DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czas Antychrysta nadchodzi a sludzy szykują nadejście
7 miesięcy temu / ZbijGniew
 
Papież w ostatniej adhortacji zachęca do inkulturacji mszy świętej czyli wprowadzania do mszy obrzędów pogańskich,szamańskich i bożków pogańskich przykład-paciamama .Natomiast msza trydencka nie jest mile widziana a nawet zwalczana.Ludzie o co tu chodzi?Co jeszcze!
7 miesięcy temu / kolo
 
Ale że to jeszcze kogoś dziwi???
7 miesięcy temu / Kasandra
 
Ale też z drugiej strony blog Rorate Caeli przesadził ze swoją szyderczą ironią. Mógłby powstrzymać się od tego "podziwiajcie" i "nikczemny sposób", wypowiedź by nic nie straciła prócz wspomnianego sarkazmu, a zyskałaby powagę.
7 miesięcy temu / Studencja_polsk
 
Wszystko idzie ku temu, że Msze tradycyjne będą tam odprawiane w podziemiach, w katakumbach? Za księdza, który prosił o zamknięcie drzwi, to należy się modlić.
7 miesięcy temu / anonimowy_galeo
 
Kardynał Burke trafił poprostu na nieprzyjazne sobie środowisko które postanowiło to wykorzystać. Zawsze zaczyna się od nieprzychylnego powitania a potem nieustanne przeszkody. Ale Pan Jezus mówił że błogosławieni ci którym urągają.
7 miesięcy temu / jdno
 
Papież sam modernista
7 miesięcy temu / do Wernyhora
 
Modernizm zżera Kościół od środka od dekad. To są tego owoce. Gdzie reakcja papieża?
7 miesięcy temu / Wernyhora
 
Strasznie mi przykro, że tak wygląda włoska rzeczywistość...
7 miesięcy temu / Anaja
 
"Pomysł by ksiądz, na polecenie biskupa mógł zamknąć dla niego drzwi, pokazuje jak smutna stała się rzeczywistość, dla tych ludzi Kościoła, których nie lubią mainstreamowe media.," NAWET, GDY SĄ KARDYNAŁAMI. Tak w praktyce wygląda realizacja przykazania "miłujcie się wzajemnie."
7 miesięcy temu / Ryś
 
Błąd: Mszę Wszechczasów sprawuje kapłan, tu kardynał. In corpore Christi. Nic z "demokretycznym"przewodniczeniem nie ma to wspólnego !
7 miesięcy temu / Mirosław Dakow
 
Uchodźcy mile widziani, za to Kardynał Burke i Msza Św. Tradycyjna już nie ?! To mówi samo za siebie. Oj biedny włoski narodzie!!!
7 miesięcy temu / Leon
 
Oszywiście że zamilczy. Ostatnim czego można się spodziewać po stylu jego pontyfikatu jest skłonność do wyjaśniania takich problemów.
7 miesięcy temu / @Jan
 
Rozłam-schizma-to rzecz bardzo zła i nie należy jej sobie, ani innym życzyć. Obawiam się jednak że sytuacja w Kościele katolickim może staç się taka że rozłam będzie jedynym wyjściem żeby zapobiec jego całkowitej destrukcji.
7 miesięcy temu / 775
 
Czekam na reakcję Franciszka. Jeśli zamilczy, to skandal będzie jeszcze większy!
7 miesięcy temu / Jan
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! No i mamy do czynienia z dwoma kościołami w łonie Kościoła Katolickiego. Ten "tolerancyjny i postępowy" oraz "upokorzony i średniowieczny". A jak wiadomo; dwom panom służyć nie można i sprzeczność długo razem nie zabawi, bo nadchodzi czas rozwiązania, jak na brzemienną. "Kain i Abel" można powiedzieć. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / Yamamoto
 
Takie przśladowania mamy wszędzie , bo faryzeusze posoborowi służą diabłu .
7 miesięcy temu / andrzej
 
Skandal,kpina i hańba.Proponuję w takim razie nie wysyłać polskich księży do posługi w parafiach na terenie Włoch skoro nie pozwalają odprawić mszy kard.Burkea.Widać,że większość hierarchów uważa kościół za coś prywatnego.
7 miesięcy temu / kolo
 
Księża nie umieją już prowadzić mszy w rycie trydenckim ,gubią się nie znają łaciny. Byłam na takiej mszy i ze cztery razy słyszałam "ite missa est"a ksiądz się dalej modlił. Więc jak mają popierać mszę tradycyjną?
7 miesięcy temu / seniorka
 
Kościoły należą do wyznawców Chrystusa a nie do ludzi, którzy stawiają człowieka na miejscu Boga.
7 miesięcy temu / M.
 
Czyż u nas w Polsce nie jest podobnie a nawet gorzej ?? Czy nie zakazano Ks. Jochemczykowi odprawienia MSZY ŚWIĘTEJ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM podczas uroczystości ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI dwa lata temu? Ten najczigodniejszy kapłan z Włoch tu po to właśnie przybył, był przygotowany ołtarz, wszystko gotowe ale Kuria Warszawska zabroniła. To samo było w roku ubiegłym na uroczystościach MN. A wydalony ze zgromadzenia Salezjanów w Poznaniu przy Wronieckiej 9, Ks. Michał Woźnicki, przez to, że postanowił do końca życia sprawować tylko MSZĘ ŚWIĘTĄ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM i nie uległ naciskom modernistycznych Salezjanów. Wiele można by mnożyć przykładów prześladowanych kapłanów w Polsce na czele z hierarchą Arb. Janem Pawłem Lengą, Ks. Piotrem Natankiem - suspendowanym przez Dziwisza za to, że stanął po stronie PRAWDY i pokazał jak ma wyglądać wierność CHRYSTUSOWI I ODWIECZNEJ NAUCE KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Może czas najwyższy ujawnić prześladowania kapłanów w Polsce ??!!!
7 miesięcy temu / Daro
 
Zaprośmy Kardynała znowu do Polski. W Krakowie duży kościół św. Piotra i Pawła był pełen na tamtej mszy św.
7 miesięcy temu / Tadeusz
 
hańba dla episkopatu Włoch. walka w kosciele nie tylko w niemczech ale i innych krajach europy. Biada Biada
7 miesięcy temu / tuskozdrajca
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.