DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Skarbówka na tropie oszustów. Służby podatkowe mają pracować bez chwili wytchnienia

Skarbówka na tropie oszustów. Służby podatkowe mają pracować bez chwili wytchnienia
Zdjęcie ilustracyjne Źródło: pixabay.com

Uszczelnianie systemu podatkowego trwa. Już od nowego roku w Ministerstwie Finansów ruszyć ma specjalna wydzielona strefa, w której urzędnicy będą tropić oszustów – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

 

Jak podał „Puls Biznesu”,  w strefie pracować ma 40 urzędników skarbówki. Przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu będą oni wyszukiwać oszustów, analizując konta i przelewy bankowe firm. Taka wydzielona strefa specjalna w Ministerstwie Finansów ma rozpocząć funkcjonowanie  od 1 stycznia 2018 roku. Będą tam gromadzone wrażliwe dane o rachunkach bankowych przedsiębiorców i operacjach finansowych przezeń wykonywanych.

 

Zadaniem kontrolerów będzie analiza przepływów finansowych i wyłapywanie podejrzanych transakcji, mogących mieć związek z oszustwami i wyłudzeniami podatkowymi. Konta, które będą wzbudzały podejrzenie, będą blokowane na żądanie szefa Krajowej Administracji Skarbowej, czyli wiceministra finansów. Resort szacuje, że rocznie blokowanych może być nawet 4,6 tys. rachunków (obecnie ok. 300).

 

Kształt systemu kontroli kont bankowych przez fiskusa został opisany w najnowszej wersji projektu ustawy o przeciwdziałaniu wykorzystywania sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych. Dane przekazane z banków do izby rozliczeniowej będą tam wstępnie analizowane i tak wypracowany zostanie wskaźnik ryzyka dla danego konta. Taka informacja trafi do MF.

 

Tu sprawę przejmą kontrolerzy fiskusa i w razie potrzeby będą wnioskować o zablokowanie niebezpiecznego konta bankowe. Tak ukrócone mają zostać oszustwa podatkowe i wyprowadzanie za granicę pieniędzy wyłudzonych z budżetu państwa.

 

Źródło: gość.pl, „Puls Biznesu”

MA 
DATA: 2017-08-21 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze. Ale jak ktoś mądry powiedział, prawo trzeba napisać na nowo. Przy większych malwersacjach np. od 1 miliona zł w górę, przy zdradzie państwa i obrazie uczuć religijnych katolików wprowadziłbym jednak przepis, który całkowicie wyklucza przedawnienie.
9 miesięcy temu / oczekujący
 
7 dni w tygodniu? Niedziela to dzień Pański, który powinien być poświęcony Bogu i rodzinie. Zmiany które są obecnie zapowiadane doprowadzą do dyskryminacji katolików, którzy nie będą mogli pracować w tym departamencie.
9 miesięcy temu / Przemek
 
Jak zwykle dostanie się tzw szarej strefie czyli jak to ładnie ujął pn Cejrowski tu parafrazuję "szaraczkowi który próbuje się nie zdać biedzie"
9 miesięcy temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.