DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


?Może się natomiast zdarzyć, że w okresach nadzwyczajnych, jak np. trwająca epidemia, biskupi na swoim terenie tymczasowo zawężą obowiązujące prawo...?. Nie jest przypadkiem, że KEP nie podaje żadnej podstawy z prawa kanonicznego lub z instrukcji z Kongregacja Ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ani nie odnosi się do Świętej Tradycji, która upoważniałaby Biskupa na zawężenie prawa co do udzielania Św Komunii do ust. Bo jej nie ma. Z Instrukcji Redemptionis Sacramentum para. 92 czytamy: "...Każdy wierny ZAWSZE ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię świętą do ust.." Watykan w piśmie z dnia 24.07.2009 potwierdził, iż ww. Instrukcje nadal obowiązują i nie zmienia to żadna epidemia np. SARS, która panowała w tym okresie. Jednym słowem ani KEP ani Biskup nie ma żadnej podstawy do zawieszania prawa KK co do udzielania Św Komunii do ust. Ani KEP ani Biskup nie mogą wymagać od wiernych posłuszeństwa, jeżeli sam są nie posłuszni. Totus Tuus Maria!
7 dni temu / TTM
 
Przykro to napisać, ale widzę, że siostry zakonne wyciągają ręce po komunię nawet wtedy, gdy kapłan udziela komunii do ust i większość wiernych przyjmuje do ust. Siostrzyczki są takie wyemancypowane, że one biorą w rękę. Krosno jedna z parafii.
9 dni temu / Krosno
 
Kapłan nie może opuszczać z hostią prezbiterium - dlatego kiedyś zamykano przejście w balaskach przed udzielaniem komunii. Jedynie z monstrancją albo wynosząc komunię dla chorego kapłan może opuścić prezbiterium z hostią. Amen
10 dni temu / Tom
 
wreszcie zacytowany po czasie artykuł
10 dni temu / antyDEMONkrata
 
Łaskawcy nasi, pasterze kościoła polskiego, dziękujemy wam, że zezwalacie nam przyjmować do ust ciało Pana Naszego Jezusa Chrystusa Boga w Trójcy Jedynego. Niech On wam to wynagrodzi.
12 dni temu / Andrzej Zientek
 
Już naprawdę piekło opustoszało, bo wszystkie diabły urzędują tu na ziemi
13 dni temu / Syk
 
Proponuję porównać poziom agresji i pogardy dla oponenta w komentarzach pro i contra - pouczające wnioski.
13 dni temu / abc
 
Profanacja w Kościele to norma, a tu wciąż z uporem maniaka jakiś lewak promuje Komunię lewą ręką. Możecie kasować wpisy , ale sumienia nie skasujecie, czy wy je macie?
13 dni temu / anty-lewak
 
@Nick Jest jak piszesz, z jednym wyjątkiem, myślę. Wielu modernistów nie ma najmniejszej ochoty się wycofać, uderzyć w piersi. Oni zakosztowali duchowej perwersji, zakosztowali mentalności Judasza, który gorszył się gdy kobieta oddała cześć Chrystusowi przez namaszczenie Jego świętych nóg bardzo drogim specyfikiem. Bo wg ludzi opanowanych przez perwersję ducha, wszystko ma być podporządkowane człowiekowi, a Bogu należą się tylko puste hasła i pozory, ot tak, z przyzwyczajenia i wyrachowania. Moderniści sami są dla siebie bogami! No i to wszystko o czym napisałeś należy jeszcze pomnożyć przez 2x oraz dodać olbrzymie zagubienie i OTĘPIENIE wiernych świeckich, którzy jak ślepcy podążają za ślepcami. Świadectwem tego jest choćby powyższy artykuł, który daje wiarę kłamstwu, że oto katolik może sobie wg własnej zachcianki przyjmować Komunię Świętą, jak mu tylko przyjdzie ochota. Czyli przyjęcie liberalnych zasad w miejsce zdrowej katolickiej doktryny.
13 dni temu / Murem
 
