DZIŚ JEST:   15   CZERWCA   2019 r.

Św. Wita, męczennika
Bł. Jolanty, księżnej
 
 
 
 

Skandal! Homowspólnota z biskupim błogosławieństwem szwajcarskiego hierarchy!

Skandal! Homowspólnota z biskupim błogosławieństwem szwajcarskiego hierarchy!
REUTERS / FORUM

Grupa, którą pobłogosławił biskup Sionu Jean-Marie Lovey powstała w kantonie Valais. Jej głównym zadaniem ma być wspieranie katolików homoseksualistów. Na jej czele stanęła 20-letnia lesbijka, Clementine Dubois. – W naszym kantonie jest bardzo wielu katolików. Wśród nich nie brakuje osób homoseksualnych, ale tylko nieliczni decydują się to ujawnić – uważa 20-latka.

 

Clementine i członkowie jej nowo powstałej grupy uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by być jednocześnie i osobą wierzącą, i homoseksualistą.

 

20-letnia Dubois deklaruje, że jako katolik i osoba homoseksualna jednocześnie bardzo rzadko spotykała się ze zrozumieniem rodziny, przyjaciół czy samych wiernych. Jak podkreśla dopiero gdy poznała księdza Joela Pralonga, proboszcza w diecezji Sion, duchownego specjalizującego się w pracy z młodzieżą z problemami psychiatrycznymi, uświadomiła sobie, że „orientacja seksualna nie ma nic wspólnego z wiarą”.

 

Nie inaczej było w przypadku biskupa Jean-Marie Loveya. Duchowny swoimi wypowiedziami również inspirował 20-latkę do wspólnego działania osób, które miałyby zdecydować, jak ma „wyglądać ich szczególne miejsce w Kościele, w którym mieliby się znaleźć”.

 

 

Źródło www.sedmitza.ru

ChS


 

 


DATA: 2015-03-22 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wcale nie prawda mianuje liberalnych biskupów na stanowiska zniszczył tradycyjny zakon Franciszkanów Niepokalanej większość pasterzy to owce w wilczej skórze czyli członkowie masonerii Kardynałów biskupów którzy wypowiadają się nie zgodnie z doktryną katolicką nie są usuwani z urzędów.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Piata kolumna w akcji - to nie jest ksiadz.
ponad 4 lata temu / HH
 
Należy przeorientować błędną orientację seksualną. Do tego służy pokuta.
ponad 4 lata temu / sygnalista
 
"Clementine i członkowie jej nowo powstałej grupy uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by być jednocześnie i osobą wierzącą, i homoseksualistą." No jasne że to nie przeszkadza, tylko wierzącą w co? W Boga chrześcijan na pewno nie! Takiego zdanie chrześcijanin mieć nie może! Jest to całkowite odrzucenie Szóstego Przykazania Bożego. Dlaczego duchownymi katolickimi i to wyższego szczebla mogą być innowiercy? Czy to, co nazywamy obecnie Kościołem, jest jeszcze Kościołem Chrystusowym?
ponad 4 lata temu / zgred
 
Odpowiedź dla Tomasza . Papież Franciszek to bardzo silna i zdecydowana osobowość i świetnie sobie radzi w sprawach , na których mu zależy , otacza się ludźmi odpowiadającymi jego religijnym przekonaniom , innych odsyła z Watykanu.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Jean-Marie Lovey jest biskupem od wrzesnia2014.To celowe działanie Stolicy Apostolskiej albo mianowani ukrywają swój antychrzescijanski swiatopogląd a potem Watykan boi się zareagować
ponad 4 lata temu / Antyadolf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "34692"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.