DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


do KK Niby wchodząc w sojusz z Petlurą staliśmy się agresorem w stosunku do Rosji ? sojusz zawarto w sierpniu 1919 r to w jakim charakterze Ruscy wkraczali na kresy obecna Białoruś w luty-sierpień 1919 ? Kiedy to atakowali!!! znajdujące się tam oddziały polskie, i jaki charakter miały ich walki z samoobroną polską w grudniu i styczniu na Wileńszczyźnie ? co kolejny marsz wyzwoleńczy ?
4 miesiące temu / slawkus
 
Niby profesor nauk a jednak jakiś nieuk
5 miesięcy temu / !
 
Prof. Hartman otwarcie stwierdził, jak sprawa początku wojny między Polską a Rosją Radziecką prezentuje się faktycznie, bez pseudopatriotycznej otoczki. Po wejściu w sojusz z Petlurą Polska automatycznie zrobiła sobie wroga z Rosji Radzieckiej i wkroczyła na jej terytorium. Ergo, to II RP była agresorem.
6 miesięcy temu / KK
 
Powinien dostać order Orła białego tak jak Gross i Szewach Weiss.
6 miesięcy temu / zwyczajowo
 
Nalezaloby odebrac mu tytul profesora. PROWOKANT i nic wiecej.
6 miesięcy temu / CH
 
Pan prof Hartman korzysta z przywileju późnego urodzenia. Skąd wiecie, czy oczyma wyobraźnię nie widzi się w budionnóce, z Mosinem wykrzykując "na Warszawu!". Oj by nas przyuczał do słusznego ustroju, oj by nas uczył tolerancji ! Może nawet okupant by go zrobił profesorem od marksizmu stosowanego....a nie, zaraz...
6 miesięcy temu / Józef z Tallin
 
Jeśli się tak gdyba to najlepiej by bylo gdyby sluchano Matki Bożej z Fatimy.
6 miesięcy temu / kt
 
Żydzi znów budują bramy powitalne dla USA, Niemiec i Rosji. Historia się powtarza.
6 miesięcy temu / analogia
 
Może niech Hartman siedzi w domu i nie załamuje normalnie myślących...
6 miesięcy temu / Polka
 
To sowiecka wersja. Hartman ją powtarza.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
do Ryś: dzięki za przypomnienie faktów na tym forum. Do pozostałych: Cała emocjonalna dyskusja nad manipulacją polakożercy Hartmana nie ma większego sensu bez rzetelnego pochylenia się nad faktami. A te są dla Piłsudskiego bezlitosne. Myślących i chcących dociec prawdy zachęcam do sięgnięcia po rzetelne opracowania związane z tą tematyką. Po pierwsze przeczytać uczciwie napisaną biografię Ziuka biografię, nie legendę. Po drugie - w czyim interesie w owym czasie leżała awantura kijowska podpowiem od razu, że nie w polskim. Po trzecie - czy istniały w tamtym czasie realne szanse zlikwidowania bolszewickiej zarazy i niedopuszczenia do ostatecznego przejęcia przez nich władzy na terenie dawnego imperium rosyjskiego, a jeżeli tak, to pod jakimi warunkami.
6 miesięcy temu / Ruben
 
myślenie Hartmana to typowe myślenie żyda. Co sobie żyd wymyśli to uznaje za prawdę objawioną i wszyscy muszą się do niej dostosować. O myślach tego drugiego cytowanego "mędrca" można powiedzieć dokładnie to samo. Zrobił taki myślowy łamaniec, że szkoda gadać. Jednak widać , że oni to traktują poważnie.
6 miesięcy temu / Pejot
 
Trn czlowiek to nieukształtowany
6 miesięcy temu / Sefots
 
Nie sądzę, żeby on nie był głupi, a przynajmniej nie głupi w sposób, o którym większość myśli, on wie jak jest prawda i kłamie w perfidny sposób.
6 miesięcy temu / Gość
 
@Idol: Jaki "starszy brat w wierze". Przecież jest ateistą. On wierzy najwyżej w komunizm objawiony przez Marxa i wcielony w osobie Lenina.
6 miesięcy temu / Chris
 
