DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Skandal! ONZ dyktuje Irlandii prawo aborcyjne

Skandal! ONZ dyktuje Irlandii prawo aborcyjne
#ABORCJA    #PROTEST    #IRLANDIA    #SKANDAL    #ONZ    #PROTESTUJ.PL    #DYKTAT    #ONZ NARZUCA

Irlandzka minister sprawiedliwości, Frances Fitzgerald, została zrugana przez przedstawicieli Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie. Ostro zaatakowano ją z powodu ustawy o aborcji, która według ONZ „narusza prawa człowieka”. Zabrania bowiem zabijania dzieci na życzenie matki.


Aktualne prawo, The Protection of Life During Pregnancy Act, obowiązuje w Irlandii od lipca 2013 r. Dopuszcza ono wykonywanie aborcji tylko w dwóch przypadkach – gdy istnieje zagrożenie życia matki lub „ryzyko samobójstwa”. Aby dokonać aborcji potrzebna jest również jednomyślna opinia trzech lekarzy. We wszystkich innych przypadkach aborcja jest nielegalna.


Yuval Shany, sprawozdawca w sprawie Irlandii z ramienia Rady Praw Człowieka ONZ, wyraził opinię, że irlandzka ustawa o aborcji prowadzi do „kryminalizacji kobiet w ciąży”, dla których zgodnie z Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych (MPPOiP), dostęp do aborcji „powinien być bardzo prosty”.


Fitzgerald, jako szef delegacji Irlandii, została poddana ostrym i natarczywym przesłuchaniom odnośnie kilku kwestii: handel ludźmi, azyl polityczny dla uchodźców, sposób traktowania społeczności romskiej, brak dostępu do edukacji nie-religijnej, jak również dostęp do aborcji. W kwestii aborcji, Shany mówił, że: „Mimo, iż prawo obowiązujące od 2013 r. poprawiło poprzednią sytuację, to wprowadzone przepisy nie rozwiązały jeszcze wielu problemów wskazanych przez Radę Praw Człowieka i nie odwlekły problemu kryminalizacji aborcji, nawet w sytuacji, w której państwa członkowskie powinny być zobowiązanie do zapewnienia aborcji bezpiecznej i legalnej”.


Do zarzutów Yuval Shany ustosunkowała się Mary Jackson, urzędnik irlandzkiego Departamentu Zdrowia , podkreślając, że jej kraj posiada możliwość decydowania w kwestii aborcji na podstawie art. 25 wspomnianego już Paktu. Przepis ten gwarantuje wszystkim obywatelom prawo do głosowania i samostanowienia.


Również Lorcan Price, prawnik oraz przedstawiciel Pro Life Campaign , irlandzkiej organizacji pro-life, podczas dyskusji w Genewie, wskazała na błędną wykładnię praw człowieka przez ONZ: "W prawie międzynarodowym nie istnieje prawo do aborcji. Obecnie bogate lobby proaborcjyjne próbuje wprowadzić w błąd Komitet ds. Praw Człowieka w Genewie, argumentując, że nienarodzone dziecko nie ma prawa do życia. Stwierdzenie to jest całkowicie sprzeczne z prawami człowieka".


Przedstawicielka irlandzkiej organizacji zauważa: „Mam wielka nadzieję, że Komitet stanie w obronie prawa do życia i odrzuci międzynarodową presję, szczególnie ze strony grup amerykańskich, takich jak Center for Reproductive Rights , które za wszelką cenę chcą narzucić reżim aborcji w Irlandii. Przedstawiciele ONZ są świadomi, że nie istnieje międzynarodowe prawo regulujące kwestię aborcji. Jeśli ONZ opowie się na rzecz aborcji, może to spowodować nieobliczalne szkody dla wiarygodności tej organizacji”.


Obecnie oczekiwana jest odpowiedź komisji ONZ, która zbierze się w najbliższych dniach, by ustosunkować się do „sprawy Irlandii”. Stanowisko przyjęte przez Radę Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Irlandii, jest nie tylko bardzo poważną ingerencją w politykę państwa narodowego przez ONZ, ale ukazuje również oblicze ideologiczne i nietolerancję Organizacji, która odgrywa ważną rolę w procesie rozpadu naszego społeczeństwa. 

 


Źródło: corrispondenzaromana.it

malk

 


MOŻESZ ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO WTRĄCANIU SIĘ ONZ W PRAWA PAŃSTW NARODOWYCHDATA: 2014-07-29 17:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ONZ to organizacja która nie potrafi zadbać o pokój na ziemi, organizacja która niewiele może, ale za to potrafi narzucać innym swoją "moralność"
ponad 6 lat temu / Andrzej
 
ONZ to homonazistowska organizacja
ponad 6 lat temu / Antyadolf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.