@@Brat: Kiedy tylko zechcesz, możesz zacząć od dziś.
13 dni temu / Brat
 
Nigdy nie przyjmuję Komunii Świętej od szafarza. Odmawiam Nowennę Pompejańską z INTENCJĄ: By zawrócili ze swej drogi złoczyńcy, zdrajcy i oszuści, przez doświadczenie na sobie tego co uczynili innym i zrozumienie bólu , cierpienia, rozpaczy . Stali się ludźmi żyjącymi wg zasad DEKALOGU.
13 dni temu / Medard
 
Myślcie! - masz fałszywe informacje. Forma ustna trwa ponad 1000 lat, czyli dłużej niż doręczna, gdyż około VII wieku już była dominująca. NIech się twój modernistyczny proboszcz douczy. A ponieważ Kościół zrezygnował z formy doręcznej - która w pierwszych wiekach wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie - to znaczy, że KK rozeznał iż forma na kolanach i do ust lepiej wyraża szacunek dla Ciała Pańskiego. Nie wystarczy tylko czyste serce, ale i odpowiednia forma; gdyż człowiek jest istotą duchowo-cielesną i gesty powinny wyrażać to, co w sercu. Jeśli stoisz jak słup i wyciągasz rękę po Najświętszy Sakrament, to coś jest nie tak z twoim katolickim sensus fidei.
13 dni temu / notes
 
@Myślcie! - to Ty jesteś biskupem, że porównujesz się z Apostołami? Może Rysiem?
13 dni temu / E
 
Do myślcie. Człowieku co ty wipisujesz. Proś Ducha Świętego o rozeznanie, bo nie wiesz Z KIM masz do czynienia. Choćbyś miał najczystszą duszę, to przyjmując Żywego Chrystusa na rękę dokonujesz PROFANACJI. Człowieku nikt nie może i nie ma prawa dotykać własną ręką Ciała Chrystusa. Tylko Kapłani, Biskupi - mają konsekrowane na mocy święceń dłonie i tylko Oni mogą dotykać Najświętszego Ciała Chrystusa. Proś Ducha Świętego o rozeznanie, a zrozumiesz w jakim strasznym tkwisz błędzie w tej materii.
13 dni temu / Filip
 
Do notesa i pozostałych: Czyli jak piszę, że przystępowanie do komunii z nieczystym sercem jest profanacją, to jest bzdura? Ja sparafrazowałem m.in. to co powiedział mój proboszcz niewątpliwie bardzo gorliwy kapłan w ubiegłą niedzielę, w czasie homilii. Mówił także, że forma "doustna" upowszechniła się kilkaset lat temu, więc przez dłuższy czas komunia była udzielana na rękę. Wspomniał również m.in. o zaleceniach, nazwijmy to technicznych, żeby np. przygotować swego rodzaju ołtarz ze złożonych rąk i żeby ci, którzy chcą przyjąć komunię na rękę, żeby się ustawiali pierwsi w procesji, a potem normalnie pozostali; żeby przyklękać gdy osoba z przodu przyjmuje Eucharystię itd. Sama forma "na rękę" nie uchybia w niczym ani Panu Naszemu Jezusowi Chrystusowi ani jakiemukolwiek wiernemu mającemu czyste serce.
14 dni temu / Myślcie!
 
@myślcie ! - sam pomyśl i nie pisz bzdur. Nie przedstawiłeś żadnych argumentów tylko ograny slogan.
14 dni temu / notes
 
"dołapnie" to kiedy zaczniemy mówić o przyjmowaniu "doryjnie"?
14 dni temu / @Brat
 
Forma jedna czy druga nie ma znaczenia. Jedyne co ma znaczenie, to czy przystępujemy bez grzechu ciężkiego i czy komunia trafia niezwłocznie do ust. Bo jak ktoś przystępuje w grzechu ciężkim albo np. zabiera komunikant do domu albo się nim bawi albo celowo upuszcza itp. to wtedy mamy do czynienia z profanacją. A nie tylko dlatego, że ktoś przyjął komunię na rękę. A Apostołowie jak przyjmowali komunię? Po konsekracji kawałki chleba rozdawali każdemu najpierw na rękę a nie wkładali sobie nawzajem chleba eucharystycznego bezpośrednio do ust. Tak więc treść jest najważniejsza, nie forma.
14 dni temu / Myślcie!
 
