DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Siwicki pochowany z asystą wojskową

Siwicki pochowany z asystą wojskową
fot.Djdeaka/wikimedia.commons

Uznany przez sąd za uczestnika tajnej grupy przestępczej, komunistyczny generał, współpracownik Wojciecha Jaruzelskiego, Florian Siwicki został pochowany z honorową asystą wojskową. Wszystko za zgodą MON.

 

Jak donosi „Nasz Dziennik” na pogrzebie Siwickiego była wojskowa asysta honorowa z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Komunistyczny wojskowy, dowodzący armią podczas interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, spoczął na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

 

Z wnioskiem o asystę do Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpił Klub Generałów. Prośba została rozpatrzona pozytywnie.

 

MON dodaje, że zgodnie z ceremoniałem wojskowym Sił Zbrojnych RP obowiązującym od 2009 r. o udział wojskowej asysty honorowej w uroczystości pogrzebowej jej organizator występuje do MON lub do dowódcy garnizonu.

 

Klub Generałów, który wystąpił z wnioskiem do MON o asystę wojskową na pogrzebie komunistycznego generała, skupia oficerów dawnego LWP. Wielokrotnym gościem Klubu był komunistyczny dyktator Wojciech Jaruzelski.

 

Nie jest to pierwszy i niestety z pewnością nie ostatni przypadek honorowania asystą komunistycznych aparatczyków. We wrześniu ubiegłego roku w Olsztynie z udziałem kompani honorowej i sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pochowano Kazimierza Dudka, zaprawionego w bojach „rycerza bezpieki” w stopniu generała. Więcej o sprawie czytaj tutaj

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk.


DATA: 2013-03-21 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten pochówek zbrodniarza dobitnie świadczy o tym kto faktycznie rządzi Polską! Następne świadectwo wskazuje na to,w jakim głębokim letargu jest społeczeństwo polskie! Ci, tak żegnający czerwonego łobuza (swego kolesia), za to bardzo gardzą wielkim Polakiem śp. pułkownikiem R. Kuklińskim.W tym jest wszystkich nas wina w tym duchownych,którzy nadal honorują bolszewicki zakaz wtrącania się Kościoła do polityki.Znam sytuację jak własny palec.Księża sie nadal boją,ponieważ w każdej miejscowości rej wodzą byli milicjanci,ormowcy,ubecy,sekretarze PZPR itp. aktywny spadek po PRL.Przecież w ich łapach tkwi regionalna władza w lokalnych urzędach. Gdzie spojrzeć są oni! Prezdentami urzędów miejskich,starostami,wójtami,przewodniczącymi Rad itp. Kto do tego dopuścił???!!! Na to jest dość prosta odpowiedż. A no ci,co od 1989r do tej pory oddawali głosy na zaprzańców z PZPR,ZSL,SD itp.Można rzec,że zdrajcy zrobili swoje!! Jak chcieli tak się stało! Komuna wróciła!!!
ponad 5 lat temu / Jan
 
szkoda czcionek!!!
ponad 5 lat temu / OBYWATEL
 
I słusznie. Samo oskarżenie nie wystarczy. Siwicki był jednym z ludzi którzy zapobiegli sowieckiej interwencji w Polsce. Należało mu się.
ponad 5 lat temu / Igor
 
kolejny sluga Belzebuba poszedl [mam nadzieje] do piekla!
ponad 5 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.