DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych
źródło: pixabay.com

„Według wstępnych szacunkowych danych zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2019 r. wyniosło ok. 973,3 mld zł, co oznacza spadek o 1,8 mld zł wobec czerwca br. i wzrost o 19 mld zł wobec końca 2018 roku” – poinformował we wtorek resort finansów.

 

Zadłużenie w lipcu w podziale według kryterium miejsca emisji wyniosło w przypadku długu krajowego ok. 704,3 mld zł, a w przypadku długu w walutach obcych ok. 269 mld zł (tj. 27,6 proc. całego długu SP).

 

Jak wyjaśniono, spadek zadłużenia w lipcu 2019 r. był głównie wypadkową: ujemnych potrzeb pożyczkowych netto budżetu państwa; zwiększenia stanu środków na rachunkach budżetowych i różnic kursowych – umocnienie złotówki wobec euro o 0,9 proc., wobec dolara o 3,0 proc., wobec o juana 2,5 proc. i wobec jena o 2,0 proc. oraz osłabienie wobec franka o 0,1 proc.

 

Źródło: biuletyn Ministerstwa Finansów na temat zadłużenia państwa

TK


DATA: 2019-08-20 18:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

1.9 miliarda idzie na Konkordat
5 miesięcy temu / lil
 
Czy to zadłużenie ok 250 mld $ ktoś policzył w stosunku do PKB blisko 500 mld $? Czy nikt tu nie rozumie, że nie liczy się dług ale zdolność jego obsługi tak mniej więcej od XVIII w.? Niestety coraz częściej w sferze publicznej chwalą się ludzie swoim analfabetyzmem i to już jest epidemia po prostu. Z fałszywych przesłanek zawsze wychodzą fałszywe wnioski!
6 miesięcy temu / Cortes
 
@wwm. My mamy za to po śmierci niebo, a wy i oni piekło.
6 miesięcy temu / tak
 
@wwm - czyżbyś sądził, że ilość księży i lekarzy jest w funkcji odwrotnie proporcjonalnej? Niezłe bajdy. W Czechach nie mieli tylu złodzieji, którzy 'golili" budżet państwa - vulgo - elita czeska pracowała dla swojego kraju, elita III RP rąbała budżet swego kraju. Za 250 mld zł, które "znikneło" z budżetu za rządów PO/PSL, można by zatrudnić armię lekarzy i pielęgniarek. Niestety, uciekli tam, gdzie pieniądze były, może nawet do Czech.
6 miesięcy temu / nobody
 
Pewna Czeszka powiedziała mi tak - wy macie seminaria i księży najwięcej w całej Europie poza Watykanem a my mamy szpitale i lekarzy. Tam w Czechach jeden ksiądz przypada na 5-6 parafii i je odwiedza co kilka tygodni, a u nas na każdej nawet najmniejszej wiejskiej parafii jest po kilku księży. Kogo sobie wykształcimy tego mamy. Teraz zamiast się leczyć, można się modlić, zresztą zawierzono już wielokrotnie nasze zdrowie i pomyślność opatrzności bożej, matce Maryi, Synowi i Duchowi świętemu. A leczą się ci, którzy doczekają w wieloletnich kolejkach bądź są uprzywilejowani bądź mają dojścia lub duuużo pieniędzy.
6 miesięcy temu / wwm
 
@Pejot. Zakaz wykupu obligacji przez NBP, tak jak może to np. robić FED jest powszechnie znany. Nie o to zresztą chodzi, bo tak czy siak następuje "dodruk" pieniędzy. Różnica polega na tym że NBP może dodrukować ile chce samodzielnie wykupując obligacje lub dając taką możliwość bankom komercyjnym. Rząd drukuje obligacje, ale potem i tak musi zapłacić tym co wydrukuje NBP, czyli jak gdyby zadłuża się dwa razy. Pomijając już fakt, że tak jak wszystkie banki centralne NBP nie jest nie był też przed wojną bankiem narodowym polskim to fakt że posiada rezerwy które musiałby oddać do EBC w chwili wejścia do strefy euro jest bardzo na niekorzyść.
6 miesięcy temu / xyz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.