DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Skandaliczna akcja „Nie świruj, idź na wybory”. Towarzystwo Psychiatryczne oburzone

Skandaliczna akcja „Nie świruj, idź na wybory”. Towarzystwo Psychiatryczne oburzone
Printscreen YouTube

W mediach społecznościowych ruszyła akcja „Nie świruj, idź na wybory”, która polega na wrzucaniu krótkich filmów, których bohaterowie zachęcają do pójścia do urn. Akcja budzi kontrowersje, ponieważ w niektórych materiałach przedstawiono zachowania nawiązujące do osób chorych psychicznie. Oburzenie kampanią wyraziło Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

 

W kontrowersyjnej akcji biorą udział m.in. celebryci, wśród nich aktorzy i muzycy, znani ze swoich sympatii politycznych wobec Platformy Obywatelskiej, a zarazem niechęci do partii rządzącej. Dotychczas w kampanię zaangażowali się m.in. Zbigniew Hołdys, Wojciech Pszoniak, Andrzej Chyra oraz Janusz Gajos i Anna Nehrebecka. Na nagraniach publikowanych w sieci, bohaterowie wymawiają hasło: „Nie świruj, idź na wybory”. Oburzenie jednak wywołało „niestandardowe” zachowanie, którego dopuszczają się uczestnicy akcji, przypominające zachowanie chorych psychicznie.

 

Sposób realizacji kampanii wywołał oburzenie Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, które podkreśla, że „przeciwstawia się jakimkolwiek próbom stygmatyzacji, świadomej lub nieświadomej” osób chorych psychicznie.

 

„Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego stoi na straży poszanowania praw i godności osób z zaburzeniami psychicznymi. ZG PTP przeciwstawia się jakimkolwiek próbom stygmatyzacji - świadomej lub nieświadomej - tych osób. To nie są osoby inne - wszyscy wspólnie tworzymy społeczeństwo. Cierpieniu, potrzebom, zmaganiom z problemami życiowymi, których wszyscy doświadczamy należy się szacunek. Dzielenie nas na osoby z zaburzeniami psychicznymi i osoby bez takich zaburzeń jest głęboko nieprawdziwy” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez portal niezalezna.pl.

 

Na akcję zareagowali również internauci oraz politycy. Europoseł PiS Patryk Jaki skrytykował zachowanie celebrytów. „Podobne ruchy mogą dotyczyć np. osób z porażeniem mózgowym, czyli często niewinnych, marzących o akceptacji” – napisał.

 

W akcję włączył się niestety również dominikanin o. Tomasz Dostatni. W dosadny sposób zaangażowanie zakonnika w kontrowersyjną akcję skomentował jezuita o. Wojciech Ziółek. „Kolejny raz w życiu zachwycam się Bożą sprawiedliwością! Okazuje się bowiem, że głupotę Pan Bóg rozdzielił równomiernie między wszystkie narody, stany i zakony. O żadnym nie zapominając” – napisał na Twitterze.

 

Co ciekawe, przeciwko takiej formule akcji sprzeciwia się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. „Rzecznik stanowczo sprzeciwia się konstruowaniu kampanii profrekwencyjnych w oparciu o stereotypy dotyczące grup narażonych na dyskryminację, w tym osób chorujących psychicznie” – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, interia.pl

WMa

 


DATA: 2019-09-20 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widziałam spot z Nehrebecką. Zwraca się do wyborcy w sposób nad wyraz protekcjonalny, jakby wyborca był dzieckiem albo rzeczywiście nie miał rozumu i należy go pouczać. Ta pani z całą pewnością nie zachęciłaby mnie do pójścia na wybory - no ale ja będę głosować PRZECIWKO tej pani czyt. partii, którą ta pani prywatnie popiera. Z całą pewnością pójdę na wybory, żeby lewactwo nie dopchało się do władzy.
8 miesięcy temu / kid
 