Jak mógł tak powiedzieć "starszy brat w wierze"? Tak kształci na UJ za nasze podatki?
6 miesięcy temu / Idol
 
@Antymodernista: pod rządami PiS wszystko być może. Jeśli oceniać po owocach, widać sztamę z Hartmanem.
6 miesięcy temu / beta
 
Hartmann - to pozostałości Czerwonej Zarazy lub ŻYDO-BOLSZEWII co na jedno wychodzi na ziemiach polskich.
6 miesięcy temu / Ewa
 
@Priam70 W 1920 Stalin był komisarzem politycznym radzieckiego Frontu Południowo-Zachodniego, współdowodząc z Aleksandrem Jegorowem. Tuchaczewski powiedział swoim orkom "Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym. Na zachód!" Zanim zarzucisz nieuctwo, nawet trollowi, sprawdź jak sam czegoś nie wiesz.
6 miesięcy temu / A m0że referen
 
Oj tam, oj tam. Zaraz wyjdzie na jaw, ze i na biednych Niemców napadliśmy 1 września, a co biały rasista Sobieski wyprawiał z niewinnymi turystami osmanskimi w okolicach Wiednia to wola o pomstę do Trybunału Praw Człowieka....
6 miesięcy temu / Antymodernista
 
Prawdziwy LEWAK zawsze będzie się brzydził i wstydził Polskości i skrycie bądź otwarcie będzie się starał ją niszczyć...bo dla niego naród to ...zaraza... Hodujmy więcej takich indywiduów na uczelniach.
6 miesięcy temu / Dariusz
 
profesor powinien mieć sprawdzony doktorat. Bo przy takich wypowiedziach można wątpić o jego dokonaniach naukowych. Kto to jeszcze trzyma na UJ?
6 miesięcy temu / Jwlg
 
Ot, efekt obrzezania.
6 miesięcy temu / Airam
 
Wiktor Bednarczuk Tak na prawdę stanowisko prof. Jana Hartmana nie jest niczym nowym. Nie powinno stanowić zaskoczenia dla polskich historyków. Przypomnę tylko cytaty z z Wikipedii angielskiej hasło "wojna polsko-bolszewicka" tłumaczenie translator Google: "Szef polskiego państwa , Józef Piłsudski , uznał, że nadszedł właściwy czas, aby rozszerzyć granice Polski tak daleko na wschód, jak to możliwe ..." "Polską ofensywę spotkał udany kontratak Armii Czerwonej . Sowiecka operacja pchnęła wojska polskie z powrotem na zachód aż do polskiej stolicy, Warszawy ..." "Peace Rygi została podpisana w dniu 18 marca 1921, dzieląc spornych terytoriów między Polską a Rosją Sowiecką. Wojna w dużej mierze zdeterminowała sowiecko-polską granicę międzywojenną . Polska zdobyła terytorium około 200 kilometrów na wschód od swojej dawnej granicy, linii Curzon , która została zdefiniowana przez międzynarodową komisję po I wojnie światowej ..." źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Polis
6 miesięcy temu / Wiktor Bednarcz
 
Tak wygląda profesor Kmiotek
6 miesięcy temu / DNA
 
Co za skandaliczna wypowiedź. Jak tak można??? Wstyd panie Hartmanie.
6 miesięcy temu / yola
 
Stalin szedł na Berlin w 1920 r. ??? To mógł napisać tylko niedouczony troll.
6 miesięcy temu / Priam70
 
Jemu od tych dewiacji juz sie w głowie poprzewracało
6 miesięcy temu / i tyle
 
Zostawimy to bez komentarza
6 miesięcy temu / Felek
 
Do Ryś: no właśnie! Notabene zabrakło mi dziś w kazaniu - Msza św. trydencka w moim mieście - przy okazji wspomnienia Cudu nad Wisłą bodaj małej wzmianki, na Czyj to widok gubiąc buty wiali spod Radzymina przerażeni bolszewiccy żołdacy...
6 miesięcy temu / MB Łaskawa a C
 
Żydowska hagada/haggada. Dwie cywilizacje na tej samej ziemi doprowadza do upadku wyższej. Już doprowadzają.
6 miesięcy temu / za F. Konecznym
 
