DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Zbigniew Walczyć z laicyzacją? Inkwizycja,czy nakaz państwowy?
ponad 1 rok temu / ollek
 
Nareszcie jest osobą, która ma odwagę pisać o tym. Komunia święta na kolanach bo to jest problem. Szaty liturgiczne godne Najwyzszego. Powrót szanunku dla naczyń i ksiag liturgicznych. Wreszcie dbałość o poziom w seminariach.
ponad 1 rok temu / Msd
 
Teraz balaski mają zniknąć w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, poddawanemu gruntownemu remontowi. Ponieważ są uznanym zabytkiem sztuki, mają być pozostawione w świątyni, gdzieś na uboczu.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@ Mkultra Idziesz na przyjęcie np weselne, jubileuszowe czy do seniorki rodziny na jej 90 np urodziny i nie ma znaczenia czy ktoś przyjdzie w stroju wizytowym, balowym, plażowym czy w brudnych podartych łachmanach nie wykąpany przez co najmniej 2 tygodnie. Dla człowieka chcącego się bawić nie ma znaczenia kto obok niego i jak się bawi. Narkotyki pijaństwo to też elementy zabawy Dla człowieka chcącego być na przyjęciu nie ma znaczenia jak się ono będzie odbywać i jak się tam będą bawić. W takim razie masz szansę Morawiecki dał Owsiakowi pociągi możesz jechać na przyjęcie.
ponad 1 rok temu / banita
 
Najprościej:To Stwórca Wszechmogący Bóg,dał nam konkretny plan Zbawienia,więc kto w tym Planie grzebie pazurami pychy,sam sobie grób wieczny kopie!Żaden człowiek nie rozumie całości, ale każdy człowiek może wziąć kompas, Ewangelię i 2tys lat Nauczania KK w każdym szczególe życia-za niechybny drogowskaz ku Bramie Zbawienia jaką na krzyżu stał się dla nas Jezus Chrystus.Rozumny człowiek unika,wszystkiego czego nie rozumie,roztropnie czekając na czas,kiedy otrzyma konieczne informacje!Współczesny jude-lewak-mason nie pojmuje nawet słowa roztropność!On rżnie gałąź na której siedzi i się raduje . . . aż przyjdzie BĘDZ i runą domniemania!To w Ewangelii jest opisane,jako:padół łez i zgrzytania zębami przed ostatecznym ogniem. Niebo jest trudniejsze do zdobycia, jak wszystkie Monteweresty razem wzięte, ale z Nieba można się wynieść a z piekła-NIE!Każdy myślący zagra w totka-Niebo, bo inaczej będzie wieczność całą BIADAŁ nad swoją głupotą . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Nie jestem obojętny, wręcz przeciwnie, jest mi przykro że ludzie się staczają
ponad 1 rok temu / Mkultra
 
Polacy lubią "OBCHODZIĆ" wszystkie święta świeckie i religijne. To TAKA TRADYCJA. Maja także skłonność do " OBCHODZENIA" - ZBACZANIA Z Dróg Bożych. W niedzielę ida do Kościoła , potem do sklepu a wieczorem na KABARET , gdzie śmieją się z głupawych żartów z księży a ostatnio nawet ludzi chorych/ kalek . Ci sami ludzie idą na Eucharystię do Kościoła a potem wieczorem na spektakl teatralny lub operetkowy wystawiany w tym samym kościele., gdzie ksiądz Proboszcz życzy wesołej zabawy. Jak wiadomo Kościół się ZMINIŁ DOPASOWUJE SIĘ DO POTRZEB współczesnego CZŁOWIEKA. " Wszystko zatem zostało postawione na głowie.". Jak mawia red. Michalkiewicz ludzie ZDURACZELI.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Wiernym naprawdę trudno jest dziś zrozumieć, dlaczego w Kościele, w którym obowiązywała tzw. Msza trydencka, nagle, po Soborze Watykańskim II zaczęto dokonywać tak daleko idące zmiany w uświęconej ponad tysiącletniej św.liturgii! Nie przekonują mnie argumenty niektórych, że tylko powrót do tamtej przedsoborowej liturgii oraz odpowiednio do Niej przygotowane ołtarze są ratunkiem na całe zło we współczesnym KK! Gdyby to dawna liturgia miała tak wielkie znaczenie, to dlaczego nie uchroniła Ona Kościoła przed tym, co zrobiono na SV II ?? Dlaczego jest tak źle, skoro było tak dobrze? Uważam, że powrót do dawnej liturgii jest Kościołowi bardzo potrzebny, ale musi przyjść też wielkie "oczyszczenie" Kościoła z tzw."lawendowej mafii",z "wilków w owczej skórze", będących na szczytach hierarchii kościelnej a także radykalne odejście od protestanckich naleciałości obecnych w dzisiejszym KK! Seminaria też powinny dokładniej przyglądać się kandydatom na przyszłych kapłanów.
ponad 1 rok temu / Anna Ł.
 
