DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Skandal w Austrii. „Chadecki” rząd mówi o „prawie do aborcji”

Skandal w Austrii. „Chadecki” rząd mówi o „prawie do aborcji”
SEBASTIAN KURZ FOT. LEONHARD FOEGER/REUTERS

Choć Austrią rządzi formalnie chadecki kanclerz Sebastian Kurz, jego rząd mówi o przysługującym kobietom „prawie” do mordowania dzieci nienarodzonych. Krytykują to austriaccy katolicy.

 

Jeszcze kilka lat temu Sebastian Kurz, młody szef chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej, uchodził za nadzieję europejskiego konserwatyzmu. Kurz, praktykujący katolik, chętnie powoływał się w publicznych wystąpieniach na wartości chrześcijańskie, a w okresie katastrofalnego kryzysu migracyjnego przedstawiał się jako obrońca cywilizacji katolickiej. Niestety, okres jego rządów wielokrotnie wystawiał zaufanie katolików na ciężką próbę, o czym pisał portal PCh24.pl; z wielkim rozczarowaniem przyjęto między innymi fakt zalegalizowania 1 stycznia 2019 roku homoseksualnych pseudo-małżeństw. Stało się tak za sprawą austriackiego Trybunału Konstytucyjnego, ale rząd nie zrobił nic, by to zatrzymać.

 

Teraz Sebastian Kurz silnie rozdrażnił obrońców życia. Do austriackiego Urzędu Kanclerskiego wpłynęła petycja znana w Austrii jako fairändern; 61 tysięcy obywateli domaga się w niej objęcia dzieci nienarodzonych większą ochroną poprzez umożliwienie objęcia kobiet w cięży lepszą ochroną.

 

Oświadczenie w sprawie petycji wydało Federalne Ministerstwo ds. Kobiet i Integracji, które wchodzi w skład Urzędu Kanclerskiego. Czytamy w nim, jakoby w Austrii istniało „potwierdzone prawo do aborcji”. Dodatkowo w oświadczeniu uznano mordowanie nienarodzonych za „świadczenie na rzecz zdrowia”, które musi być dostępne we wszystkich austriackich szpitalach, co miałoby zrealizować zasadę „wolności kobiet do podejmowania decyzji”.

 

Rzecz skrytykował Instytut Małżeństwa i Rodziny podległy Konferencji Episkopatu Austrii. Jak wskazała placówka, w Austrii nie ma czegoś takiego jak „prawo do aborcji”. W kraju jest wprawdzie mordowanych od 30 do 40 tysięcy dzieci nienarodzonych rocznie, ale aborcja jest zasadniczo zakazana - jedynie w niektórych przypadkach jest niekaralna. W ocenie Instytutu oświadczenie Urzędu Kanclerskiego wpisuje się w międzynarodową agendę forsowania aborcji jako rzekomego „prawa” kobiet. Instytut wyraził nadzieję, że rząd Sebastiana Kurza wyjaśni tę sprawę i sprostuje wydane oświadczenie.

 

W ubiegłym roku upadł chadecko-prawicowy rząd ÖVP Kurza i FPÖ Heinza-Christiana Strachego. Po nowych wyborach chadecja postanowiła związać się z Zielonymi. Od stycznia tego roku Austrią rządzi zatem sojusz chrześcijańskich demokratów i neomarksistowskich rewolucjonistów.

 

Źródła: kathpress.co.at, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-22 06:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze, w niektórych przypadkach kobiety powinny mieć prawo do dokonania aborcji. A od kataklizmu ważniejsza jest moralność, a to nie zawsze idzie w parze.
4 miesiące temu / Pola
 
Adolf Hitler też był Austriakiem!
4 miesiące temu / Ela.
 
Ważne żeby u muzułmanów był zakaz aborcji.
4 miesiące temu / tokyo
 
Jak się dostaje na wysokie stanowiska, to zapomina się o Panu Bogu oraz zmienia się poglądy. Ta partia powinna usunąć nazwę "Chadeckiej".
4 miesiące temu / Adam
 
Z niego taki katolik jak z Hołowni tylko język podlejszy.
4 miesiące temu / nik
 
Z Kurza taki sam katolik jak Wałęsa
4 miesiące temu / Angelo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.