DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Skandaliczne słowa psychologa. Pod określeniem „Polacy” ma się kryć „niszcząca ideologia”

Skandaliczne słowa psychologa. Pod określeniem „Polacy” ma się kryć „niszcząca ideologia”
Dr hab. Michał Bilewicz, fot. printscreen YouTube

Znany lewicowy psycholog dr hab. Michał Bilewicz wywołał burzę w mediach społecznościowych. Stwierdził, że pod słowem „Polacy” od lat kryje się „niszcząca ideologia”, której „trzeba się zdecydowanie przeciwstawić”. Wypowiedź naukowa nawiązuje do sprzeciwu Polaków wobec promocji ideologii LGBT.

 

„Nie mam nic do Polaków. Ale chodzi od ideologię kryjącą się pod słowem "Polacy". Od dawna pod tym słowem nie kryje się naród, tylko niszcząca ideologia. Ideologii tej trzeba się zdecydowanie przeciwstawić” – napisał na Twitterze dr hab. Michał Bilewicz. To wpis lewicowego psychologa z Uniwersytetu Warszawskiego, opublikowany w serwisie Twitter. Wszystko wskazuje na to, że naukowiec nawiązuje do niechęci polskiego społeczeństwa wobec promowania niebezpiecznej ideologii LGBT. Wpis dr. hab. Michała Bilewicza jest reakcją na pomysł wydawcy „Gazety Polskiej”, w której czytelnicy znajdą naklejkę „Strefa wolna od LGBT”.

 

Naukowiec swoim skandalicznym wpisem wywołał burzę w mediach społecznościowych. Pytany o niechęć do Polaków podkreślał, że nie chodzi mu o zwykłych ludzi, a o ideologię, która kryje się pod słowem „Polacy”.

 

„Nie oskarżam Polaków, tylko panoszącą się ideologię o nazwie Polacy. Przeciw Polakom nic nie mam, jak żyją spokojnie i nie domagają się szczególnych praw i szczególnego traktowania. I jak nie epatują swoją tożsamością na różnych Marszach Niepodległości i innych polo-paradach” – napisał na Twitterze.

 

Warto dodać, że wpisy naukowca atakujące Polaków i oskarżające, że mamy coś wspólnego z „niszczącą ideologią” sąsiadują z wieloma wpisami popierającymi ideologię LGBT. W jednym z nich dr hab. Bilewicz zdecydowanie skrytykował redakcję „Gazety Polskiej” za wydrukowanie naklejek „Strefa wolna od LGBT”. Psycholog udostępnił na swoim profilu również wpis ambasador USA Georgette Mosbacher, która stwierdziła, że wspomniane naklejki to „promowanie nienawiści i nietolerancji”.

 

Przypomnijmy, że dr hab. Michał Bilewicz jest twórcą pojęcia „antysemityzm wtórny”. Ma być to zjawisko typowe dla Polaków, będące elementem polskiego antysemityzmu, opartego na „narcystycznej tożsamości narodowej” i ma polegać na wypieraniu rzekomej odpowiedzialności za zbrodnie.

 

 

Źródło: Twitter, wpolityce.pl

WMa 


DATA: 2019-07-21 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Myślę, że chciał w ten sposób ośmieszyć stwierdzenia, że lgbt to ideologia. I w sumie można by przyznać, że trafnie to wymyślił, gdyby nie parę drobnych szczegółów: 1. Polacy w Polsce stanowią większość, 2. Na "polo-paradach" nikt nie gorszy dzieciaków obscenicznym ubiorem lub jego brakiem, wszyscy są tam kompletnie ubrani niektórzy nawet za bardzo, ale akurat tych policja zaraz wyłapuje, nikt też nie wykonuje publicznie czynności seksualnych, 3. Na "polo-paradach" nikt nie profanuje symboli narodowych innych państw ani obiektów kultu religijnego, 4. Polacy nie narzucają polskości tym, którzy jej nie chcą, nie zmuszają cudzych dzieci do nauki języka polskiego czy polskiej historii.
5 miesięcy temu / MK
 
Do @Pablo - Michalkiewicz napisał, że za sprawą żydokomuny rolę elity przejęła u nas polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza, z którą tradycyjny, tysiącletni naród polski dzieli terytorium państwowe. Teraz coś pęka.
5 miesięcy temu / rewers
 
FAKTYCZNIE ABC JEDRASZEWSKI nie mylił sie nazywajac zwolennikow /srodowiska LGBTQ "TECZOWA ZARAZA", jesli utytułowana głowa dr. hab. o swoim kraju, jego narodzie mowi "niszczaca ideologia". Oczywiscie, Z PUNKTU WIDZENIA TEGO PANA , POSTAWA SPRZECIWU NARODU POLSKIEGO, MOZE BYC ZAGROZENIEM DLA IGEOLOGII SMIERCI JAKA JEST IDEOLOGIA GENDERYZMU CZYLI DLA SRODOWISK LGBTQ. Polacy TO CHRZESCIJANSKI NAROD I NIGDY NIE ZAAKCEPTUJA IDEOLOGII TECZOWEJ ZARAZY- BEZ BOGA, BEZ RODZINY, BEZ NORM ETYCZNO-MORALNYCH. To ta ideologia przypomina faszystowska i marksistowska ideologie,ktora znamy doskonale jako narod, ktory pod butem faszystowskim i bolszewickim bronił sie przed ta cywilizacja smierci.....do krwi ostatniej......CHWAŁA BOHATEROM !!
5 miesięcy temu / Paniula
 
Neomarksistowskiej hydrze odrósł łeb. Gdyby komórki rakowe umiały mówić, mówiłyby podobnie jak ten polskojęzyczny internacjonalista mówiący innymi słowami to co powiedział lata temu Tusk: "polskość to nienormalność". Jeśli pozwolimy lewakom zdominować życie społeczne i polityczne w Polsce zrobią Polakom rzeczywisty, prorokowany Czas Ucisku!.
5 miesięcy temu / Nie dajmy się!
 
skandal.
5 miesięcy temu / pl
 
Gdyby zamiast "Polacy" podstawić "Żydzi", poglądy Bilewicza świetnie by pasowały do "Mein Kampf": "Nie oskarżam Żydów, tylko panoszącą się ideologię o nazwie Żydzi. Przeciw Żydom nic nie mam, jak żyją spokojnie i nie domagają się szczególnych praw i szczególnego traktowania. I jak nie epatują swoją tożsamością na różnych Marszach Żywych i innych żydo-paradach." Bilewicz jest Żydem, pisze do Krytyki Politycznej i jest stypendystą The New School, czyli kuźni marksistowskiej ideologii w USA, założonej przez Szkołę Franfurcką przed wojną. To co robi, robi za oczywiście za pieniądze polskiego podatnika.
5 miesięcy temu / Pablo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.