DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Skąd prezydent wiedział, że padnie pytanie o chrześcijan w Syrii? Wykorzystał je do ataku na Dudę

Skąd prezydent wiedział, że padnie pytanie o chrześcijan w Syrii? Wykorzystał je do ataku na Dudę
Jerzy Dudek / FORUM

Justyna Pochanke, prowadząca debatę wyborczą w TVN, zaskoczyła pytaniem o chrześcijan mordowanych w Syrii. Prezydent Komorowski był na tą sytuację nadzwyczaj dobrze przygotowany – wyciągnął Andrzejowi Dudzie nieobecność na głosowaniu w europarlamencie w tej sprawie.


TVN nie jest telewizją, która szczególnie przejmowałaby się chrześcijanami mordowanymi w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu. Pracowników tej stacji na co dzień znacznie bardziej interesują sprawy dotyczące tak „prześladowanych” mniejszości, jak chociażby polscy homoseksualiści. Tym bardziej zaskakującym było pytanie Justyny Pochanke o ofiary Państwa Islamskiego i ewentualną pomoc dla nich ze strony przyszłego polskiego prezydenta. Dziennikarka brzmiała niezwykle dramatycznie, słusznie sugerując, że tych ludzi czeka „albo emigracja, albo maczeta”.


Jako pierwszy na to pytanie odpowiadał Andrzej Duda. Przyznał, że gdyby został wybrany, zrobiłby wszystko, aby pomóc prześladowanym, włącznie ze sprowadzeniem ich do Polski.


Po tej odpowiedzi do ofensywy ruszył Bronisław Komorowski. Krótko skwitował pytanie po czym przeszedł do ataku na Dudę. Był świetnie przygotowany i zarzucił kandydatowi PiS, że gdy Parlament Europejski głosował nad rezolucją mogącą rzekomo przynieść poprawę statusu chrześcijan w Syrii, Duda nie był obecny na głosowaniu.


Czy Justyna Pochanke swoim pytaniem zaskoczyła tylko nas?


 

kra


 DATA: 2015-05-22 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fronda.pl to kupa łajna. Nie zaglądam tam od roku i dobrze mi z tym. Poziom proPiSowskiej propagandy był niestrawny. Mieszali z błotem Brauna, Korwina, Michalkiewicza, Kowalskiego, robili ruskich agentów z polityków KNP i RN. Ale Terlikowskiemu się to opłaciło. Kłamca i łajdak jak powiedział o nim Braun.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
Jeśli to prawda co pisze Robert to po co komu taka debata ... widać że gdy Pan prezydent miał mówić bez wiedzy na temat pytań to nie był skory do debatowania z Panem Kukizem
ponad 5 lat temu / Obywatej
 
Wszystko się może składać tak jak mówił o tym Kukiz ,już wcześniej była mowa o pytaniach do debaty..smutne ale Ja myślę że nadchodzą czasy kiedy ludzie coraz bardziej dostrzegają ten fałsz ze strony rządu
ponad 5 lat temu / obywatel
 
Prawda jest taka, że nie tylko sztab Komorowskiego znał pytanie, ale sztab Dudy tak samo. Było to warunkiem przystąpienia kandydatów do debaty.
ponad 5 lat temu / Robert
 
@Lea Nie wiem czy akurat o tę konkretną sprawę chodziło, ale PCh24.pl pisało, że pan Duda powiedział, że jako Duda jest przeciwny In Vitro, ale jako prezydent będzie za.
ponad 5 lat temu / Robert
 
Dlaczego Pch24.pl nie pisze o kampanii pana Dudy przed dworcem kolejowym w Katowicach, kiedy to na pytanie mieszkanki Katowic o in vitro, obiecał, że nie podpisałby ustawy całkowicie zakazującej zapłodnienia pozaustrojowego?
ponad 5 lat temu / Lea
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.