DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Sikorski w awangardzie antyrosyjskości. Poland first to fight?

Sikorski w awangardzie antyrosyjskości. Poland first to fight?
Adam Chelstowski / FORUM

Radosław Sikorski odwołał zapowiadane z wielką pompą obchody Roku Rosji w Polsce zaplanowane na rok 2015. Co ciekawe, jest to… najpoważniejszy protest wobec Moskwy ze strony jakiegokolwiek państwa Unii Europejskiej. Reszta Europy nie wychodzi przed szereg.


W czwartek w Brukseli mają się spotkać ambasadorowie krajów „28", aby zadecydować, czy nałożyć poważne sankcje na Rosję za udział w zestrzeleniu malezyjskiego samolotu. Jednak nawet premier Holandii Mark Rutte, którego kraj stracił w tragedii 193 obywateli, zaleca daleko posuniętą wstrzemięźliwość. A David Cameron, mimo śmierci dziesięciu Brytyjczyków, nie odwołał trwającego obecnie Roku Wielkiej Brytanii w Rosji – donosi „Rzeczpospolita”.


Zupełnie inaczej zachował się Radosław Sikorski - w związku z zapowiadanymi sankcjami Unii za naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy plany przeprowadzenia Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce będą odłożone.

 

Decyzję rządu krytykuje Krzysztof Zanussi, reżyser często odwiedzający Rosję: – Mimo że głęboko nie aprobuję tego, co Rosja robi dziś na Ukrainie, to jestem za tym, żeby ten rok się odbył, choć bez oficjałek, nie jako impreza państwowa, ale jako spotkanie artystów.


Innego zdania jest znany w Rosji aktor Daniel Olbrychski: – Jeszcze w maju środowiska artystyczne namawiały premiera, by poczekał, aż Rosja się zmityguje. Teraz już nie ma na co czekać. Także dlatego, że i artyści rosyjscy, i znaczna część Rosjan popiera działania Putina na Ukrainie – powiedział „Rz".


Radosław Sikorski od czasu wydarzeń na kijowskim majdanie postrzegany jest w Europie jako człowiek od walki z Rosją. Jak widać jego koledzy z innych państw wolą wyręczać się nim, a w konsekwencji Polakami, sami pozostając bezpiecznymi z daleka od granic państwa Putina. 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra


DATA: 2014-07-24 13:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może zamiast narzekać jakie to złe mamy rządy zaczniemy jakoś działać? Nie patrzmy na tą otumanioną część narodu tylko róbmy swoje
ponad 6 lat temu / koteq
 
Uważam to za błąd. W naszym interesie leży utrzymywanie korzystnych stosunków gospodarczych i poprawnych stosunków kulturalnych. Głupotą jest wpuszczanie do Polski takich sztuk jak Golgota piknik,a unikanie kultury rosyjskiej. Może by ktoś czasem zapytał społeczeństwa co o tym myśli.
ponad 6 lat temu / elek
 
@ Jacek: niewątpliwie, ale prawdą jest też, że przyjdzie nam wziąć w tej szopce udział na rozmaitych szczeblach. I co im z tego, że ich tak krytykujecie. Dowcip i ironia profesora Michalkiewicza na nic się nie przydadzą, kiedy zaczną spadać bomby. Wtedy trzeba będzie pomyśleć o sobie nawzajem, już bez polityków, bez "czynowników" ... i bez mitycznego "rządu na wygnaniu".
ponad 6 lat temu / voxclamantis
 
Szabesgoj zaślubiony z syjonizmem i to dosłownie. Marionetka tak jak reszta politruków Tak myślą jak im syjoniści napiszą. Jedna wielka szopka
ponad 6 lat temu / Jacek
 
Oby nie było tak, że wciągną nas wojnę z Rosja, po czy sami dadzą nogę z Polski jak to już bywało.
ponad 6 lat temu / 47
 
and first to headshot
ponad 6 lat temu / kkk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.