DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Skandaliczna ustawka w kościele św. Anny w Warszawie! Zwolennicy aborcji zakłócili Mszę świętą

Skandaliczna ustawka w kościele św. Anny w Warszawie! Zwolennicy aborcji zakłócili Mszę świętą
Ten plik został stworzony i dodany przez Wikipedystę:Szater Szater Wikimedia Commons Polska Wikipedia (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) lub GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], Wikimedia Commons

Wielkie oburzenie, głośna krytyka i opuszczenie świątyni – tak na list biskupów dotyczący obrony życia zareagowała grupa kobiet obecnych na Mszy św. w kościele św. Anny w Warszawie. Na miejscu znalazł się reporter portalu gazeta.pl, który też skrzętnie opisał całe wydarzenie. Cała akcja była wcześniej zaplanowana przez środowiska proaborcyjne.

 

Według relacji mediów, grupa kobiet – kiedy czytano list biskupów – zaczęła głośno protestować, po czym opuściła świątynię. Sprawę opisała gazeta.pl, która „na żywo” relacjonowała różne protesty osób sprzeciwiających się zaostrzaniu tzw. prawa aborcyjnego.

 

„Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: Nie zabijaj!. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka” – czytamy w liście Prezydium Komisji Episkopatu Polski. Stanowisko zostało odczytane także w warszawskim kościele św. Anny.

 

Jednak już po pierwszych słowach przesłania hierarchów, grupa kobiet przebywających w świątyni wszczęła zamieszanie. – Tego nie da się słuchać! – rzuciła jedna z kobiet. – Skandal – wtórowały pozostałe przeciwniczki całkowitego zakazu aborcji, jak i wierni oburzeni zachowaniem kobiet w kościele.

 

Nie obeszło się bez utarczek słownych i przepychanek. W efekcie kilkanaście osób opuściło kościół. Sprawę opisał Tomasza Golonko z portalu gazeta.pl, który zapewne całkiem przypadkowo był na miejscu. Dziennikarz rozmawiał z jedną z protestujących, która stwierdziła m.in., że „moralnością powinni zajmować się ludzie z czystym sumieniem”, a „księża mają problem z pedofilią”.

 

Cała akcja była wyreżyserowana, a protestujące kobiety nie przyszły do kościoła z zamiarem modlitwy. Nie krył tego nawet portal gazeta.pl, który w jednej z relacji zamieścił informację (zachowano pisownię oryginalną): Na podczas mszy o godz.12 zapowiedziana jest akcja protestacyjna w kościele św. Anny w Warszawie. Część osób ma wyjść ze świątyni na znak protestu przeciwko poparciu episkopatu dla całkowitego zakazu aborcji. Dziś w kościołach w całej Polsce podczas mszy św. odczytany zostanie komunikat episkopatu „w sprawie pełnej ochrony życia człowieka”.

 

Źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl

MA

DATA: 2016-04-03 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie rozumiem całego ruchu dookoła aborcji, a zwłaszcza sposobu myślenia tych środowisk "feministycznych". Jakim prawem o aborcji wyrażają się osoby, na których aborcja sie nie odbyła i założę się o wszystko, że nie chciałyby aby ich matki podejmowały taką świadomą decyzję o usunięciu ciąży w ich przypadku :)
ponad 3 lata temu / David HVR
 
@Magda: A czy zgwałcona kobieta ma powiększać swoją traumę przez zabicie własnego dziecka? Przecież może urodzić i oddać je do adopcji. Natomiast gdy ciąża zagraża życiu matki, to propozycja nowelizacji ustawy nie wprowadza nakazu uśmiercenia matki, więc nie histeryzuj.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Też bym wyszła - szkoda, że mnie tam nie było
ponad 3 lata temu / Paparara
 
A czy kobieta albo dziewczynka zgwałcona też ma rodzić dziecko gwałciciela albo gdy dla kobiety w ciąży powiedzą że ona i dziecko nie przeżyją porodu to też ma rodzić!!!!
ponad 3 lata temu / Magda
 
Irytuje mnie jedna rzecz... wtrącanie się ateistów w sprawy Kościoła! Niech ateiści zajmują się swoją upośledzoną ideologią a Kościół zostawią w spokoju! A co z osobami, które są normalne i dla nich mordowanie dzieci nie jest ok? Jeśli osoba jest ateistą to powinna sama wiedzieć, że portal katolicki jest nie dla niej i nie robić tu brudu! Ateiści uszczęśliwiają WSZYSTKICH na siłę! Chcecie by prawo do zabijania dzieci było takie jak w waszej ukochanej Korei Północnej czy na Kubie... ateiści róbcie co chcecie a nie uszczęśliwiajcie innych na siłę w imię swojej upośledzonej ideologii!
ponad 3 lata temu / do gosc
 
Irytuje mnie jedna rzecz... wtrącanie się KK w politykę! Niech religia zajmuje się religią a polityka polityką! A co z osobami, które są innej wiary i dla nich aborcja jest ok? Jeśli osoba jest Katolikiem to powinna sama wiedzieć, że aborcja jest zła i jej nie robić! KK uszczęśliwia WSZYSTKICH na siłę! Prawo aborcyjne będzie u nas bardziej restrykcyjne niż w Iraku czy Pakistanie... ludzie róbcie co chcecie a nie uszczęśliwiajcie innych na siłę w imię religii!
ponad 3 lata temu / gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.