DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Skandaliczne słowa Gronkiewicz-Waltz: hasło „My chcemy Boga” było demoniczne

Skandaliczne słowa Gronkiewicz-Waltz: hasło „My chcemy Boga” było demoniczne
fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz kompromituje się niemal każdą wypowiedzią. Tym razem postanowiła zaatakować hasło tegorocznego Marszu Niepodległości – „My chcemy Boga”.

 

Gronkiewicz-Waltz oceniła, że katolickie zawołanie Polaków „My chcemy Boga” zostało użyte przez uczestników tegorocznego Marszu Niepodległości w sposób… demoniczny.

 

- To jest podszywanie się. Hasło używane niemalże w sposób diabelski, demoniczny. To nie ma racji bytu, przecież jest wolność religijna – powiedziała w absurdalnym wywodzie prezydent Warszawy.

 

Skompromitowana aferą reprywatyzacyjną polityk PO uznała także, iż od takich pochodów, jak Marsz Niepodległości zaczyna się… faszyzm.

 

- Tak się zaczął faszyzm w krajach, w których zaczynał się, a przypomnę, że w Polsce zaczął się od getta ławkowego, od takich rzeczy, które powiedziałabym, wyglądały na początku – w cudzysłowie oczywiście mówię – niewinnie, i trzeba reagować od razu – stwierdziła Gronkiewicz-Waltz.

 

 

Źródło: niezależna.pl

ged


DATA: 2017-11-18 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystko by bylo jasne gdyby zapytac tych mlodych ludzi "faszystow" jakie maja intencje , zeby Ci mlodzi sie wypowiedzieli i odpowiedzieli takim ludziom na stolkach jak ta Pani ktorzy wydaja osądy czytajac nagłowki gazet ,ktore byly przygotowane jeszcze przed marszem ;)
9 miesięcy temu / D
 
2/2 Zakładam, że były one nieaktualne i powielane, przez co odniosłem takie wrażenie. Oczywiście, jak już wspomniałem, nie używam jej przykładu jako osi zarzutów wobec takich wspólnot. Jestem zdania, że jak najbardziej istnieją takie grupy, gdzie prowadzenie jest jak najbardziej godne i przynoszą one owoce. Akurat może moja ekspresywność i osobowość średnio "kupują" taką formę, ale rozumiem jeśli do kogoś to akurat przemawia. Z kolei co do wszelkiej maści charyzmatów i upadków, no to mam już namacalne przykłady tego, jakie to jest groźne. Do tego zagrożenie protestantyzacją i herezją (która, by być w tej materii uczciwym, czai się nierzadko nawet wśród sympatyków Tradycji, co mnie osobiście bardzo boli). W każdym razie dzięki za informację.
9 miesięcy temu / incuss
 
Nie żeby to robiło wielką różnicę, ale dla ścisłości.
9 miesięcy temu / Iw
 
Jakiej znowu Odnowy? Ona była w Ruchu Światło - Życie.
9 miesięcy temu / Iw
 
HG-W od bardzo-baaaardzo dawna nie należy do Odnowy w Duchu Świętym (to etap skończony w połowie lat 90.). Gdzie jest religijnie od tego czasu wiem dobrze, ale tu nie będę pisał. Brednie które wygaduje mają konkretne źródło w zwiedzeniu w którym się OBECNIE znajduje. Prosiłbym, aby nie wykorzystywać jej poczynań do dyskredytowania tego ruchu (chociażby ze względu na dzień własnego sądu). Pozdrawiam
9 miesięcy temu / TS
 
"My chcemy Boga! (...) On naszym Królem! On nasz Pan!" Słowa tej pieśni nawiązują do powtórnego przyjścia Chrystusa jako Króla królów i Pana panów, którego oczekujemy. Przed pierwszym przyjściem Bóg zechciał, aby Maryja wyraziła zgodę na przyjęcie Go; może teraz będzie podobnie, niezmienny Bóg zechce naszej zgody na przyjęcie Swojego panowania. Tzn. przyjdzie i tak, ale zgadzając się na to, możemy otrzymać wiele łask. Boże Prawo jest sprawiedliwe i w Nim nasza nadzieja, mam nadzieję, że zapanuje jak najszybciej!
9 miesięcy temu / BP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.