DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Skandal w USA! Mężczyzna skazany na 16 lat więzienia za spalenie tęczowej flagi

Skandal w USA! Mężczyzna skazany na 16 lat więzienia za spalenie tęczowej flagi
fot. pixabay.com

Mężczyzna, który spalił tęczową flagę przed klubem dla homoseksualistów w Ames (Iowa), został skazany na 16 lat pozbawienia wolności. Wcześniej miał już problemy z prawem.

 

30-letni Adolfo Martinez został skazany za podpalenie trzeciego stopnia wraz z pogwałceniem praw jednostki w postaci zbrodni z nienawiści, nękania trzeciego stopnia oraz lekkomyślnego obchodzenia się z pirotechniką.

 

11 czerwca 2019 Martinez ukradł tęczową flagę „dumy gejowskiej” z budynku reformowalnego Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w Ames, którego pastor Eileen Gebbie sama jest homoseksualistką. Następnie spalił ją przed klubem gejowskim Dangerous Curves Gentleman’s Club. Mężczyzna przyznał się do winy.

 

Opinię publiczną zastanawia tak surowy wymiar kary. Co prawda, mężczyzna wcześniej miał problemy z prawem – był podejrzewany o wandalizm spowodowany „nienawiścią do osób innej orientacji seksualnej”, ale zasądzenie maksymalnej kary za popełnione przestępstwa budzi wątpliwości.

 

Martinez dopuścił się bowiem popalenia trzeciego stopnia, co uznawane jest za podpalenie pojazdu lub budynku. Przy czym z dokumentów sądowych wynika, że mężczyzna jedynie oblał flagę łatwopalną cieczą i podpalił ją za pomocą zapalniczki. Zarzuty o przestępstwa z nienawiści zostały dodane, kiedy okazało się, że jest podejrzewany o akt wandalizmu motywowany niechęcią do osób LGBT.

 

30 – latek otrzymał karę 5 lat pozbawienia wolności za podpalenie i zbrodnie z nienawiści. Za pozostałe dwa przestępstwa – nękanie i nieuważne obchodzenie się z ogniem - rok i miesiąc. Natomiast łączna liczba 16 lat pozbawienia wolności wynika z faktu bycia recydywistą.

 

Z wyrokiem nie zgadza się opinia publiczna. Twitter zalały wpisy sugerujące, że tak poważnych kar nie zasądza się nawet w przypadku spalenia flagi Stanów Zjednoczonych. Internauci wskazują, że za przestępstwo wobec osób LGBT, Martinez dostał większy wyrok niż otrzymuje się w Wielkiej Brytanii za morderstwo. „Mógł spalić flagę USA. Dzisiaj byłby wielbiony, a lewica stawiałaby mu pomniki” – ironizuje użytkownik Paul E F.

 

Źródło: desmoinesregister.com / washingtontimes.com / lifesitenews.com / Twitter.com

PR           


DATA: 2019-12-20 12:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

CAŁE USA.
8 miesięcy temu / Wawa
 
Ten wyrok świadczy o tym, że tam oficjalnie wkroczył już lewacki totalitaryzm. Szokuje ? - uważacie że to skandal ? - ależ to dopiero początek, raptem namiastka tego, co czeka przeciwników tej chorej ideologii i zobaczycie teraz jak szybko będzie ona ewoluować w potworności swojej. Wracając na nasz rodzimy grunt, ponawiam apel o modlitewną salwę do Nieba o ratunek, bombardujmy Niebiosa bo uwierzcie, tej bestii po ludzku nie sprostamy. To tylko kwestia czasu jak u nas będzie to samo.
8 miesięcy temu / tak tylko
 
Spalenie flagi symbolizującej chorą ideologię nie jest pogardą dla ludzi, lecz pogardą dla tej chorej idei. Co jest złego w pogardzie dla zła?
8 miesięcy temu / @andika
 
nie wolno obeażać i gardzic ludzmi ale tak ostra kara za spalenie flagi to chore szokujace
8 miesięcy temu / andika
 
Za czasów francuskiej rewolucji było hasło "nie ma wolności dla wrogów wolności." Teraz komuchy to powtarzają. Np "nie ma tolerancji dla ludzi bez tolerancji."
8 miesięcy temu / Grzegorz
 
Przecież to tylko kawałek materiału. Czyli akt wandalizmu, zniszczenie cudzego mienia za kilka dolarów.
8 miesięcy temu / Adsumus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.