Mkultra Twoja refleksja niestety zdradza twoją obojętność. Są zasady budowania wiary i prawa wiążące, których nie da się ignorować bez konsekwencji tak jak nie istnieje skutek bez przyczyny w żadnym aspekcie życia, a jeżeli chodzi o budowanie wiary to ma swój wyraz w prawie "lex orandi lex credendi" czyli "jak się modlisz tak wierzysz". Wiara jest łaską, którą można stracić lub zmarnować o ile się o nią nie dba. Otóż sacrumktórego wyrazem są m.in łacina czy balaski może przyciągnąć grzesznika, ponieważ stanowi stanowcze odcięcie do profanum kultury i świata - jeżeli ten grzesznik prawdziwie będzie szukał nawrócenia do Boga , a nie jedynie komfortu i utwierdzenia w grzechu czy swojej słuszności.
ponad 1 rok temu / antyMKultra
 
Autor chyba trochę naiwnie wierzy, że usuwanie balasek i np. Pana Jezusa do bocznych ołtarzy to jakieś "nieporozumienie" bądź wygoda. Są to działania bardzo przemyślane i konsekwentnie prowadzone od lat. Mamy w Kościele od dawna V kolumnę...
ponad 1 rok temu / tretka
 
Jeżeli znów nie uklękniemy na "Baranku Boży", jeżeli znów komunii św. nie będziemy przyjmować klęcząc, jeżeli nie będziemy tak jak się należy do błogosławieństwa na zakończenie eucharystii klęczeć to i nie będziemy mieli potrzeby bronić niczego. Wygra wygoda. Kapłani niestety nie są tutaj bez winy. Poszli pod potrzeby człowieka, a nie uszanowania Boga poprzez zachowanie. Wystraszyli się że im ludzie z kościoła uciekną. I uciekają gdyż nabożeństwo stało się przedstawieniem, a nie uczestnictwem w eucharystii dla wielu. Postoi, pomacha jakby się żegnał i pójdzie sobie.
ponad 1 rok temu / banita
 
Bezbożność i ignorancja a zmiany posoborowe to zbieg okoliczności, dla człowieka WIERZĄCEGO nie ma problemu czy są balaski czy ich nie ma, uważam nawet, że nic nie jest w stanie oderwać wierzącego od Boga w Eucharystii i nic nie jest w stanie przyciągnąć ignoranta, a tym bardziej Słowo Boże po łacinie. Taka moja refleksja
ponad 1 rok temu / Mkultra
 
@cóż - za mało. Skąd ci "pasterze" się wywodzą? Ano z naszych rodzin. A jakie te rodziny są, każdy widzi. Czyli trzeba zacząć od przykładu dobrego życia w rodzinach.
ponad 1 rok temu / prawda połowic
 
KK zapomniał o ewangelizacji i przekazywaniu postaw moralnych i filozofii życia. .Skupia się szczególnie na obrządku .Procesje ,modły ,pielgrzymki, stroje obrazki ,gesty a ogólnie pustka .To ma zainspirować młodego człowieka?W dodatku pokryte obłuda i fałszem i chciwością oraz pychą .Nic nie da nawoływanie do utrzymania katolicyzmu ,to ten katolicyzm musi porwać i przekonać do siebie naszą młodzież.Czym? przykładem dobrego życia u pasterzy
ponad 1 rok temu / cóż
 
