i np. naukowców z amerykańskiej Atlanty.

 

- Ktoś terroryzuje kraj – podsumował ordynator.

 

To nieodosobniony głos w tym tonie. Poparł go Enrico Gherlone, rektor uniwersytetu San Raffaele, mówiąc, że informacja o nieszkodliwości wirusa jest pocieszająca.


Koordynator rządowego komitetu techniczno-naukowego Agostino Miozzo ripostował jednak: Tego typu powierzchowne i wprowadzające w błąd stwierdzenia są zdecydowanie niebezpieczne w obecnym krytycznym momencie przejścia z fazy zamknięcia nie tylko Włoch, ale także całego świata przestrzegł.


– Wystarczy spojrzeć na liczbę potwierdzonych nowych przypadków zakażeń każdego dnia, by mieć dowód dalszego krążenia wirusa we Włoszech – dodał profesor Franco Locatelli, szef krajowej Rady Służby Zdrowia.


– To oczywiste, że dzisiaj choroba Covid-19 ma inny przebieg, znacznie lżejszy – uznał z kolei Matteo Bassetti, szefa genueńskiej kliniki chorób zakaźnych.

 


Źródło: RMF24.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2020-06-03 17:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chiny kłamały w kwestii koronowirusa u siebie. WHO powielała te informację, o co pretensje ma prezydent USA i wstrzymuje dla nich dotację. Czy epidemia lub też pandemia jest w Polsce?
1 miesiąc temu / razar
 
Nikt nie robił badań patomorfologicznych ofiarom. Przyczyną zgonu rzekomych ofiar covid jest nieznaną.
1 miesiąc temu / Ron
 
Teraz zaczynają gadać? Przecież urzędnicy to eksperci od medycyny
1 miesiąc temu / Nie
 
Umarł, kto miał umrzeć i już nie istnieje- taka nowa wersja depopulacji. Rozumiem że lekarze, pielęgniarki czy całe domy zakonne zmarły na przeziębienie
1 miesiąc temu / Ironia
 
Po prostu! - z jednej strony są Lekarze, a z drugiej KONOWAŁY sprzedajne! Każdy, komu życie miłe, musi się zdecydować - KTO Będzie Ich Leczył?! Bo skutki tej decyzji są Życiem lub ŚMIERCIĄ!!!
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.