Czy nie powinien przeczytać Henry Forda"Międzynarodowy żyd" napisanej w 1920r.?
6 miesięcy temu / Kioto
 
do Alex. Nie wyrzucą bo kruk krukowi oka nie wykole. Wszystko to jego rodacy, a rodak rodakowi nie może nic zrobić. Ale gojom już tak.
6 miesięcy temu / taki 1
 
Ten człowiek już dawno postradał zmysły. Jak i reszta jego poglądów za tym przemawia.
6 miesięcy temu / czloax
 
A czy profesor nie słyszał że Lenin mówił że komunizm musi się rozprzestrzeniac bo w samej Rosji się nie utrzyma. Że niby oni nie mieli zamiarów atakowania. W demokracji można opowiadać głupoty ale demokracja jest wtedy gdy traktuje się to także jak głupoty. A gdy zaczyna się to traktować poważnie to rzeczy o których się mówi stają się fasadą, tarczą. A za tarczą idzie wojsko które niesie co innego.
6 miesięcy temu / blbl
 
I ktoś taki wykłada na uczelni. Dziwię się studentom, że go w ogóle słuchają. Czego może nauczyć ?
6 miesięcy temu / Michu.
 
W najważniejsze fakty o CUDZIE NAD WISŁĄ 2: - 12. VIII. 1920 r. na dzień przed uderzeniem sowietów na Warszawę Piłsudski składa rezygnację z funkcji Naczelnego Wodza i opuszcza stolicę. \\ - główny ciężar uderzenia przyjmują: Armia I dow. Gen. Franciszek Ksawery Latinik i V dow. Gen. Władysław Eugeniusz Sikorski frontu północnego dow. Gen. Józef Haller von Hallenburg i to dzięki ich oporowi i działaniom zaczepnym udaje się zmusić armię sowiecką do odwrotu 16/17 sierpnia. \\ - w czasie najkrwawszych bojów 13 - 15 sierpnia Piłsudski był najpierw w Bobowej u swojej kochanki i nieślubnych dzieci 330 km od Warszawy, później w Puławach 130 km.\\ - 16. VIII. 1920 r. Piłsudski wyrusza znad Wieprza, pierwszy kontakt z sowiecką armią ma dopiero w nocy z 17 na 18 sierpnia. Nie bierze więc już udziału w Bitwie Warszawskiej, tylko w pościgu za uciekającą armią bolszewicką.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Ten pożal się boże "profesorek" już nie raz udowodnił swoimi wypowiedziami i czynami,iż jest wprost zoologicznym nienawistnikiem wszystkiego co polskie i katolickie. Polemika z zacietrzewieniem nie ma sensu!
6 miesięcy temu / t
 
W skrócie najważniejsze fakty o CUDZIE NAD WISŁĄ: - 15. V. 1920 r. w wyniku nieudanej a wręcz szkodliwej, militarnie i politycznie, wyprawie kijowskiej dowodzonej przez Piłsudskiego, następuje kontruderzenie armii sowieckiej i paniczny odwrót armii polskiej. Polsce zagraża całkowita klęska. \\ - 22. VII. 1920 r. Szefem Sztabu Generalnego zostaje Generał Tadeusz Jordan Rozwadowski herbu Trąby, by ratować Kraj przed zagładą. \ - 10. VIII. 1920 r. dzięki pracy Gen. Rozwadowskiego i Sztabu powstaje ostateczny plan Bitwy Warszawskiej czyli własnoręcznie przez niego napisany rozkaz operacyjny nr 10 000 ostro skrytykowany przez Piłsudskiego. \\ - 12. VIII. 1920 r. na dzień przed uderzeniem sowietów na Warszawę Piłsudski składa rezygnację z funkcji Naczelnego Wodza i opuszcza stolicę. \\
6 miesięcy temu / Ryś
 
Swoje "mądrości" przedstawia profesor, który nie tylko nie czytał książek historycznych o wojnie z bolszewikami, ale nawet krótkiego tekstu w Wikipedii. To nie jest nawet skandaliczne, to jest żałosne. Bardzo źle świadczy o Uniwersytecie Jagielońskim, że kogoś takiego zatrudnia.
6 miesięcy temu / Janusz
 
