DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Skandaliczna prowokacja w Toruniu. Marsz LGBT przejdzie pod hasłem: „Dla życia i rodziny”

Skandaliczna prowokacja w Toruniu. Marsz LGBT przejdzie pod hasłem: „Dla życia i rodziny”
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Ulicami Torunia przejdzie tzw. homoseksualny marsz równości. Tęczowi organizatorzy zapowiedzieli, że hasłem przewodnim manifestacji będzie: „Dla życia i rodziny”, używane dotychczas przez obrońców życia. Zdaniem środowiska LGBT, prowokacyjne hasło ma nawiązywać do problemu „dyskryminacji” homoseksualistów w ich rodzinach.

 

Wszystko wskazuje na to, że w Toruniu dojdzie do skandalicznej prowokacji. Środowiska homoseksualne organizują w mieście tzw. marsz równości, który w tym roku przejdzie pod hasłem „Dla życia i rodziny”. Temat przewodni manifestacji bezpośrednio nawiązuje do haseł, którymi posługują się obrońcy życia, a także organizatorzy Marszów dla Życia, promujący tradycyjne wartości i wspierający małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Organizatorzy homoseksualnej parady odżegnują się od zarzutu chęci sprowokowania konserwatywnych środowisk i tłumaczą, że hasło ma nawiązywać do zjawiska „homofobii”, które zdaniem aktywistów LGBT, można zaobserwować w polskich rodzinach.

 

„Hasłem „Dla życia i rodziny” chcemy podkreślić, że pragniemy w tym kraju życia pełnego miłości i szacunku dla ludzkich wyborów, pragnień i potrzeb” – czytamy w komunikacie organizatorów. „Dlaczego „Dla rodziny”? Homofobia jest obecna w wielu polskich rodzinach. W konserwatywnym, sztywnym ujęciu rodzina powinna zawsze składać się z matki i ojca, dyskryminując tym samym ponad 50 tysięcy dzieci, wychowywanych przez nieheteroseksualnych rodziców bądź opiekunów” – napisano.

 

Z kolei człon hasła „Dla życia”, ma nawiązywać do rzekomych problemów nastolatków, którzy określają się jako osoby LGBT i mają tendencje samobójcze. „Dlaczego „Dla życia”? 70 proc. nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze, mniej więcej ten sam procent społeczności nieheteronormatywnej spotkało się z co najmniej jednym rodzajem przemocy (fizycznej, seksualnej, werbalnej) – mniej niż 4 proc. z nich zgłosiło sprawę na policję. 50 proc. młodzieży LGBT+ ma objawy depresji. Dla osobynieheteronormatywnej życie w Polsce jest związane z doświadczaniem przemocy, strachem, ciągłym tłumaczeniem się z miłości, która dla środowisk konserwatywnych potrafi być argumentem by pozbawiać kogoś bezpiecznego, godnego i spokojnego życia” – piszą organizatorzy homoseksualnej parady.

 

Tęczowa manifestacja LGBT w Toruniu została zaplanowana na 21 września.

 

 

Źródło: Facebook

WMa

 


DATA: 2019-09-05 19:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No bez jaj to hetero nie lataja za reke nie caluja się na kazdym rogu ulicy a geje i lesby będą ??robta co chceta ale w swoim domu
3 miesiące temu / Piernik
 
Pan Zalewski zaczyna się zachowywać jak Trzaskowski.Pozbawia wraz z rozpoczęciem roku pół miasta bez cieplej wody co grozi epidemią
3 miesiące temu / Bekalosz
 
Jedyny cel lgbt to legalizacja grzechu
3 miesiące temu / Sławomir
 
@A G:D homo abhorrent?, oj, i tu prośda ku jakiemuś łacinnikowi czy starogreczynkowi jak to powiedzieć ?homo brzydzacz:D?
3 miesiące temu / szpulas11
 
Nie ubiegajmy faktów, wierzę, że tym razem będzie spokojnie.
3 miesiące temu / Radek
 
Jaka homofobia? Przecież ja się ich nie boję, tylko się nimi brzydzę co najwyżej.
3 miesiące temu / A.G.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.