Obrzydliwa hipokryzja! Jacy wrażliwi i czuli losem ludzi szczególnej troski! Ale zabić takich w łonie matki, ba, podejrzanych o taką chorobę - jest OK!!! A tak na marginesie; zwrot "nie świruj" kieruje się do osoby którą uważa się za zdrową, no chyba że mówi to uzdrowiciel, ale nie słyszałem o chorobie świństwo. Nie bronię głuPoiej akcji, ale hipokryzji i wałszywej wrażliwości nie trawię.
8 miesięcy temu / Rzymianin
 
To co się stało można przyrównać do "szamba, ktore wybiło" i SWOIM "smrodem" wymusza DZIAŁANIE i REAKCJĘ WSZYSTKICH. Dlaczego bo wszyscy mają w tym swój udział, gdyż uczestniczą, współtworzą i są PRZEDMIOTEM nawet bezwolnie TEJ FAŁSZYWEJ, niszczącej człowieka KULTURY i INDOKTRYNACJI politycznej. PCh i Red. Michalkiewicz przypomnieli komunistę Grancziego i jego filozofię, że najważniejsza bitwa rewolucyjna rozegra się w sferze ludzkiej świadomości czyli KULTURY i ETAPEM TEJ REWOLUCJI będzie ZAPANOWANIE NAD JĘZYKIEM mówionym. Stąd tyle mamy "głupawych" debat w których narzucane sa pojęcia/ słowa ciągnące za sobą ŁADUNEK EMOCJONALNY. Chcemy czy nie ludzie to sobie PRZYSWAJAJĄ .Jako pierwsze zniknęło słowo: kalectwo , inwalidztwo zastąpiono je słowem NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ , SPRAWNOŚĆ INACZEJ. Dlaczego tak zrobiono? aby NIE RANIĆ osoby kalekie i je dowartościować. Nie jest już ważna prawda widoczne kalectwo ale UCZUCIA. Ten kto nie przyjmie tego to NIENAWISTNIK.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Warto zauważyć, że wejściu NOWEJ pseudo-KULTURY DIALOGU i MIŁOŚCI w życie społecznego za przyczyną PO i różnej maści liberałów i lewaków TOWARZYSZYŁO NAŚMIEWANIE SIĘ i KPIENIE z osób chronicznie chorych, inwalidów i kalek. Nawet jeśli osoby chore były zapraszane na celebryckie imprezy czy WIDOWISKA TV to było to czynione INSTRUMENTALNIE w celu uzyskania odpowiedniego EFEKTU. WYKORZYSTUJĄC WSPÓŁCZUCIE WIDZÓW zwiększano liczbę głosujących i WPŁYWY. Dawano także polepszenie samopoczucia widzom. Zobacz są inni w o wiele gorszej sytuacji niż ty. Równoległe ta sama TV i Widowiska POKAZUJĄ DO DZISIAJ kabarety ośmieszające osoby chore i kalekie + księży. Skecze EROZŚMIESZAJĄ chrześcijańską polską publiczność do ŁEZ. Tak właśnie wygląda WSPÓŁCZESNA EMPATIA humanistów -ateistów i osób chodzących do kościoła. Telewizja, Kabaret , impreza "kulturalna" JEDNOCZY poprzez ŚMIECH WSZYSTKICH. A potem "potencjalni" Chrześcijanie dziwią się żę jest atak na Krzyż Jezusa.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Co to potrafi zrobić nienawiść do polskości komediantom obcego pochodzenia. Żenada! Obrzydzenie i ostracyzm na zawsze, aczkolwiek uznanie mają u Stuhrów, Lisów, Hartmanów, kasty sędziowskiej, esbeków itp wrogów polskości i pasożytów.
8 miesięcy temu / Gerard
 
Aktor ten byc może ma wyższe wykształcenie teatralne ale brak mu przyzwoitej szkoły podstawowej!
8 miesięcy temu / t
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.