DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Sikorski kupował drogie meble za publiczne pieniądze. Teraz będzie walczył z poselską korupcją

Sikorski kupował drogie meble za publiczne pieniądze. Teraz będzie walczył z poselską korupcją
fot. Jaroslaw Pruss/Forum
#SIKORSKI    #PIS    #PO    #POSŁOWIE    #KORUPCJA    #PUBLICZNE PIENIĄDZE    #HOFMAN    #ROGACKI    #OBIAD

Marszałek Sejmu, Radosław Sikorski opracował 7-punktowy plan mający zapobiec nadużyciom finansowym przez posłów podczas wyjazdów na zagraniczne delegacje – informuje portal 300polityka.pl.

 

Działania Sikorskiego związane są z aferą dotyczącą posłów PiS – Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Posłowie zadeklarowawszy, że na wyjazd służbowy do Madrytu pojadą samochodem, wnioskowali o sfinansowanie podróży. Okazało się jednak, że ostatecznie wybrali znacznie tańszy środek transportu – tanie linie lotnicze.

 

Jakie decyzje podjął Sikorski, by ukrócić podobny proceder? Po pierwsze, chce opublikować informacje o wszystkich podróżach posłów tej kadencji. Następnie planuje powołanie specjalnej komisji urzędniczej ds. wyjazdów zagranicznych, do której kluby mają mieć prawo delegowania obserwatorów. Marszałek chce również powołania pełnomocnika ds. antykorupcji i zgodności procedur, który ma pomagać posłom wyjaśniać wszelkie wątpliwości oraz doprowadzić do doprecyzowania formularzy – m.in. oświadczeń majątkowych. O planach Sikorskiego informuje portal 300polityka.pl.

 

To jednak nie koniec pomysłów Sikorskiego mających zapobiec ewentualnemu nadużywaniu przez posłów publicznych pieniędzy. Marszałek chce także wyposażyć Komisję Etyki w narzędzie finansowego karania parlamentarzystów, a także wprowadzić regułę wymagającą od posłów przedstawiania merytorycznych sprawozdań. Te ostatnie mają stanowić podstawę rozliczania podróży, po jej fakcie a nie przed. Posłowie zostaną także zmuszeni do przedstawiania rachunków, potwierdzających potrzebę dofinansowania. Marszałek Sejmu chce wprowadzić limit zasięgu podróży samochodem.

 

Sikorski chciałby także wprowadzenia na stronie internetowej sejmu specjalnych zakładek przy profilu każdego posła. Znalazłyby się na nich informacje o działalności międzynarodowej parlamentarzystów oraz i dofinansowaniach na podróże. Swoje pomyły Marszałek Sejmu skonsultuje z konwentem seniorów.

 

Walczący z ewentualnymi nadużyciami posłów Sikorski sam nie oszczędzał publicznych pieniędzy. Kilka miesięcy temu „Wprost” opublikował taśmy, dowodzące, że jeszcze jako minister spraw zagranicznych, Sikorski potrafił płacić za obiad wart 1,3 tys. zł służbową kartą. Co więcej, nie było to spotkanie na szczeblu międzynarodowym. Ówczesny minister rozmawiał wówczas z posłem Jackiem Rostowskim. MSZ twierdziło później, że było spotkanie służbowe. Innym przykładem niegospodarności Sikorskiego było kupno mebli do siedziby MSZ za... 4,4 mln zł.

 

 

Źródło: 300polityka.pl

ged


DATA: 2014-11-12 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak afera? To Pitera, na kontrolera. I widzę jeszcze kilka słów które się rymują ale nerwy nie wytrzymują. Pecunia non o(m)let z dorsza .
ponad 5 lat temu / Leo
 
Będzie walczył przed lustrem. Żadne lustro tego nie wytrzyma.
ponad 5 lat temu / Alek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.