DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Skrajna bezczelność czy ignorancja? Gazeta wini Polskę za udział w zagładzie Żydów

Skrajna bezczelność czy ignorancja? Gazeta wini Polskę za udział w zagładzie Żydów
Redakcja "Frankfurter Rundschau". Fot. By POSTscriptor - Fotografia własna, CC BY-SA 2.0 de

Opór Warszawy przeciwko przyjmowaniu islamskich kolonizatorów stał się dla niemieckiej prasy kolejnym pretekstem do wciągania Polski w odpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy.Tym razem błoto oskarżeń wylało się ze szpalt lewicowego dziennika „Frankfurter Rundschau”. Publicysta gazety Arno Widmann w tekście pod tytułem „Prawicowe przekręcanie historii” napisał ni mniej, ni więcej tylko: „Słowa polskiej premier w Auschwitz, że Polska musi przede wszystkim bronić bezpieczeństwa sowich obywateli, pasują, jak ulał do nowej polityki historycznej Warszawy. Chodzi o to, by przedstawić Holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału”.


Według Widmanna, celem przemówienia wygłoszonego w Auschwitz przez premier Beatę Szydło było zrównanie „uchodźców” z Niemcami, którzy okupowali niegdyś Rzeczpospolitą. 


„Polski rząd uważa, że powinien chronić swoich obywateli łamiąc prawo europejskie i odmawiając przyjmowania uchodźców. Oto według premier Szydło lekcja, którą Polacy powinni wyciągnąć z Auschwitz. Czy Polska musi się bronić przed uchodźcami jak niegdyś broniła się przed Niemcami? Czy dziś Polacy są tym, czym niegdyś byli Żydzi?” – przeczytać można w tekście.


Autor paszkwilu sugeruje, że to nie prawda historyczna, a „nacjonalistyczne wychwalanie własnych dziejów” powstrzymuje nasze państwo przed wyjaśnieniem insynuowanej przez Widmanna kolaboracji Polski z rzeszą Hitlera.

 


Źródło: wPolityce.pl/fr.de

RoM

 
DATA: 2017-06-19 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ile czasu poldkie władze będą na to pozwalać żądajmy kar odszkodowań za zniesławienie i oficjalnych przeprosin od państwa niemieckiego za obrażanie Polski albo ustanowienie prawa w niemczech które realnie bedzie karać za takie kalumnie
ponad 1 rok temu / Dana
 
A mi nawet trochę żal Niemców. Dostali od Boga ostatnią szansę na odpokutowanie swoich win, dostali po wojnie bogactwo i władzę aby mogli służyć tym których prześladowali Ale oni nic nie zrozumieli i znów idą tą samą drogą zbrodni Kolejnej szansy już raczej nie dostaną co pokazuje sytuacja z "uchodźcami" Za 50 lat nie będzie państwa niemieckiego ani narodu niemieckiego. Nie pozostanie tam kamień na kamieniu po wojnie domowej jaka ich czeka Naród dawniej wybrany kroczy zresztą tą samą drogą
ponad 1 rok temu / mart
 
Panie Widmann, żeby Polska mogła kolaborować z III Rzeszą musiałby istnieć polski rząd w Warszawie. Tymczasem polski rząd zwiał we wrześniu 1939 przez Rumunię i siedział w Londynie, gdzie kolaborował, ale z aliantami, nie z Niemcami. Część Polski wcielono bezpośrednio do Rzeszy, część oddano Stalinowi, a z części zrobiono GG gdzie rządził niemiecki gubernator. Polacy nie rządzili w żadnej części. Skoro nie rządzili nie mogli kolaborować. Owszem były osoby które dobrowolnie współpracowały i popierały III Rzeszę głównie tzw volksdeutsche. Ale niewolnicy pracujący przymusowo pod karą śmierci nie byli kolaborantami. W przeciwnym wypadku można by oskarżyć np więźniów obozów koncentracyjnych o bycie kolaborantami, bo przecież pracowali na rzecz Niemiec. Słynny Schiller miał fabrykę amunicji gdzie pracowali min Żydzi. Czy to byli też kolaboranci?
ponad 1 rok temu / Powtórka z logiki
 
Zamiast walczyć z "polskimi obozami" i innymi przypadkami zakłamywania historii (sprostowania i przeprosiny mało kto czyta), zacznijmy przedstawiać na świecie prawdziwą historię holocaustu. Pokażmy w filmach, książkach, sympozjach, jak wiele Polacy zrobili dla powstrzymania zbrodni. Policzmy szmalcowników (kilkanaście, może kilkadziesiąt tysięcy) i ludzi zaangażowanych w ratowanie Żydów (ponad 1 000 000).
ponad 1 rok temu / cogito
 
Zapluwają się na własne domysły. Trybuna Ludu to przy tym był szczyt rzetelności.
ponad 1 rok temu / Zimny wychów cieląt
 
Żydzi też zaniemówili. Szewach Weiss odznaczony na nasz koszt orderami orła i ocalony z holokaustu przez Polaków musiał ciężko zachorować skoro milczy. Albo ma ważniejsze sprawy. Sklerozę?
ponad 1 rok temu / Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.