DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Skandaliczna postawa ONZ. Organizacja broni Antify i lewackiego radykalizmu

Skandaliczna postawa ONZ. Organizacja broni Antify i lewackiego radykalizmu
Antifa, fot. Krystian Maj/FORUM

W ubiegły piątek na stronie siedziby głównej ONZ w Genewie zamieszczono kontrowersyjny komentarz w obronie Antify. „Eksperci ONZ ds. praw człowieka wyrażają głębokie zaniepokojenie niedawnym oświadczeniem prokuratora generalnego USA opisującym #Antifa i innych działaczy antyfaszystowskich jako terrorystów wewnętrznych. Uważają, że podważa to prawo do wolności wypowiedzi i pokojowego gromadzenia się w kraju ”.

 

Oświadczenie ONZ spotkało się z falą krytyki w mediach społecznościowych,. Zawierało wizerunek flagi stworzonej przez członków Komunistycznej Partii Niemiec w latach 30. XX wieku, gdy próbowali siłą obalić Republikę Weimarską.

 

Czy koncepcja „wolności słowa i pokojowych zgromadzeń” według ONZ w Genewie obejmuje grabieże sklepów, niszczenie zabytków, morderstwo 10 osób i inne akty przemocy, do których ekstremiści doprowadzili podczas ostatnich protestów w Stanach Zjednoczonych? – pytali  internauci. Po otrzymaniu lawiny krytyki, ONZ usunęło wiadomość.  

 

Rada Praw Człowieka ONZ postanowiła w piątek, że Michelle Bachelet będzie przewodzić staraniom o zwalczanie przez organy ścigania „rasizmu systemowego” wobec ludzi afrykańskiego pochodzenia. Rezolucja przyjęta jednogłośnie bez głosowania jest wynikiem inicjatywy zwołanej przez afrykańskie kraje po śmierci George'a Floyda w amerykańskim stanie Minnesota.

 

Podczas debaty na temat rasizmu, brutalności policji i przemocy wobec protestujących, które poprzedzały przyjęcie rezolucji, zabrało głos nie mniej niż 120 mówców.

 

Wielu wyraziło współczucie dla rodziny Floyda. Także jego brat przemawiał do członków Rady w Genewie, apelując do ONZ o działania.

 

Chociaż niektórzy delegaci wezwali do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w celu zbadania zabójstw czarnych w Ameryce i przemocy wobec demonstrantów, inni utrzymywali, że problem ten dotyczy wszystkich krajów i wymagali szerszego podejścia.

 

Zgodnie z ostateczną wersją tekstu rezolucji Wysoki Komisarz powinien „przygotować raport na temat rasizmu systemowego, naruszeń międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka wobec Afrykanów i osób pochodzenia afrykańskiego przez organy ścigania, zwłaszcza te, które doprowadziły do ​​śmierci George’a Floyda i innych Afrykanów oraz ludzi afrykańskiego pochodzenia ”.

 

Tekst wzywa również panią Bachelet - wspomaganą przez niezależnych ekspertów i komitety ONZ ds. praw człowieka - do „zbadania reakcji rządu na pokojowe protesty przeciwko rasizmowi, w tym rzekome użycie nadmiernej siły wobec protestujących, osób postronnych i dziennikarzy”.

 

Nadzorując rezolucję ambasador Elisabeth Tichy-Fisslberger (Austria), przewodnicząca Rady Praw Człowieka (14. cykl) oznajmiła, że ​​tekst jest gotowy do rozpatrzenia i zapytała, czy można zrezygnować z głosowania w świetle ogólnego konsensusu. 43. sesja Rady Praw Człowieka. 15 czerwca 2020 r. zakończyła się jednogłośnym przyjęciem rezolucji.

 

W swoim przemówieniu do państw członkowskich zabrał też głos Dieudonné W. Désiré Sougouri, stały przedstawiciel Burkina Faso w Biurze Narodów Zjednoczonych, a zrazem koordynator grupy afrykańskiej. Nazwał pilną debatę „historycznym krokiem” w walce z rasizmem, z którego Rada Praw Człowieka może być „dumna”.

