DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Singapur jako pierwszy kraj na świecie dopuścił do sprzedaży mięso z laboratorium

Singapur jako pierwszy kraj na świecie dopuścił do sprzedaży mięso z laboratorium

Amerykańska firma Eat Just dostała zgodę agencji regulującej rynek żywności w Singapurze na sprzedaż mięsa wyprodukowanego w laboratorium. Choć ceny produktu nie podano, sprzedawany w formie nuggetsów sztuczny drób dostępny ma być jako przysmak premium.

 

 

Singapur chciałby do 2030 roku zabezpieczyć własną produkcję żywności na poziomie 30 proc. zapotrzebowania rynku. Dziś ten kraj musi importować 90 proc. żywności, co w przypadku zaburzenia łańcucha dostaw stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

 

Proces hodowli zaczyna się od biopsji. Po pobraniu żywych komórek izoluje się je i przenosi do bioreaktora. Potem „karmi” mieszanką białek, aminokwasów, minerałów, cukrów, soli i wszystkich innych substancji odżywczych, które tworzą np. komórki mięśniowe danego zwierzęcia.

 

Po osiągnięciu odpowiedniej gęstości, pobiera się tkankę do dalszej obróbki. Eat Just zapewnia, że po przejściu 20 cykli produkcyjnych w 1200-litrowych bioreaktorach udało się im opanować proces produkcji mięsa o podobnej gęstości i jakości. Jak przekonuje firma, ich produkt przewyższa tradycyjne mięso zarówno pod względem etycznym jak i zdrowotnym.

 

„Myślę, że otrzymanie pozwolenia jest jednym z przełomowych momentów w przemyśle spożywczym w ostatnich kilku dekadach. Mamy otwarte drzwi i tylko od nas zależy, czy wykorzystamy tę okazję. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat doprowadzimy do powstania świata, w którym większość mięsa nie będzie wymagała zabijania ani jednego zwierzęcia, ani ścięcia ani jednego drzewa” - powiedział Josh Tetrick z Eat Just.

 

Zdaniem przedstawiciela firmy, hodowany laboratoryjnie kurczak nie różnił się pod względem ilości składników spożywczych od konwencjonalnego mięsa. Mięso z laboratorium to na razie nowość, ale zapotrzebowania na podobne produkty nadal rośnie. Analitycy Barclays oceniają, że wartość rynku alternatyw dla mięsa w najbliższej dekadzie może wzrosnąć do 140 mld dolarów, czyli 10 proc. wartości obecnego globalnej produkcji mięsa.

 

Źródło: theguardian.com / telewizjarepublika.pl
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-12-03 16:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Etyczne problemy rzekomo wywołwane przez hodwlę przemysłową zwierząt opierają się na urojenich. Jak dotąd nie zaistniał żaden udokumentowany przypadek nawiązania rozumowego kontaktu czlowieka ze zwierzęciem umożliwiającego stwierdzenie faktu cierpienia zwierząt. Wszelkie próby ograniczenia produkcji mięsa bez względu na argumenty bedą prowadzić do zagłodzenia miliardów ludzi . Jakiekolwiek działania popierające te próby są dużego kalibru satanizmem
1 miesiąc temu / Mirek
 
Komórki namnażają sią tylko do pewnego momentu . Na pewno nie istnieje mozliwość produkcji miesa w warunkach laboratoryjnych na skalę przemysęową. Najprostszym wyjaśnieniem tego wydarzenia jest sprzedaż mięsa kurczaków ze zwykłej hodowli zalegendowanego na pochodzące z produkcji laboratoryjnej.
1 miesiąc temu / Mirek
 
@katecheta: oczywiście, że nie potępił i złem nie jest jedzenie mięsa zwierzęcego. W czasach Pana Jezusa nie było jednak przemysłowej hodowli zwierząt, która rodzi potężne problemy i powinna zostać odrzucona jako skrajnie nieetyczna, przede wszystkim z uwagi na to, jak wiele biednych ludzi cierpi z jej powodu.
1 miesiąc temu / Marcin
 
@Akwin Jak moze byc coś zdrowsze sztucznego?
1 miesiąc temu / bo nie wiem
 
Nie zapominajmy, ze Pan Jezus jedząc ryby i baranka paschalnego - nie potępił jedzenia mięsa zwierzęcego.
1 miesiąc temu / katecheta
 
Każde żywe stworzenie na planecie Ziemia korzysta z jej NATURALNYCH zasobów jeśli chodzi o pożywienie. Zmuszanie ludzi do odżywiania się laboratoryjna papką to jawna dyskryminacja i terror.PRECZ Z SOYLENT GREEN
1 miesiąc temu / Hmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.