DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Skandaliczne decyzje prezydenta Krakowa w sprawie proaborcyjnych demonstracji

Skandaliczne decyzje prezydenta Krakowa w sprawie proaborcyjnych demonstracji
fot. Piotr Guzik / Forum

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski pozwolił miejskim urzędniczkom na strajk przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Nie zgodził się też na to, by krakowska Straż Miejska broniła kościołów i siedziby PiS przed demonstrującymi.

 

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wydał specjalne oświadczenie w sprawie protestów przeciwko ochronie życia dzieci nienarodzonych. Polityk stwierdził, że pozwala wszystkim pracownicom magistratu na udział w demonstracjach.

 

„Środa ma być dniem ogólnopolskiego strajku kobiet. Dla mnie – jako pracodawcy – jest oczywiste, że każda pracownica urzędu, która będzie chciała dołączyć do tej inicjatywy, ma do tego pełne prawo. Nie będę utrudniał ani zniechęcał do przystąpienia do strajku i mam nadzieję, że tak samo postąpią też inni krakowscy pracodawcy” - napisał Majchrowski.

 

W ten sposób prezydent Majchrowski de facto wsparł wulgarne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału. Nie dość jednak na tym. Polityk posunął się do tego, by zakazać Straży Miejskiej ochraniania... kościołów.

 

„Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią” - napisał w swoim oświadczeniu.

 

Odniósł się też do samej kwestii zabijania dzieci nienarodzonych w krakowskich szpitalach. Tutaj umył ręce, pisząc po prostu: „Nie jestem jako prezydent miasta władny, by wydawać szpitalom – nawet tym miejskim – poleceń dotyczących sposobu leczenia pacjentów czy wykonywania zabiegów. Jestem jednak przekonany, że lekarze pracujący w naszych szpitalach działają zawsze zarówno zgodnie z literą prawa, jak i przysięgą Hipokratesa”.

 

Tymczasem to właśnie w województwie małopolskim, którego Kraków jest stolicą, przeprowadza się szczególnie dużo aborcji - po województwach mazowieckim, śląskim i pomorskim to właśnie ono jest w czołówce tego niechlubnego rankingu.

 

Pach


DATA: 2020-10-27 20:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brawo prezydeńcie za prawdziwom postawe
1 miesiąc temu / alpedro
 
I bardzo dobrze zrobił.
1 miesiąc temu / Maciekuk
 
Brawo Panie Prezydencie, aby inni wielcy tego kraju wzięli z Pana przykład
1 miesiąc temu / Polska matka i
 
Popieram Prezydenta
1 miesiąc temu / Olo
 
Katobolszewickie pisemko wyje zwykle !!!
1 miesiąc temu / m=mc2
 
Brawo. Mądry człowiek.
1 miesiąc temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.