DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Skandowali pod meczetem „terroryści!”. Hiszpańskie media nazywają ich neonazistami

Skandowali pod meczetem „terroryści!”. Hiszpańskie media nazywają ich neonazistami
fot. SUSANA VERA/FORUM
#HISZPANIA    #SEWILLA    #BARCELONA    #NEONAZIZM    #KATALONIA    #MECZET    #TERRORYZM    #ZAMACH    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #GRENADA

W miniony weekend celem „ataków” stały się muzułmańskie świątynie w czterech hiszpańskich miastach. Muzułmanie są wstrząśnięci, podobnie wspierające ich lewicowo-liberalne środowiska, ponieważ, choć zdają się tego nie widzieć, wydarzenia te są ściśle powiązane z ubiegłotygodniowymi zamachami terrorystycznymi w Katalonii.

 

Hiszpańska policja poinformowała o czterech „atakach” przeprowadzonych na meczety. Ich celem były miejsca islamskiego kultu w Sewilli, Grenadzie, Tarragonie oraz Logrono.

 

Jak wyglądały te ataki? Świadkowie relacjonują, że poza stosowaniem petard w miejscach protestu wznoszono również „ksenofobiczne okrzyki”. – Krzyczeli między innymi: „Wynoście się z Europy!”, „Terroryści”, „Finansuje ich Państwo Islamskie!” – powołuje się na relacje świadków telewizja TVE24 nazywając protestujących „skrajną prawicą”.

 

Dziennik „El Pais” wykonał szybki research i przekonywał o powiązaniach uczestników manifestacji z ruchem Hogar Social zrzeszającym „sympatyków hiszpańskiego neonazizmu”, zajmujących się na co dzień utrudnianiem życia nie-białym mieszkańcom Hiszpanii.

 

Społeczność muzułmańska jest przerażona i nie wie z czym łączyć niechęć żywioną do nich przez Hiszpanów. – Nigdy na terenie naszej świątyni nie dochodziło do takich zdarzeń, choć w przeszłości otrzymywaliśmy już telefoniczne pogróżki. Tym razem posunięto się dalej – stwierdził Malik Ruiz, przewodniczący meczetu w Grenadzie.

 

„Ataki” na muzułmańskie meczety to efekt przeprowadzonych przez muzułmanów zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w ubiegłe czwartek i piątek. Zginęło wówczas czternaście osób, a ponad 120 zostało rannych. Hiszpańskiej policji udało się ująć czterech terrorystów natomiast pięciu zamachowców zostało zabitych. Wciąż poszukiwanych jest trzech członków grupy, w tym jej przywódca, muzułmański duchowny Abdelaki As-Satty.

 

 

 


Źródło: interia.pl
om


DATA: 2017-08-21 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

protestuja przed meczetami kiedy oni ich morduja?! za kazdy zamach 7 wysadzonych meczetow i spokoj zapanuje bardzo szybko!
9 miesięcy temu / goj
 
Ciekawe, że zamach terrorystyczny nazywany jest incydentem, a okrzyki pod meczetem atakiem.
9 miesięcy temu / Dzozeff
 
Poplątanie z pomieszaniem w świecie cały. Same lewaki rządzą w Europie, także w Polsce (wszak PIS to lewica katolicka jakkolwiek bezsensownie to brzmi), a media wmawiają głupiej tłuszczy istnienie skrajnej prawicy utożsamianej z neonazizmem (czyli LEWICĄ). O p. Le Pen piszą - prawicowa, o NPD w Niemczech - skrajna prawica. To taka sama logika jak w wypowiedzi p. Szumlewicza, który stwierdził kiedyś, że Jaruzelski to człowiek prawicy. Na to nie ma lekarstwa.
9 miesięcy temu / Ahmed
 
Sympatykami neonazizmu, czyli neo-narodowego-socjalizmu, nie może być prawica, tylko lewica. Przecież to lewica popiera socjalizm ;)
9 miesięcy temu / zc
 
muzlomannie są przerażeni? ciekawe jacy byli ludzie których właśnie taranuje furgonetka? Jaja na kółkach...
9 miesięcy temu / xardas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.