Najlepiej dla nich byłoby porzucić niegodny ryt posoborowy.
14 dni temu / Artur
 
Na Sadzie szczegolowym bedziesz sam nie bedzie tam z Toba KEP ani biskup ani Twoja Matka Na Sadzie Ostatecznym to juz wszyscy lecz z wyrokami takze wpierw dbaj o zbawienie wlasnej duszy potem jak juz bedziesz ok mozesz innego napomniec a z tego czy poslucha czy nie tez sam zda sprawe przed Bogiem.Mysle ze im wieksze zgorszenie i wiekszy wplyw na zmiane sytuacji tym wieksza odpowiedzialnosc.
14 dni temu / @Jon
 
Tragedia pozoborowia jest: Pielegnowanie problemow miast je wyzucac uznawanie bledow za czesc integralna nauki,brak odwagi i pokory w uznaniu bledow by sie z nich wycowac i zawrocic z blednej drogi jakby bylo wstyd przed swiatem a nie wstyd przed Panem Bogiem.Majac kosz zgnilych owocow KEP w tym konkretnym przypadku chce je zasuszyc dla przyszlych pokolen chyba tylko po to aby przyspozyc im problemow.Nadeszly czasy ze osobiscie modle sie o wiernego Bogu dobrego spowiednika i kaplana by mi nie wykoslawil z "posluszenstwa" duszy a mieszkam na terenie gdzie o Mszy Trydenckiej slyszeli ino z opowiesci.To dalszy ciag wojny miedzy sw.Michalem Archaniolem a lucyperem a upadek czci do Pana Jezusa Chrystusa zawsze wiazal sie z upadkiem moralnym narodow.Dalsze mydlenie oczu w tym temacie uwazam za bezsensowne.To jak z lawendowa mafia ktora dalej bedzie dzialac pod dywanem jak nie zostanie wykurzona na zbity pysk raz na zawsze.
14 dni temu / Nick
 
Biedne Siostry, te, kóre nie chcą komunii dołapnej, muszą prosić o pomoc świeckich zamisat swoich księży...
14 dni temu / Brat
 
@maria: Tak właśnie wygląda profanacja, kiedy niekonsekrowane ręce, również nie obmyte, dotykają ciała Jezusa Chrystusa
14 dni temu / anonim_galeon
 
A jak rozumieć,aby dopatrzec aby nie doszło do gubienia okruszkow komuni ,jak jest napisano,najlepiej wylizac dlon,bo zawsze male okruszki zostają na ręce,a robimy poprawiamy wlosy wycieramy nos czy opieramy sie o ławkę i to nie jest profanacja Ciala Chrystusa? Kto bierze za to odpowiedzialnosc biskupi , którzy na to pozwolili czy osoba która komunię przyjmuje?
14 dni temu / Jon
 
Kilka razy w ostatnim czasie byłam na Mszy Sw.u Dominikanów bo akurat najbliżej miałam w Poznaniu. Było też kilka sióstr zakonnych. Po ogłoszeniu Celebransa przed Komunią Sw.,że zgodnie z zaleceniam Komunia będzie na rękę, ewentualnie , gdy ktoś chce, inny kapłan udzieli z boku ,Komunii do ust. Wszystkie siostry zakonne , które były na Mszy Sw.przyjmowaly na rękę, choć miały możliwość wyboru.
14 dni temu / Gość
 
Wyznacznikiem jest teraz "wrażliwość" - nie naruszyć wrażliwości - a nie oddawanie Bogu należnej czci. Dozwolone jest to, z czym się człowiek dobrze czuje. Antropocentryzn się kłania.
14 dni temu / Antropo
 
,,Dlatego ci, którzy z uzasadnionych powodów proszą o Komunię na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii?. A następnie udać się do kasy... To jakieś szaleństwo. ,,0" SAKRUM.
14 dni temu / maria
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.