Tak [email protected]!ej-u, nie byłoby Hitlera, ale nikt by na tym nie zyskał, a już na pewno nie Żydzi. Po podboju Europy bolszewicy sami wymordowaliby wszystkich Żydów, bo nienawidzili ich tak samo jak wszystkich innych narodów i religii. Wszelkie pomysły "Żydokomuny" były tylko "mądrością etapu", a nie wyrazem jakiejś komunistycznej miłości do Żydów, którzy przecież byli podręcznikowym przykładem burżuazyjności i religijności, co bolszewicy chcieli wytępić w całym świecie. Żeby nie przedłużać zacytuję: "Z punktu widzenia Rewolucji Światowej, ludzie zasadniczo dzielą się na dwie kategorie: na tych, którym trzeba natychmiast poderżnąć gardło i na tych, którym na razie nie trzeba." Żydzi po prostu znaleźli się w tej drugiej kategorii.
6 miesięcy temu / historyk (amato
 
Hitler napadł na Polskę bo w 972 Mieszko I pod Cedynią sprał niemieckiego margrabię Hodona. Tak Panie "profesorze" Hartman?
6 miesięcy temu / bvr
 
Ot i patriota, czy temu żydowi nie pomyliły się kraje w których powinien przebywać ?
6 miesięcy temu / Johnny
 
Biedny Hartman
6 miesięcy temu / Grażyna
 
Cytowany komentarz internauty spod wpisu Hartmana na Twitterze wyjaśnia nam pogląd Żydów na Bitwę Warszawską . Rzeczywiście , Żydzi nie mają powodu do radości . Plan opanowania Europy w 1920 roku , tak bliski realizacji, został zablokowany na co najmniej 100 lat . Teraz idzie ostateczna rozgrywka o to , czy to sie uda , czy nie.
6 miesięcy temu / Mirek
 
" Marsz sił sowieckich na zachód rozpoczął się 17 listopada, 11 grudnia 1918 przejęły z rąk niemieckich Mińsk, 5 stycznia 1919, po walkach z samoobroną polską, wcieloną 29 grudnia 1918 do odrodzonego Wojska Polskiego - Wilno. Właśnie atak wojsk bolszewickich na Wilno 4 stycznia 1919 roku powinien być uważany za faktyczny początek wojny polsko-bolszewickiej. 3 stycznia 1919 bolszewicy utworzyli Radę Rewolucyjno-Wojskową Riewwojensowiet Polski, mającą pełnić funkcję przyszłego polskiego rządu" Za Wikipedią, nie jestem znawcą tego okresu. Podobały mi się niektóre opinie Hartmana, ale po tym p..nięciu jest dla mnie skończony. Jestem antyklerykałem jak Marszałek, ale Polakiem.
6 miesięcy temu / A m0że referen
 
A kto finansuje tego Hartmana?
6 miesięcy temu / Czesław
 
Hartman to jest zdemoralizowany
6 miesięcy temu / Marcin Tomasiak
 
Nazywanie Hartmana "profesorem" jest ogromnym nadużyciem, bo od profesora oczekujemy trzeźwego i mądrego oglądu rzeczywistości zgodnego z obiektywną prawdą i chociaż odrobinę inteligencji, natomiast Hartman jest kompletnym tego zaprzeczeniem! Lewactwo to jednak stan ograniczonego umysłu!!!!
6 miesięcy temu / Król Artur
 
W normalnym kraju, z odważną i faktyczną władzą, pan "profesor" zostałby persona non grata i zostałby wy..rzucony z Polski z całkowitym zakazem. I niech sieje kłamliwy jad gdzieś dalej, żyjąc tylko na swój koszt.
6 miesięcy temu / persona
 
