DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 26  >   CYWILIZACJA

Jarosław Szarek

Skąd my to znamy?


Propaganda „zielonej wyspy”

Lata komunizmu i jego okrągłostołowych mutacji wydają właśnie zatrute owoce. Jesienią 1977 roku pisarz i publicysta Stefan Kisielewski pytał w swych Dziennikach: Czy my wszyscy nie jesteśmy przypadkiem zdegenerowani? Przecież, jeśli od trzydziestu lat akceptuje się, żyjąc w nim, stan rzeczy, że na białe mówi się czarne, dyktaturę nazywa się demokracją, gwałt przyjaźnią etc., to muszą z tego wyniknąć jakieś konsekwencje psychiczne.

Zbyt płytko przeorały społeczną świadomość solidarnościowe uniesienia i papieskie nauczanie. Nie starczyło sił, aby po roku 1989 konsekwentnie zerwać z komunizmem. Rząd dusz przejęli zwolennicy „porozumienia” z „konstruktywnej opozycji”, którzy urządzili nam III RP. Dlatego w roku 2012 w całej okazałości doświadczamy konsekwencji psychicznych nie tylko lat PRL u, ale również jego fatalnej kontynuacji, której zwieńczeniem stały się pięcioletnie rządy Platformy Obywatelskiej.

Dyktatura wykształceńców
Pierwszy sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Lublinie Władysław Kruk pisał na początku stycznia 1980 roku w „Trybunie Ludu”: Partia nasza podjęła w latach siedemdziesiątych rozwiązywanie szeregu problemów o historycznym znaczeniu dla narodu. We wszystkich dziedzinach osiągnęliśmy postęp znaczący, a w wielu wręcz decydujący dla dalszego rozwoju Polski. Kilka miesięcy później, w połowie lipca, Lublin został sparaliżowany strajkiem powszechnym. Był to wstęp do Sierpnia’80, kiedy świat pracy upomniał się nie tylko o kwestie materialne, ale przede wszystkim o godność i prawdę. Propagandowy obraz postępu znaczącego zderzył się z największą w historii PRL falą robotniczych protestów wywołanych narastającym od lat kryzysem gospodarczym. Obnażona została skala kryzysu, w jakim znalazła się PRL. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej rządzący krajem upajali się propagandową wizją dziesiątej potęgi gospodarczej świata, ignorując rzeczywistość, w jakiej żył naród...

Minęło kilkadziesiąt lat – w tym czasie przeżyliśmy papieskie pielgrzymki bł. Jana Pawła II, „Solidarność”, nadzieje związane z upadkiem sowieckiego imperium – a dzisiaj znów codzienne dopada nas kłamstwo rządzących i wspierających je największych mediów. Kłamstwo to, wyjątkowo bezczelne, gdyż rozzuchwalone potęgą – parafrazując słowa wspomnianego już Stefana Kisielewskiego – dyktatury wykształceńców, wydaje się nie mieć już żadnych zahamowań...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówi o zagrożeniach płynących z edukacji seksualnej i programów promocji LGBT, które władze Warszawy implementują do programu nauczania dzieci.

 
 

Izraelski dziennik „Jerusalem Post” przyznał, że na swoich łamach dystrybuował nieprawdziwe informacje o rzekomym morderstwie 200 tys. Żydów, którego mieli dokonać Polacy. Redakcja przyznała, że informacje, którymi się posługiwała, nie były rzetelne i podkreśliła, że Polacy odpowiadają za uratowanie 100 tys. Żydów z Holocaustu.

 

Dwaj niemieccy biskupi opowiadają się za zmianami w celibacie. Bp Peter Kohlgraf z Moguncji i bp Georg Bätzing z Limburga podkreślają wprawdzie, że bezżenność ma swoje zalety, ale ich zdaniem byłoby lepiej, gdyby była fakultatywna.

 

"Hipokryzją byłoby ograniczać skandal pedofilii, ignorując plagę homoseksualizm, który jest nie tylko występkiem przeciwko ludzkiej naturze, ale także formuje strukturę władzy w Kościele" - mówi prof. de Mattei.

 

Jan Tomasz Gross powiedział, że „Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy w obozach zagłady”. Skandaliczne słowa padły podczas konferencji poświęconej Holocaustowi, która odbyła się w Paryżu. W antypolskim wystąpieniu, Jan Tomasz Gross zaatakował również Kościół i katolicką rozgłośnię radiową.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.