DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skazana za „Golgotę Picnic”

Skazana za „Golgotę Picnic”

17-letnia Anna Kołakowska została skazana przez sąd na 40 godzin prac społecznych za obronę przed napastnikami, którzy zaatakowali ją podczas protestu przeciwko bluźnierczemu spektaklowi „Golgota Picnic”.

 

Kołakowska protestowała w Gdańsku przeciwko czytaniu scenariusza „Golgoty Picnic”. Wówczas zaatakowało ją czterech mężczyzn – wykręcili jej ręce, zarzucili worek na głowę. Dziewczyna postanowiła się bronić używając sprayu z płynem o nieprzyjemnym zapachu, który był całkowicie bezpieczny dla otoczenia.

 

Mimo że Anna Kołakowska broniła się przed napastnikami, Sąd Rejonowy w Gdańsku postanowił skazać ją na 40 godzin prac społecznych.

 

Pseudosztuka „Golgota Picnic” reprezentuje sobą mizerne walory artystyczne i obraża wartości chrześcijańskie, drwi też z męki Jezusa Chrystusa. Zdaniem sądu ukarać należało osobę biorącą udział w proteście, choć była ona celem ataku.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2014-10-10 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A napastnicy pewnie dostali nagrodę?I do tego 4 facetów rzuciło się na dziewczynę.Jeszcze nie tak dawno dziewczyn mężczyzni nie bili.Upadają dobre obyczaje.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Wiem, że co napiszę będzie brutalne: napastnik nawet jeśli w minimalnym stopniu ucierpiał w wyniku samoobrony osoby napadniętej, może wnieść oskarżenie przeciwko tej osobie. Tu "chodzi" kto pierwszy wniesienie oskarżenie. Najwidoczniej napastnik Anny Kołakowskiej wcześniej złożył skargę na nią. To jest ten paradoks.
ponad 5 lat temu / Paweł
 
Nie no, czterech drabów zarzuca worek na głowie nastolatce, wykręca jej ręce, a ona nie może się bronić? To juz jest jakiś cyrk. Ciekaw jestem czy ustalono tożsamość napastników i jakie było uzasadnienie wyroku. Czy aby nie: "czynna napaść na funkcjonariuszy"?
ponad 5 lat temu / AR
 
I to ma być wolna Polska? To nie Polska ale PO-lska.
ponad 5 lat temu / Andrzej
 
+ Anno jestem z Tobą.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Ręce opadają. W wolnej Polsce trzeba będzie rozpocząć odnowę Ojczyzny od natychmiastowej czystki w sądach. A także w partiach politycznych,w prokuraturach, na policji, w wojskowości,w urzędach, na uczelniach, w mediach.Gangrena jest wszechobecna.
ponad 5 lat temu / za czystkami
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.