DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Silni wobec słabych i słabi wobec silnych

Silni wobec słabych i słabi wobec silnych
Szlomo Lejb, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons + Fotograf:Mateusz Wlodarczyk/Archiwum:Forum

Feministki zapowiadają na ten weekend kolejne protesty i blokady. W tym czasie pozamykane zostaną cmentarze, byśmy nie mogli zapalić znicza i zmówić modlitwy nad grobami naszych bliskich. Jakim prawem?

 

Można zacytować nieśmiertelnego Adasia Miauczyńskiego, oburzonego tym, że we współczesnych demokracjach głos mają przede wszystkim ci, którzy stosują przemoc. I nic się w tej sprawie nie zmienia, również w czasie pandemii. Dziwnym trafem jeszcze tego samego dnia, gdy premier ogłosił, że w całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, na ulice miast wyszło tysiące zwolenników aborcji, sprzeciwiających się usuwaniu z ustawy aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Wtedy rząd okazał się bezradny. Dzisiaj jednak pokazał siłę, decydując o zamykaniu cmentarzy.

 

No cóż, nikt z tych, którzy planowali wybrać się 1 lub 2 listopada na groby bliskich, nie wyjdzie teraz na ulice. A znajdą się przecież także i tacy, którzy się z tego nawet ucieszą. Ucieszą się między innymi dlatego, że pozostaną w swoich miejskich mieszkaniach, by w weekend brać udział w kolejnej rundzie burd i walk o „prawa kobiet”.

 

Jeżeli to prawda, że wirus krąży po ulicach całkowicie rozproszony, to „strajki kobiet” właściwie wysadziły całą antyepidemiczną politykę rządu w powietrze. Premier co prawda mówi o tym, że chciałby z powrotem móc kontrolować ścieżki zakażeń, ale chyba sam w to nie wierzy. Ponad 80 proc. Polaków przechodzi zakażenie niemal bezobjawowo, a tylko u 2-3 proc. rozwiną się bardzo ciężkie objawy. Nie sposób tych zakażeń kontrolować. Jedyne co możemy zrobić, to leczyć chorych, u których objawy są widoczne. Innej drogi po prostu nie ma.

 

Nie łudźmy się za to, że na ulicach wiele się zmieni. Zaproponowana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa dotycząca aborcji eugenicznej raczej nie przekona ludzi na ulicach, że jest już wszystko dobrze i można wrócić do domów. Protesty będą się odbywały nadal, bo stanowią paliwo dla lewackich środowisk. Mogą trochę złagodnieć, ale „strajki” potrwają dotąd, aż rządzący całkowicie nie „anulują” orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego jakąś proceduralną sztuczką. Szczególnie, że protestowi żyruje narracja o nielegalnie wybranych sędziach TK. W tym kontekście zamykanie cmentarzy wydaje się nielogiczne. Ogłoszenie tego w piątkowe popołudnie również nie przydaje rządowi dodatkowych punktów za skuteczność działania. Kto zaplanował wyjazd i spotkanie z bliskimi – już ruszył w trasę albo wybiera się lada moment. I na pewno nie zacznie nagle rozpakowywać walizki. A zatem do spotkań rodzinnych dojdzie tak czy owak.

 

Niestety premier Mateusz Morawiecki kolejny raz udowodnił, że sprawa epidemii dawno wymknęła mu się spod kontroli, a większość działań jest po prostu pozorowanych. Autorytet państwa w zakresie kolejnych zakazów i nakazów mocno podupadł na skutek licznych proaborcyjnych protestów. A zatem pytanie o to, dlaczego nie możemy pomodlić się nad grobami najbliższych, skoro kilka przecznic dalej tysiące osób bawi się w najlepsze na jakiejś ulicznej manifestacji drwiąc sobie z rządu i nie ponosząc żadnych konsekwencji, jest jak najbardziej zasadne. Rząd nie robi nic, by choć spróbować na nie odpowiedzieć. Adaś Miauczyński zapewne urągałby takim politycznym porządkom, bo przegrali znowu ci, którzy nie mają w ręku kostki brukowej i nie gardłują na ulicach. To oni kolejny raz poniosą ciężar obostrzeń. Silni wobec słabych i słabi wobec silnych – oto definicja silnego państwa według PiS.

 

 

Tomasz Figura

 

 


DATA: 2020-10-30 17:40
AUTOR: TOMASZ FIGURA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
35
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Anna To czemu w takim razie ten rząd nie spacyfikuje nielegalnych aborcyjnych sabatów, na których ryzyko rozprzestrzeniania choroby jest 100 razy większe niż na cmentarzu?
1 miesiąc temu / Husarzowy
 
na wszystkich katechizacjach w szkołach średnich powinien być puszczony młodym kurs czym jest marksizm i nowy marksizm ks prof Guza i Krzysztofa Karonia. Obecnie mamy efekty braku tej edukacji - właściwie nie wiadomo czego się uczy na katechizacji tą młodzież - ale efekty są przerażające. Młodzież stała się ofiarami propagandy neomarksistowskiej bo nie rozumie metod działania tej propagandy idą jak owce na rzeź a jak się zaangażują w rewolucję komunistyczną to zniszczą Polskę zupełnie nieświadomie. Młodzież zniknęła całkowicie z kościołów w wyniku działań hierarchii która wygoniła wiernych z kościołów więc ostatnim kontaktem z religią katolicką jest dla nich katechizacja - póki ich rodzice całkiem ich nie wypiszą z katechizacji. Może jeszcze nie jest za późno żeby chociaż część z nich uratować z zagłady umysłów.
1 miesiąc temu / Tom
 
Najpierw Jarosław wprowadził lewacką poprawkę ustawy zwaną "Piątką dla zwierząt", później by obłaskawić wkurzony prawicowy elektorat pogonił TK do roboty. Widać z tego, że starowina idzie od bandy do bandy. Pogonił b. dobrą Szydło i zamienił na bankstera Morawieckiego. Co Morawiecki zrobił dobrego dla Polski? Niewiele, a miały być cuda.
1 miesiąc temu / Niezadowolony
 
Byłem na cmentarzu.Przeszedłem przez płot .Odmówiłem modlitwę za zmarłych i tą samą drogą do auta.Zamknięcie cmentarzy to oznaka bolszewizmu.
1 miesiąc temu / andrzej
 
Pożyteczni idioci się zlecieli i zwolennicy zamordyzmu? @Anno nie zioń jadem na autora artykułu i innych, którzy mają trzeźwy osąd sytuacji.
1 miesiąc temu / ola
 
Pomodlić się za zmarłych to możemy zawsze i wszędzie i cały czas . Pójście na cmentarz nie jest konieczne... A zdrowy rozsądek nakazuje pozostać w domu. Pan premier Mazowiecki wie co robi i nie zgodzę się z opinią pana Figury, jak azwsze pan Figura zionie jadem do rządu a powinien jasno wyrażać poparcie dla rządu. Czemu służy ta krytyka? Zachęca do nieposłuszeństwa i kontynuacji burd ulicznych przez neofaszystki?
1 miesiąc temu / Anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.