DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


1.9 miliarda idzie na Konkordat
7 miesięcy temu / lil
 
Czy to zadłużenie ok 250 mld $ ktoś policzył w stosunku do PKB blisko 500 mld $? Czy nikt tu nie rozumie, że nie liczy się dług ale zdolność jego obsługi tak mniej więcej od XVIII w.? Niestety coraz częściej w sferze publicznej chwalą się ludzie swoim analfabetyzmem i to już jest epidemia po prostu. Z fałszywych przesłanek zawsze wychodzą fałszywe wnioski!
7 miesięcy temu / Cortes
 
@wwm. My mamy za to po śmierci niebo, a wy i oni piekło.
7 miesięcy temu / tak
 
@wwm - czyżbyś sądził, że ilość księży i lekarzy jest w funkcji odwrotnie proporcjonalnej? Niezłe bajdy. W Czechach nie mieli tylu złodzieji, którzy 'golili" budżet państwa - vulgo - elita czeska pracowała dla swojego kraju, elita III RP rąbała budżet swego kraju. Za 250 mld zł, które "znikneło" z budżetu za rządów PO/PSL, można by zatrudnić armię lekarzy i pielęgniarek. Niestety, uciekli tam, gdzie pieniądze były, może nawet do Czech.
7 miesięcy temu / nobody
 
Pewna Czeszka powiedziała mi tak - wy macie seminaria i księży najwięcej w całej Europie poza Watykanem a my mamy szpitale i lekarzy. Tam w Czechach jeden ksiądz przypada na 5-6 parafii i je odwiedza co kilka tygodni, a u nas na każdej nawet najmniejszej wiejskiej parafii jest po kilku księży. Kogo sobie wykształcimy tego mamy. Teraz zamiast się leczyć, można się modlić, zresztą zawierzono już wielokrotnie nasze zdrowie i pomyślność opatrzności bożej, matce Maryi, Synowi i Duchowi świętemu. A leczą się ci, którzy doczekają w wieloletnich kolejkach bądź są uprzywilejowani bądź mają dojścia lub duuużo pieniędzy.
7 miesięcy temu / wwm
 
@Pejot. Zakaz wykupu obligacji przez NBP, tak jak może to np. robić FED jest powszechnie znany. Nie o to zresztą chodzi, bo tak czy siak następuje "dodruk" pieniędzy. Różnica polega na tym że NBP może dodrukować ile chce samodzielnie wykupując obligacje lub dając taką możliwość bankom komercyjnym. Rząd drukuje obligacje, ale potem i tak musi zapłacić tym co wydrukuje NBP, czyli jak gdyby zadłuża się dwa razy. Pomijając już fakt, że tak jak wszystkie banki centralne NBP nie jest nie był też przed wojną bankiem narodowym polskim to fakt że posiada rezerwy które musiałby oddać do EBC w chwili wejścia do strefy euro jest bardzo na niekorzyść.
7 miesięcy temu / xyz
 
Partia II RP anuluje wszystkie długi polaków zaciągnięte przez okupantów z 3 RP
7 miesięcy temu / Groszek
 
Poważne państwa nie płacą.
7 miesięcy temu / ktoś znany...
 
Tusk podwoił zadłużenie z 450 mld do 980 w 8 lat co odnotował nawet guru PZPRu- miszcz Balcerowicz instalując słynny zegar zadłużenia ....
7 miesięcy temu / Do sklerotykow
 
o czym wy tu piszecie ? Polski rząd ma zakaz konstytucyjny finansowania deficytu budżetowego ze środku NBP. A że w każdym roku jest deficyt budżetowy, bez względu na to która partia rządzi to rząd pożycza na "wolnym rynku". Tak powstał ten dług. Jest to rozdział 10 Konstytucji artykuł 220.
7 miesięcy temu / Pejot
 
@rozbawiony i znów trafiłeś w sedno. Nic dodać nic ująć.
7 miesięcy temu / Polka
 
@Second - nie bardzo widzę sens w przytoczonym argumencie, że inne kraje są bardziej zadłużone, czy nam od tego przybędzie ? lub w tym wypadku właściwie będzie powiedzieć, czy nam od tego ubędzie ? - nas powinno interesować to, że jesteśmy jako społeczeństwo systematycznie okradani przez kolejne ekipy rządzące, bez opamiętania wydatkujące środki finansowe ponad stan. Świadomie czynimy z siebie niewolników systemu z widokiem na przyszłe pokolenie/a/.
7 miesięcy temu / tak tylko
 
Połowę tego zadłużenia nabiła Platforma Obywatelska przez 2 kadencje.
7 miesięcy temu / mm
 
A po co ten złośliwy tytuł dla zwykłego artykułu o zadłużeniu państwa? W porównaniu z 8 latami rząďów PO/PSL jest całkiem OK!
7 miesięcy temu / zoom
 
@Second: Oczywiście. A w tej strasznie biednej Grecji najniższa płaca jest kilka-kilkanaście razy wyższa, niż w "bogatej" Polsce. Absolutnie nie jestem za Eurokołchozem ani za ich walutą. Chodzi o to, że Polska będzie zawsze traktowana jak niewolnik, dopóki będzie na kolanach przed eurokratami i masonami, zamiast przed Panem Bogiem.
7 miesięcy temu / rozbawiony
 
Nie jest ważne ile nam wiszą, lecz ile my wisimy Eskimosom za to, żeśmy rozpętali II wojnę światową i wyssaliśmy cośtam z mlekiem matek.
7 miesięcy temu / Ahmed
 
Polska ma w NBP ponad 400 mld złotych. Inne kraje nie mają az tak duzych rezerw. Gdybysmy wchodzili do Euro musimy te pieniądze wpłacić do banku unijnego. Inne kraje unijne sa bardziej zadlużone. Grecja, Wlochy czy Hiszpania toną w długach.
7 miesięcy temu / Second
 
Jakiej narodowości są nasi wierzyciele? Chyba jest to ważniejsze pytanie niż o wielkość zadłużenia.
7 miesięcy temu / Xyz
 
sukces po pisowsku jak wojenna narada o iranie!
7 miesięcy temu / ano
 
Chwila chwila... z tego co wiem to chyba Niemcy wiszą nam jeszcze 25 bilionow zł za II wojnę światową ?
7 miesięcy temu / Ann
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.