DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Skandaliczny wpis ks. Lemańskiego o abp. Vigano. Ten tekst nie powinien nigdy powstać!

Skandaliczny wpis ks. Lemańskiego o abp. Vigano. Ten tekst nie powinien nigdy powstać!
Ks. Wojciech Lemański (zdjęcie ilustracyjne). FOT.Krystian Maj/FORUM

Przykro jest czytać internetowe wpisy księdza Wojciecha Lemańskiego, gdyż mimo najdziwniejszych aberracji pozostaje on kapłanem Kościoła katolickiego. Tym bardziej boli jego bezpardonowy atak na arcybiskupa Vigano.


W facebookowym wpisie z 28 września ks. Lemański atakuje byłego nuncjusza apostolskiego w USA, który opublikował głośne i wstrząsające „Świadectwo” dotyczące problemu homoseksualizmu w strukturach Kościoła w Stanach Zjednoczonych. To, co zrobił ksiądz Lemański, wykracza jednak poza wszelkie granice polemiki.


We wpisie znajdziemy z jednej strony język pełen złośliwości z powodu... wieku abpa Vigano. Z drugiej zaś bardzo poważne i zarazem w żaden sposób nieudowodnione przez ks. Lemańskiego zarzuty wobec byłego nuncjusza w USA.


„Powinieneś dziadku apelować za czasów pp. Jana Pawła II, ale wtedy robiłeś co ci kazano. Mogłeś apelować za czasów pp. Benedykta XVI, ale wtedy drżałeś o swoją karierę. Mogłeś głośno powiedzieć, co wiesz, w pierwszych miesiącach pontyfikatu pp. Franciszka, ale liczyłeś na profity i beneficja. Przeliczyłeś się. Została tylko frustracja i perspektywa odejścia w niesławie. Brnij dalej, niech przyłączą się do twojego orszaku podobni tobie” – napisał ks. Wojciech Lemański kolejny raz dowodząc, że kultura osobista nie musi iść w parze z ciętym językiem.


Zaledwie kilka dni temu ks. Lemański bezpardonowo zaatakował księdza Dariusza Kowalczyka SJ. We wpisie, którego nawet przy dużej dozie tolerancji nie sposób nazwać polemiką, określił jezuitę mianem „klechy”. I to odnośnie do antykatolickiego filmu „Kler”.


Ale oczywiście sfrustrowani są wszyscy, tylko nie sam ks. Wojciech Lemański...

 

Pamiętajmy o tym zagubionym duchownym w naszych modlitwach.

 

 

Źródło: Facebook
MWł


DATA: 2018-10-01 12:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ks. Lemański to bardzo mądry człowiek. Czuję od Niego wielką wiarę, ale nie fanatyzm religijny. Jeden z niewielu, którzy trzymają mnie jeszcze przy Kościele.
7 miesięcy temu / Chrześcijanin
 
Czy komentujące tu osoby znają drogę życiową i kapłańską ks. Lemańskiego? Mam wrażenie, że o tym nietuzinkowym, wartościowym duszpasterzu i jego posłudze nie mają pojęcia. Bazując li tylko na medialnych doniesieniach podkręcających emocje i raczej niezawinionym konflikcie ze zwierzchnikiem nie należy osądzać, bo wyrządza się człowiekowi krzywdę, że o łamaniu VIII-go Bożego Przykazania nie wspomnę.
ponad 1 rok temu / Babcia
 
módlmy sie za kapłanów.
ponad 1 rok temu / sergiusz
 
A moja Babcia mimo wszystko po reportarmżach z TVN-u jest nim zaślepiona, a argumenty ignoruje.
ponad 1 rok temu / SzreDer
 
Módlmy się za wszystkich ksíęży o dary Ducha Świętego ale przede wszystkim za takich ,,księży,,jak ,,ksiądz Lemański bo to co wypisuje ten ,,ksiądz,,to na pewno nie jest z natchnienia Pana Boga lecz z zawartości,, kś.,Domańskiego..
ponad 1 rok temu / Kowalski
 
Ksiądz Lemański powinien zamilknąć na forach internetowych a skupić się na sprawach do jakich jako ksiądz się zobowiązał.Jego zachowanie jest kompromitujące.
ponad 1 rok temu / marian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.