DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

„Skałka” celem proaborcyjnych wandali. Kto powstrzyma niszczenie kościołów?

„Skałka” celem proaborcyjnych wandali. Kto powstrzyma niszczenie kościołów?
PCh24TV/ŁuK

Nieznani sprawcy dokonali zniszczeń budynków bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie. Na murach „Skałki” pojawiły się znaki charakterystyczne dla proaborcyjnych strajków skrajnej lewicy.

 

Antykościelne szaleństwo skrajnej, feministycznej lewicy trwa. Aktywiści podsycani przez liderki tzw. strajku kobiet dokonali zniszczeń budynków krakowskiej „Skałki”. Na kościelnych murach pojawiły się znaki pioruna, głównego symbolu feministycznych manifestacji. Na asfalcie zaś w sąsiedztwie bazyliki wymalowano napisy „aborcja jest ok” oraz „stop pedofilii w kościele”.

 

Akty wandalizmu dotykające budynki kościelne trwają od czasu ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Stoją za nimi zwolennicy aborcji na życzenie, sympatyzujący ze skrajnie lewicowym i rewolucyjnym „strajkiem kobiet”.

 

W odpowiedzi na akty wandalizmu i próby zakłócania nabożeństw, w całej Polsce katolicy zorganizowali się i rozpoczęli akcję pilnowania kościołów oraz usuwania skutków działalności proaborcjonistów. Niestety nie wszystkie zapędy udaje się powstrzymać.

 

Powstaje zasadne pytanie czy ktoś przerwie to antykościelne szaleństwo? Takie wezwanie mogłyby wystosować liderki strajku kobiet, ale ich działania wskazują na dokładnie przeciwny kierunek. Świadczyć o tym mogą choćby publikowane w mediach społecznościowych grafiki pokazujące płonący kościół (ze strajkowymi piorunami wokół i napisem „piekło kobiet”).

 

Fot. PCh24.pl/ŁuK

 

MA


DATA: 2020-11-25 10:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież za podżeganie do takich czynów są paragrafy
1 miesiąc temu / Katolik Rzymski
 
Coś potwornego czy to sie nigdy nie skończy dewastacja profanacja akty wandalizmu za to wszystko możemy podziękować Lempart dla mnie zgody na coś takiego nie ma i nigdy nie będzie
1 miesiąc temu / klara
 
To na pewno esesmani
1 miesiąc temu / Zenek
 
Może by tak wprowadzić monitoring miejsc sakralnych.
1 miesiąc temu / pawel
 
Znani są organizatorzy marszów i "akcji" przynajmniej ideolodzy i przywódcy. Nie widzę problemu by przy współpracy światłych prawników pozwać ich o odszkodowania z wyrządzone szkody i sprawstwo kierownicze. Niech płacą z majątku prywatnego a może organizacyjnego. Niech walka o władzę kosztuje.
1 miesiąc temu / akm
 
to ten który na nogach ustać nie może bo cały czas się giba to fanatyk anarchii i lewactwo-pedalstwa
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.