DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skazany za krzyż

Skazany za krzyż
fot.Masti/wikimedia.commons/GNUlicence

100 zł otrzymał uczestnik manifestacji na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie za… ustawienie podstawy pod krzyż. Sąd uznał, że wykorzystał on część drogi niezgodnie z przeznaczeniem.


Do zdarzenia, doszło 10 maja 2011 roku. Uczestnik manifestacji na Krakowskim Przedmieściu, pan Czesław, ustawił podstawę pod krzyż. Jako, że działo się to w pasie drogowym, mężczyznę oskarżono o wykroczenie z art. 145 kodeksu wykroczeń. Według tego przepisu „kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

 

Sprawą pana Czesława zajął się Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia. Sędzia Małgorzata Bilicka nałożyła na manifestanta karę grzywny w wysokości 100 zł.

 

- Nie jest tajemnicą, że wokół przejawów pamięci o tragedii smoleńskiej tworzony jest przez koalicję rządową niekorzystny klimat. Przypomnę tu chociażby sytuację ze zniczami pod Pałacem Prezydenckim czy sytuację z Euro 2012, gdzie wokół miesięcznicy czyniono rwetes, strasząc, że zagrozi ona stosunkom polsko-rosyjskim. To później przekłada się na reakcję niższych struktur władzy - ocenia prof. Włodzimierz Bernacki z UJ, członek Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem.

 

 

Źródło: Nasz Dziennik

ged


DATA: 2012-07-30 11:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chetnie wysle temu panu 100$,za "poniesione-koszty" w obronie Krzyza! Pieniadze czekaja! Obrona Krzyza jes obowiazkiem kazdego Polaka i to obojetnie z ktorej "strony"! To Mieszko I - juz w 996r. przyjal ten Symbol,bo mial do tego prawo z woli Narodu i wszyscy obecni powinni to respektowac oraz pielegnowac wole poprzednich pokolen.Nikt Polakom na "sile" jego nie "podarowal". Niejeden co Go opluwal pod Palacem Prezydenta przed smiercia bedzie o Niego blagal,niech tylko choroba ich "dopadnie" a czas szybko leci a "glupota" zostaje! "Brawo" tow.Komorowski!- ta najwieksza glupota i zniewaga 1000-lecia!,dziala sie pod panskim oknem! Juz dawno powinien Pan zrezygnowac ze swojej "pozycji", ale widzac te"chora wladze"- nic mnie juz nie dziwi! Latwo"przyszla"-nie prawda!
ponad 8 lat temu / M.M.Vancouver.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.