 

- Międzynarodowe oburzenie wywołane tragicznymi wydarzeniami, które doprowadziły do ​​śmierci George'a Floyda podkreśliło konieczność zabrania przez Radę Praw Człowieka głosu przeciwko niesprawiedliwości i brutalności policji, z którymi codziennie spotykają się mieszkańcy Afryki i afrykańskiego pochodzenia w wielu regionach świata - powiedział.

 

- Walka z wszelkimi formami rasizmu i dyskryminacji rasowej pozostaje dla nas priorytetem - podkreślił z kolei Michael Ungern-Sternberg, stały przedstawiciel Republiki Niemiec w Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie.

 

- W ciągu ostatnich tygodni wiele osób na całym świecie podniosło swój głos i wyszło na ulice, aby dać wyraźny sygnał, że rasizm i nadmierne użycie siły przez funkcjonariuszy organów ścigania wobec mniejszości narodowych nie mogą być dłużej akceptowane – mówił.

 

Inni dyplomaci podkreślali, że rezolucja jest konieczna i ważna w promowaniu świadomości na temat „rasizmu systemowego” oraz w kontynuowaniu prac nad realizacją kluczowych obietnic podjętych w celu zwalczania tej plagi w 2002 r. na Światowej Konferencji przeciwko Rasizmowi, Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i Nietolerancji.

 

W ub. piątek grupa ekspertów ONZ wyraziła „głębokie zaniepokojenie” niedawnym oświadczeniem prokuratora generalnego USA, opisującym tak zwany ruch Antifa i inne związane z jego aktywistami organizacje jako „terrorystów  krajowych”, twierdząc, że podważa to dążenie do wolności wypowiedzi i pokojowych zgromadzeń.

 

Fionnuala Ní Aoláin, specjalny sprawozdawca ds. promocji i ochrony praw człowieka stwierdziła, że „międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka chroni prawo do wolności wypowiedzi, zrzeszania się i pokojowych zgromadzeń.” Jednocześnie podkreśliła, że „jest godne ubolewania, iż ​​Stany Zjednoczone zdecydowały się odpowiedzieć na protesty w sposób podważający te podstawowe prawa”.

 

Po ogólnokrajowych demonstracjach, które rozpoczęły się po tym, jak policja w Minneapolis przyczyniła się do śmierci Afroamerykanina George'a Floyda, prokurator generalny USA William Barr ostrzegł, iż przemoc ze strony Antify i innych ruchów „jest terroryzmem wewnętrznym i będzie odpowiednio traktowana” - zauważył komunikat prasowy wydany przez oenzetowskie biuro OHCHR.

 

Chociaż po oświadczeniu z dnia 31 maja nie podjęto żadnych działań legislacyjnych, Ní Aoláin – prawnik z Irlandii Północnej - powiedziała, że „luźne stosowanie retoryki dot. terroryzmu podważa uzasadnione protesty i tłumi swobodę wypowiedzi w Stanach Zjednoczonych, która była znakiem rozpoznawczym amerykańskich wartości konstytucyjnych i latarnią świecącą daleko poza jej brzegi”.

 

Zwracając uwagę na niepokój wyrażony przez Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka w sprawie strukturalnej dyskryminacji rasowej w Stanach Zjednoczonych, specjalny sprawozdawca powiedział, że uregulowanie protestów i przemocy poprzez pryzmat przeciwdziałania terroryzmowi może jedynie zaostrzyć podziały i zaakcentować napięcia, podsycając kolejne naruszenia praw człowieka.

 

Eksperci oenzetowscy zalecili więc, by „brutalne elementy” wśród pokojowych protestujących zidentyfikowane przez organy ścigania były traktowane uczciwie i miały sprawiedliwy proces na podstawie obowiązującego prawa karnego.

