DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Skandaliczny wpis Amnesty International. Są zdania, że „aborcja jest prawem człowieka”

Skandaliczny wpis Amnesty International. Są zdania, że „aborcja jest prawem człowieka”
Fot. Pixabay/NicciDoula

Amnesty International zamieściło na Twitterze skandaliczny wpis, w którym przekonuje, że „aborcja to prawo człowieka”. Lewicowa organizacja tylko w jednym wpisie aż dziesięciokrotnie powtórzyła sformułowanie „abortion is a human right”. Spotkało się to ze zdecydowaną reakcją internautów.

 

Międzynarodowa organizacja pozarządowa Amnesty International od wielu lat kojarzy się jako fundacja działająca w obronie prześladowanych i pozbawianych wolności ludzi, a także organizacja walcząca z kryzysem humanitarnym. Amnesty International protestowało również przeciwko wymierzaniu skazańcom kary śmierci. Dziś jednak przynajmniej częściowo zmieniło swoje obszary zainteresowania i zajmuje się promowaniem zabijania dzieci nienarodzonych, uznając tę krwawą procedurę jako prawo człowieka.

 

Aż dziesięciokrotnie Amnesty International użyło w jednym wpisie na Twitterze sformułowania „abortion is a human right”. Komentarze organizacji zamieszczane w mediach społecznościowych miały korespondować z trwającą w USA debatą polityczną w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. W kolejnym wpisie lewicowej organizacji czytamy: „My body, my health. My body, my choice. My body, my rights. My body, my voice” co możemy przetłumaczyć jako: „Moje ciało, moje zdrowie. Moje ciało, mój wybór. Moje ciało, moje prawa. Moje ciało, mój głos”.

 

Skandaliczne wpisy w wykonaniu przedstawicieli Amnesty Internatinal wywołały reakcję internautów. „Możecie napisać to gebelsowską metodą milion razy, a nie zmienicie prawdy, że aborcja to zbrodnia” – napisał ks. Janusz Chyła. W mocnym tonie opinie Amnesty International skomentował Jakub Szymczuk, fotograf z Kancelarii Prezydenta RP. „Hitler myślał podobnie” – napisał w komentarzu.

 

„Ciekawe, że Amnesty International wielokrotnie protestowało przeciwko wykonywaniu kary śmierci i apelowało o zniesienie tej kary. Dziś walczy o „prawo do aborcji” nazywając je prawem człowieka. A czym jest aborcja jak nie „karą śmierci” dla niewinnych dzieci? – pyta na Twitterze Paweł Ozdoba.

 

W pozostałych krytycznych komentarzach możemy również przeczytać: „Zabijanie człowieka jest łamaniem prawa”, „Aborcja jest morderstwem” oraz „Aborcja nie jest prawem człowieka”. W dyskusję zaangażowanych było wielu anglojęzycznych użytkowników Twittera, którzy również wytykali Amnesty International błędne rozumowanie i podkreślali, że aborcja jest w rzeczywistości zabijaniem niewinnych, nienarodzonych dzieci.

 

 

Źródło: Twitter, dorzeczy.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-11-23 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aborcja powinna być dla każdego jej zwolennika. Wykonana natychmiastowo.
7 miesięcy temu / Robert
 
paradoksalnie -jest,masz wybór ,to tak jak nie wiesz czy panna w pasie cnoty jest cnotliwa czy tylko nie ma możliwości ,prawdziwa cnota jest wtedy jak wybierasz dobrze nie ze strachu czy przymusu
7 miesięcy temu / do Second
 
Już dawno odeszło z AI wielu chrześcijan, kiedy twierdzili, że prostytucja jest prawem człowieka.
7 miesięcy temu / Second
 
niewierzący uznają człowieka dopiero jak się urodzi ,i te prawa mówią o kobiecie,żyjemy obok siebie i ciągle nie możemy pojąc różnic a każda ze stron uważa ze ma rację tak samo mocno jak druga strona ,problem nie do rozwiązania
7 miesięcy temu / ewa
 
?Moje ciało, moje zdrowie. Moje ciało, mój wybór. Moje ciało, moje prawa" Przecież nie abortują swojego ciała, tylko ciało innego, bezbronnego człowieka, skazując go na śmierć. Nie potrafią tego zrozumieć ?
7 miesięcy temu / oj tam
 
Wilki w owczych skórach.
7 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.