DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Siostra Łucja: ostateczna walka między Panem a szatanem rozegra się o małżeństwo i rodzinę

Siostra Łucja: ostateczna walka między Panem a szatanem rozegra się o małżeństwo i rodzinę
Fot. melbia/sxc

Siostra Łucja dos Santos, która była świadkiem objawień maryjnych w Fatimie, jeszcze przed śmiercią w 2005 roku mówiła, że kluczowa bitwa między Chrystusem a szatanem będzie toczyła się o małżeństwo i rodzinę. Jej długi list skierowany przed laty do kardynała Carlo Caffarra właśnie przywołali biskupi Meksyku, gdzie toczy się debata odnośnie legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych.

 

Prezydent Enrique Pena Nieto ogłosił zamiar promowania sodomskich „małżeństw” w Meksyku. Episkopat w tygodniku „Desde la Fe” przypomniał słowa arcybiskupa Bolonii, kardynała Caffarra wypowiedziane w 2008 roku, to jest  trzy lata po śmierci siostry Łucji.

 

16 lutego 2008 roku włoski duchowny odprawił Mszę św. przy grobie Ojca Pio, po czym udzielił wywiadu Tele Radio Padre Pio. Został poproszony o wyjaśnienie słów siostry Łucji dos Santos, która mówiła o „ostatecznej bitwie między Panem a królestwem szatana”.

 

Kardynał Caffarra tłumaczył, że święty Jan Paweł II zlecił mu przygotowanie projektu powołania Papieskiego Instytutu dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Napisał on wówczas list do siostry Łucji - za pośrednictwem jej biskupa, bo nie mógł tego uczynić bezpośrednio – z prośbą o modlitwę.

 

- W niewytłumaczalny sposób – mówił - ponieważ nie spodziewałem się odpowiedzi, skoro prosiłem tylko o modlitwę, otrzymałem długi list z jej podpisem, który jest obecnie w archiwach Instytutu. - W liście – jak dalej tłumaczył hierarcha - znajdziemy następujące słowa: „Ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana będzie o małżeństwo i rodzinę. Nie obawiaj się, ponieważ każdy, kto pracuje dla świętości małżeństwa i rodziny zawsze  będzie zwalczany i zawsze będzie napotykał wiele  przeciwności, gdyż jest to kwestia kluczowa. Potem stwierdziła: „Niemniej jednak Matka Boża zmiażdży mu głowę”.

 

Kardynał Caffarra dodał, że „dzięki Janowi Pawłowi II rodzina stała się rdzeniem nauczania Kościoła, ponieważ jest fundamentem, na którym opiera  się całe stworzenie; jest prawdą o relacji między mężczyzną a kobietą, między pokoleniami”. - Jeśli podstawowy filar zostanie uszkodzony, cały budynek zapadnie się i obserwujemy to teraz – tłumaczył wówczas hierarcha.

 

Duchowny wspomniał także, że gdy czytał biografie o ojcu Pio był poruszony, jak wielką wagę przywiązywał on do świętości małżeństwa i świętości małżonków.

 

Źródło: ewtnnews.com

AS


DATA: 2017-01-08 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szczes Boze wszystkim dzieki za artykul. Tomku ze wsi: koniecznie posluchaj (moze byc YT) ks. Marka Dziewieckiego, i pana dr. Jacka Pulikowskiego. Modl sie i walcz! Zona jest Twoja, a nie tesciowej, ma "opuscic ojca swego i matke swoja".
ponad 3 lata temu / Szwejek
 
Módl się do Świętego Józefa i odpraw nabożeństwa w sprawach trudnych.
ponad 3 lata temu / TM
 
Do Tomka. Sam nie dasz rady. Potrzebna ci pomoc. Polecam Wspólnotę Trudnych małżeństw Sychar. Adres strony znajdziesz w internecie.
ponad 3 lata temu / Zebra
 
Tomku! Pomodlę się za Ciebie. Trwaj przy swoim wyborze, nie zniechęcaj się. Łatwo tak powiedzieć, ale musisz uzbroić się w ogromną cierpliwość. Z czasem przyjdzie zwątpienie, ale wtedy szukaj pociechy u Jezusa tak, jakby stał obok Ciebie: proś Go o pomoc, proś o siłe i wytrwanie, skarż się na samego siebie i błagaj o wsparcie. Jezus użali się nad Tobą, ale nie ustawaj... Niech Ci Bóg błogosławi w dobru!
ponad 3 lata temu / yannu
 
A w tej bitwie o rodzinę papież Franciszek ze swoim Amoris laetitia to po której stronie stoi?
ponad 3 lata temu / TZ.
 
do \'maria m.\', może i mówi o tym o Szustak,ale przy okazji sam uprawia nowomowę ("homofobia").warto to mieć na uwadze.
ponad 3 lata temu / inez
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.