 

Wezwano rząd Stanów Zjednoczonych do przyjęcia podejścia opartego na prawach człowieka w odpowiedzi na protesty i przemoc oraz do unikania niewłaściwego stosowania języka dot. terroryzmu.

 

Lewicowi aktywiści, zwłaszcza związani z Antifą nie od dziś znani są z wandalizmu i zastraszania przeciwników. Odwołują się oni do filozofii organizatora lewackich aktywistów, Saula Alinskiego.

Alinsky był niezadowolony z postaw lewicy akademickiej w latach 60., uważając ją za zbyt nieśmiałą i zanadto akceptującą normy polityczne. Próbował zorganizować firmy, związki zawodowe, kościoły i dzielnice, szkoląc radykalnych aktywistów, którzy mogliby wymusić szybkie zmiany dzięki bezpośrednim działaniom, obchodząc tradycyjny proces polityczny.

 

Postrzegał konserwatystów – jak pisał w książce „Reveille for Radicals” z 1946 roku - za symbole reprezentujące idee i interesy wrogie dobru ludzi.

 

W marksistowskim paradygmacie Alinsky'ego bogactwo i władza nie są ani zdobywane, ani tworzone. Trzeba je komuś zabrać.

 

Zajęcia dot. taktyk Alinsky'ego są powszechne na uniwersytetach i uczelniach w całej Ameryce. Radykalizacja stała się centralnym elementem aktywizmu politycznego. W 2009 r. National Education Association, największy w kraju związek nauczycieli, zalecał, aby nauczyciele czytali książki Alinskiego, nazywając go „inspiracją dla każdego, kto zastanawia się nad działaniami w swojej społeczności i dla każdego organizatora! ”

 

Artykuł z 2014 roku w czasopiśmie „Jesuit Higher Education” poświęca 18 stron, wzywając wykładowców w całym kraju do uwzględnienia książek Alinskiego i jego teorii jako centralnego elementu programu nauczania w 221 katolickich szkołach wyższych i uniwersytetach.

 

Źródło: news.un.org, washingtonexamnier.com

 

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-06-25 16:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozumiem że jak się lata temu zajmowano przesladowaniami z powodu rasizmu etc. dostrzegano potencjał w tym że przybierze to większe rozmiary. Czyli rzecz do wykorzystania politycznego że z małej fali zrobi się wielka i będzie można tą falę wykorzystać. Być może dlatego prześladowania chrześcijan nie spełniają tych,,wymogów''.
5 miesięcy temu / revi
 
Sesja "zakończyła się jednogłośnym przyjęciem rezolucji." Czyli rezolucję poparli też delegaci amerykańscy.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Komuna broni komunę... "Podczas debaty na temat rasizmu, brutalności policji i przemocy wobec protestujących" - jest to HH, czyli Himalaje Hipokryzji, bo jak się wychodzi na ulice, demoluje i grabi sklepy, czyli jest to zwykłe złodziejstwo, oraz jak się wszystko niszczy, to co? Należy stać i dać się ograbić? Pozwalać bojówkom lewicowym na niszczenie wszystkiego?
5 miesięcy temu / aaaggg
 
Gdzie jest Greta ?
5 miesięcy temu / Ire
 
Jeżeli wśród policjantów są podobne proporcje to więcej białych musiało by ginąć z rąk białych policjantów a nie czarnych.
5 miesięcy temu / Do @ProBro
 
Swiat stanal na skraju przepasci. Szatan jeszcze raz sie podrywa wietrzac swoj nieuchronny koniec. Taki wymiar to wymiar zapowiadanego przez Pana naszego Jezusa Chrystusa Czasu ostatecznego. Biada wiec dzis wszystkim, co "spia" i ceduja odpowiedzialnosc za powierzony im swiat, na innych. Wielkie Biada dla wszystkich zyjacych tak, jakby Boga nie bylo. Wielkie Biada dla wszystkich, co ida za szatanem, ojcem zbrodni i klamstwa.
5 miesięcy temu / piotr78
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.