DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Skandal w Tel Awiwie. „Ocaleni z Holokaustu” wdarli się na teren polskiej ambasady

Skandal w Tel Awiwie. „Ocaleni z Holokaustu” wdarli się na teren polskiej ambasady
Fot. Twitter/Jerusalem Post

Grupa osób podających się za ocalonych z Holokaustu wdarła się na teren polskiej ambasady w Tel Awiwie by protestować przeciwko nowelizacji ustawy o IPN. Jak donoszą media z Izraela, wśród demonstrantów dominowały osoby w bardzo podeszłym wieku. Być może tej okoliczności należy przypisywać fakt, że uczestnicy czwartkowej akcji najwyraźniej pomylili Polskę i Polaków z rzeczywistymi sprawcami zagłady swoich pobratymców.

 

O stanie świadomości pikietujących świadczy treść haseł wykrzykiwanych i prezentowanych podczas happeningu: „Żadne prawo nie może wymazać historii”, „To polskie prawo pluje w twarz narodowi izraelskiemu” „Sprawiedliwi Polacy wstydziliby się”, „Historii się nie zmienia”, „Gdzie jest Auschwitz?”, „Negować historię to zabijać na nowo”, „Krew żydowska to nie woda”, „My cały czas mamiętamy, co zrobili Polaki” (pisownia oryginalna).

 

Według mediów, część uczestników demonstracji przedostała się na teren ambasady. „Nikt nie zapomni, coście zrobili” – krzyczeli otoczywszy samochód jednego z pracowników placówki. Jak napisał portal „Times of Israel”, przed placówką stanąć ma namiot.

 

Około 100 mieszkających we Włoszech Żydów protestowało także przed polskim przedstawicielstwem w Rzymie. „Jeśli polski Trybunał Konstytucyjny otworzy drogę dla tej ustawy, to dla Europy narodów, które po wojnie pragnęły potwierdzić zasady prawdy i wolności oraz dla całej wspólnoty naukowej będzie to dzień smutny i przełomowy” – napisała Noemi Di Segni, przewodnicząca włoskiego związku gmin żydowskich.

 

 

Źródło: wPolityce.pl. tvp.info

RoM

 

 

 


DATA: 2018-02-09 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W całym tym teatrzyku groteski jaśnieją jak gwiazdy dwie Prawdy. To nie protest a starcza demencja, ze strony Izraela. Nie mamy Dyplomatów jeno wystraszonych Parobków, po polskiej stronie tej grandy.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Pewien izraelski biznesmen o specjalności religia holokaustu a jednocześnie właściciel domu starców zapakował swoich podopiecznych do autobusu i podstawił do ambasady. To była taka "rozrywka biznesowo-krajoznawcza" dla staruszków. Po co namiot? Będzie koscher-biznesss- kolacja?
ponad 1 rok temu / jaja izraelskie
 
Polacy zacznijcie głosować na Polaków.
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
Pytanie "Gdzie jest Auschwitz?" ma sens. Dlatego trzeba spakować budynki i ich zawartość, wysłać do Niemiec, a teren zalesić. I będzie po problemie.
ponad 1 rok temu / r
 
gdzie jest reakcja polskiego msz?jak zawsze boi sie zareagowac na taka bezczelnosc zydow.nalezy naglasniac wszedzie gdzie sie da jak to zydzi swoich braci wysylali do wagonow jadacych do niemieckich obozow, jak to amerykanscy zydzi nie wpuscili do usa statku z zydami, niech swiat wie jak bylo naprawde.
ponad 1 rok temu / nico
 
To te pijawki, które z Polski co miesiąc dostają 50 000 000 $ ????????
ponad 1 rok temu / ZZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.