Hartman trzyma ze swoimi pobratymcami co to w sobotę świętują. A że jego pobratymcy to była cała wierchuszka zbrodniczego reżimu bolszewickiego to i nie może zająć innego stanowiska. Gdyby żył w 1920 R. to by szedł na Polskę razem z bolszewikami co było wcale częste wśród mieszkańców sztetli w Polsce. Gdyby żył w 1945 r. to by budował komunę razem ze Stalinem. Żyje teraz to buduje globalną komunę za pieniądze od swojego rodaka Sorosa. Nic się nie zmieniło. Lata mijają a naród faryzejski ciągle taki sam. Stoi zdradą i zaprzaństwa.
6 miesięcy temu / emk
 
jaki z niego profesor...czy naprawdę tak trudno w tym kraju o specjalistę czy odpowiedni ośrodek dla tego człowieka?
6 miesięcy temu / lolo
 
Niedlugo powie że to Polska napadla na Hitlerowską 3 rzesze ?
6 miesięcy temu / erwer
 
Nie byłoby Hitlera tylko Stalin! No kuń by się uśmiał. To niedouczone lewactwo nawet nie wie, że pod rządami Stalina zginęło wielokrotnie więcej ludzi niż pod rządami Hitlera. Bo jak wiadomo lewicowy zamordyzm może być okrutniejszy, ale zawsze to lepiej niż prawicowy, bo rżną tych co po drugiej stronie, a nie "naszych". Już pomijam fakt, że Hitler nie był żadnym prawicowcem. Był narodowym socjalistą, a socjalizm z tego co mi wiadomo jest jedną z lewicowych doktryn.
6 miesięcy temu / Iw
 
Zastanawiam się, czy można komuś odebrać tytuł profesora, jeśli gada od rzeczy i kłamie publicznie? Jeśli pan Hartmann ma tytuł profesora, to co jest wart taki tytuł w Polsce?
6 miesięcy temu / Pokręć
 
Zastanawiam się, czy zakwalifikować ten haniebny czyn, jako zdradę Ojczyzny i dochodzę do wniosku, że Hartmann nie zdradził swojej ukochanej ojczyzny, gdyż nie jest nią Polska...
6 miesięcy temu / sp
 
Ktoś tak ograniczony umysłowo i zideologizowany jest profesorem... Brak mi słów. Mam ochotę rzucić studia i przedstawiać się jako absolwent zawodówki, żeby mnie nikt nie kojarzył z taką "inteligencją". Czy prezydent może mu odebrać tytuł?
6 miesięcy temu / student
 
i jak tu nie lubieć tych miłych komunistów żydowskich, dziełaczy kodowskich, palikociarskich :D za Wikipedją
6 miesięcy temu / szpulas11
 
Tytuł profesorski jest, a wiedza godna przedszkolaka. Lektura obowiązkowa, nim zaczniesz się wypowiadać w tym temacie: "Orzeł biały, czerwona gwiazda".
6 miesięcy temu / Norman
 
Najlepszy przykład bolszewika- tytuły profesorskie to wymysł burżuazji ...Czy- nie matura lecz chęć szczera..... Zacne grono " profesoruf " z Bartoszewskim na czele
6 miesięcy temu / Darius
 
Takim to powinno się obowiązkowo jak najszybciej odebrać tytuły profesorskie i nakazać edukację w specjalnej szkole podstawowej począwszy od 1 wszej klasy.
6 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Teraz wszystki jest do gory nogami,musimy oglosic ze slonce jest kwadratowe i wschodzi na zachodzie napewno ludzie w to uwierza...
6 miesięcy temu / Rm
 
A jak było przed zaborami to gdzie były rajdy na wschód? Dobrze Piłsudski zrobił, że zaatakował ZSRR, bo i tak, by go zaatakowano. Dobrze, że oswobodził Kijów z bolszewików. Przynajmniej broniliśmy się od Dniepru, a nie od Buga. Tak inwazja stanęła na Wiśle. W innym wypadku stanęłaby na Odrze lub Łabie. Hartman popisał się niewiedzą. [email protected]!ej Kieli$zzyk. No cóż szkoda, że ten pan nie wie co Stalin wyrabiał w ZSRR. Podejrzewam, że w Berlinie i Warszawie robiłby dokładnie to samo.
6 miesięcy temu / trooper
 
Biedny ci on.
6 miesięcy temu / N
 
dlaczego nie wyrzucą Go z Polski , którą ma głęboko gdzieś? pozbawić obywatelstwa.
6 miesięcy temu / alex
 
Skandal.
6 miesięcy temu / alo
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.