DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skandaliczna opinia sędziego w USA. Dopuścił aborcję ze względu na płeć i rasę

Skandaliczna opinia sędziego w USA. Dopuścił aborcję ze względu na płeć i rasę

91-letni sędzia Sądu Apelacyjnego w USA orzekł, że istnieje konstytucyjne prawo do aborcji selektywnej ze względu na płeć, rasę i niepełnosprawność.

 

Sędzia William J. Bauer z amerykańskiego Sądu Apelacyjnego dla 7. Okręgu, który ma obecnie 92 lata, wydał skandaliczną opinię, którą unieważnił w czwartek Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Sędzia stwierdził, że kobiety mają konstytucyjne prawo do „przerwania ciąży” ze względu na niepożądaną płeć, rasę czy niepełnosprawność.

 

Bauer został powołany do Sądu Apelacyjnego przez prezydenta Geralda Forda w 1974 r. Swoją opinie wydał 19 kwietnia 2018 r., gdy miał 91 lat. Zasiadał w trzyosobowym Sądzie Apelacyjnym, który orzekał w sprawie ośrodków Planned Parenthood z Indiany i Kentucky przeciwko szefowie departamentu zdrowia w Indianie.

 

Sprawa wniesiona z powództwa Planned Parenthood z Indiany i Kentucky  została złożona w celu wstrzymania prac nad projektem ustawy dot. ograniczenia aborcji. Ustawę w końcu przyjęto, a w 2016 r. podpisał ją gubernator Mike Pence, obecny wiceprezydent USA. Wymagała ona, by ośrodki świadczące usługi aborcyjne grzebały lub kremowały zwłoki mordowanych w wyniku aborcji dzieci. Zabraniała ona także uśmiercania dzieci poczętych na żądanie matki wyłącznie z powodu płci, rasy lub niepełnosprawności dziecka.

 

Panel Sądu Apelacyjnego na czele z Bauerem orzekł, że oba zapisy są niekonstytucyjne. Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie Sądu Apelacyjnego w kwestii, czy Indiana może wymagać pochówku lub kremacji abortowanych dzieci. Odmówił jednak zajęcia się sprawą, czy Indiana mogłaby zakazać aborcji selektywnej ze względu na płeć, rasę i niepełnosprawność, ponieważ Sąd Apelacyjny tego stanu był jedynym sądem odwoławczym, który do tej pory wydał orzeczenie w tej kwestii.

 

Biografia sędziego Williama J. Bauera opublikowana online przez Federalne Centrum Sądowe (i powiązana ze stroną internetową Sądu Apelacyjnego dla 7. Obwodu) mówi, że urodził się w 1926 roku w Chicago. Bauer, według biografii, ukończył Elmhurst College w 1949 r. oraz DePaul University College of Law w 1952 r. Prezydent Richard Nixon wyznaczył go na sędziego Sądu Rejonowego dla Okręgu Północnego w Illinois w 1971 r. Prezydent Gerald Ford nominował go do Amerykańskiego Sądu Apelacyjnego dla 7. Obwodu w 1974 roku. Od 1994 r. - ćwierć wieku temu - Bauer pełnił funkcję „seniora” w sądzie apelacyjnym.

 

Prawo nie przewiduje dla sędziów obowiązkowego przejścia na emeryturę po ukończeniu pewnego wieku.

 

Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2019-05-31 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe czy poparlby tez eutanazje obowiazkowa po 90 roku zycja.
ponad 1 rok temu / Nina
 
Jakiej narodowości jest 92 latek William J. Bauer, który nie ma skrupułów i z taką łatwością wydaje wyroki? Kieruje się DEKALOGIEM?
ponad 1 rok temu / Will
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.