DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Skandaliczna opinia dziennikarki o Holocauście. Polaków nazywa „sprawcami i podżegaczami”

Skandaliczna opinia dziennikarki o Holocauście. Polaków nazywa „sprawcami i podżegaczami”
PerSona77 [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Na łamach brytyjskiego „The Independent” opublikowano artykuł napisany przez Rivkah Brown pt. „Polska zaprzecza swojej roli w Holocauście. Była zarówno ofiarą jak i sprawcą”. Skandaliczny tekst sugeruje, że nasz kraj jest współodpowiedzialny za tragedię II wojny światowej, a także nazywa Polaków „sprawcami”. Brown twierdzi również, że Polacy są odpowiedzialni za podpalanie stodół w Jedwabnem.

 

Rivkah Brown w swoim tekście pisze o wydarzeniach związanych ze Światowym Forum Holocaustu oraz zbliżającą się 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Wypowiedź dziennikarski jest jednak na tyle „pokrętna”, że obszerna część artykułu mówi wprosi, że Polska jest współodpowiedzialna za zbrodnię Holocaustu. Brown pisze m.in. w „wybielaniu roli Polaków w zagładzie Żydów”.

 

„Polacy byli również najbardziej entuzjastycznymi podżegaczami dla niektórych nazistów: w 1941 r. nie kierując się żadnymi instrukcjami od swoich niemieckich okupantów, mieszkańcy Jedwabnego zapędzili 300 swoich żydowskich sąsiadów do stodoły i podpalili, paląc ich żywcem. Ta niewygodna i nieredukowalna prawda o Holokauście – ta która burzy polskie uproszczone pojęcie samych siebie – jest taka, że Polacy byli zarówno sprawcami, jak i ofiarami” – czytamy w tekście opublikowanym w brytyjskim „The Independent”.

 

„Kiedy nacjonalistyczne, prawicowe Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w 2015 roku zabrało się za pisanie historii Holokaustu na nowo, aby przyznać sobie bardziej pochlebną część” – napisała Rivkah Brown. Dziennikarka nawiązuje również do ustawy, która miała wprowadzić karanie za używanie fałszywego określenia „polskie obozy śmierci”. „Rok później rząd podbił stawkę, wyjmując spod prawa określanie Auschwitz jako „polskiego obozu zagłady” i czyniąc z tego zarzut kryminalny” – czytamy.

 

Autorka co prawda w innej części artykułu próbuje „ważyć” swoją wypowiedź komentarzem o polskich ofiarach II wojny światowej. Jednocześnie jednak stara się umniejszać skalę tragedii Polaków twierdząc, że Polacy ścigają się w tym, aby pokazać, że są główną ofiarą II wojny światowej. „Doprowadziło to do czegoś, co nazywają „konkurencyjną wiktymizacją” wobec polskich Żydów. (…) To konkurs, który, jak na ironię, wywołał nową falę polskiego antysemityzmu” – twierdzi Brown.

 

Warto podkreślić to, co zauważył portal tysol.pl. Rivkah Brown pisze bowiem o sobie jako o dziennikarce do wynajęcia. „Zrobię wszystko, jeśli dasz dużo gotówki” – pisze o sobie na własnej stronie internetowej.

 

 

Źródło: tysol.pl, The Independent

WMa


DATA: 2020-01-23 23:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

penalizacja takich działań , dziennikarze do "wynajęcia" ; nie jest do zaakceptowania także nowa formuła fabularnego przedstawiania koszmaru obozów koncentracyjnych , jako czystego oddziaływania na psychikę, nie znających realiów , odbiorców , nowa ale tylko i wyłącznie forma grozy , nowy element który wchodzi do fabryki snów .... reszta już tak "eksploatowana " , że nie poraża grozą , a odbiorcy pragną mocnych wrażeń ??
ponad 1 rok temu / duch
 
To podżegaczka,nie dziennikarka. A miejsce, gdzie ją drukują, to zwykła podszczuwarnia.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Rivkah Brown pisze bowiem o sobie jako o dziennikarce do wynajęcia. ?Zrobię wszystko, jeśli dasz dużo gotówki? ? pisze o sobie na własnej stronie internetowej.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
O prawdę musimy Wszyscy walczyć to nasz obowiazek. A w Jedwabnem stodola byla jedna. Niemcy przywiezli benzyne bo w czasie wojny Polacy nie mieli dostepu do benzyny. Oczywiscie bylo kilku Polakow na uslugach Niemcow i to im Niemcy zlwcili podlozenie ognia. Niemcy stalu za nimi z karabinami.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Zaczęło się od przepraszania...Jan Paweł II, Wałęsa.....No to mamy co mamy, a pewnie będzie jeszcze gorzej.
ponad 1 rok temu / ena
 
To jest wojna światów. Na razie zimna w mediach. Z czasem przejdzie w gorącą.
ponad 1 rok temu / Tom Bombadil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.