Do obecnych tu szamanow...trzeba na nowo sie narodzic, narodzic sie z Ducha.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Bardzo trafna analiza, ale brakuje puenty. W czasach w których na czele Kościoła Katolickiego stoi człowiek miałki, a część katolików zastanawia się czy to nie antychryst o którym głosi Pismo, potrzeba jest jasnych i jednoznacznych postaw wśród zarówno kleru jak i przedewszstkim wiernych. Przykład obrony Jasnej Góry przed zboczencami jest tego najlepszym przykładem. Kościół na przełomie tysiącleci zawsze był prześladowany, jak nie w tej to w innej części świata. Jako przykład można podać naród Ormiański. Tylko jedność w wierze i trwanie przy Chrystusie zapewni nam siły na przetrwanie. Wszak Pan obiecał, że "bramy piekielne go nie przemogą". Fantastyczne jest to, że w tzw. Marszach Życia nadal a może szczególnie teraz bierze udział wielokrotnie więcej ludzi niż u pedalstwa. Czas przywrócić właściwie znacznie słowa DEMOKRACJA czyli rządy większości, a większość to normalni zdrowi ludzie. Miejsce chorych jest w szpitalach, nie ma ulicy. Nie może mniejszość dyktować co ma robić
ponad 1 rok temu / Nico
 
Plądrowaniu kościołów i dewastacji obrzędów towarzyszy ciągle jeszcze katastrofalna wręcz ruina języka jakim się posługują wierni i duchowieństwo. To już nie tylko eliminacja terminu i właściwego znaczenia "Ofiary Mszy świętej" i innych, ale wręcz samo mówienie o, czy zwracanie się do Pana naszego Jezusa Chrystusa, przekształciło się w sielankowo-owsiakowe kolesiostwo. To wszystko przecież, świadczy o ruinie serc i dusz. Prawdziwa katastrofa!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Siłę należy brać z Mszy Świętej Wszechczasów i zdrowej, niezmutowanej katolickiej doktryny. Czytajmy : Bulla Quo primum tempore św. Piusa V. Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy św. Czytajmy: Kard. Ottaviani, Kard. Bacci Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Kościół to Świątynia a jak do Światyni przychodzą ludzie ubrani na Mszę Św., niejednokrotnie jak by byli na plaży, nawet do zwykłego urzędu to ubierają sie elegancko. To nie jest najważniejsze ale też świadczy o człowieku bo "jak cię widzą tak cię piszą" chociaz "nie szaty zdobią człowieka" to szacunek jak wchodzimy do czyjegoś domu należy okazać a każdy kościół to Światynia Boża.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Obiecujący tytuł, ale dziwaczna diagnoza. Za proces laicyzacji Polski mają wg autora odpowiadać zmiany w wystroju kościołów balaski i niedostatecznie ortodoksyjna liturgia m.in. komunia rozdawana przez kobiety. Nie oburza mnie ani to pierwsze ani drugie. Odwracanie sie młodzieży do Kościoła raczej wiążę z małodusznością hierarchii. Polski Kościół był silny, gdyż przez ostatnie 2 stulecia był z narodem, nie dbając o konsekwencje. Dzielił dole i niedole narodu. Dziś chowa głowę w piasek unikając wypowiadania sie w sprawach, które mogą go narazić na ataki mendiów, np. czy potępiał wszechogarniającą korupcję władzy? Brak oczyszczenia Kościoła, zwłaszcza hierarchii, z ubeckich TW, to drugi powód. Po latach okazało sie, że zamiatanie problemów pod dywan doprowadziło do skandalu z pedofilią zasadniczo dawnych TW. A co ma myśleć patriota, gdy prymas grozi suspensą kapłanów, ktorzy nie chcą nachodżców w Polsce? Albo skąd taka tolerancja dla księży-celebrytów tvn?
ponad 1 rok temu / acton
 
Trzeba zwrócić się w stronę żywej wiary i odejść od posoborowych zmian oraz walczyć z laicyzacją młodzieży.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.