DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Sikorski: Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy

Sikorski: Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy
Adam Chelstowski/FORUM

Jak podał włoski magazyn „Politico” powołując się na słowa byłego szefa MSZ, Radosława Sikorskiego, prezydent Władimir Putin miał zaproponować Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy już w 2008 roku.

 

Sensacyjną informację podał dziennikarz Ben Judah. W rozmowie z nim Radosław Sikorski opisał spotkanie Putina z Tuskiem na Kremlu w 2008 roku.

 

- To była pierwsza rzecz, jaką przedstawił Putin mojemu premierowi, Donaldowi Tuskowi, gdy ten był z wizytą w Moskwie. Powiedział, że Ukraina to sztuczny kraj, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego tego problemu nie rozwiązać razem? Tusk na szczęście nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany – powiedział Sikorski.

 

Zdaniem byłego szefa MSZ, Putin chciał, by Polska określiła się w sprawie ewentualnego udziału polskich wojsk w ataku na Ukrainę.

 

- To były sygnały wysyłane do nas. Wiemy, jakie było ich myślenie — miał powiedzieć Sikorski.

 

W marcu tego roku, gdy Rosja kończyła podbój Krymu, Władimir Żyrinowski, wiceszef rosyjskiej Dumy, także zaproponował Polsce udział w rozbiorze Ukrainy. Jednak wówczas wszyscy uznali, że to słowa politycznego wariata, a oficjalne stanowisko Kremla jest zrównoważone i odmienne.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

ged


DATA: 2014-10-21 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

szkoda gadać. Te "podarunki" z piekła rodem - historia sporo może powiedzieć, jak się podobne konszachty kończyły. Perspektywą każdej w ten sposób zaistniałej wspólnej granicy może być tylko i wyłącznie kolejny rozbiór.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Brać jak "dajo". Brak, indolencja i odgórny zakaz polskiej polityki zagranicznej i stanowczy zakaz dla federowania się państewek "środka" z Polską. Gołym okiem profana było to widać już w 1994 z wyżyn Kremla. Pan Sikorski próbuje coś zrobić aby się uwiarygodnić. To żadna rewelacja. Zachód i Wschód widziały potencjał geopolityczny Polski i wszystko zrobiły aby ten potencjał się nie zaktualizował. Każdy Pan Minister był wykonawcą tej woli Wschodu i Zachodu. Inaczej podałby się jako Polak do dymisji.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Pamiętam jak na początku lat 1990-tych Rosja proponowała Polsce Kaliningrad. Ot, tak całkiem gratis. I byli frajerzy którzy wtedy wierzyli w szczerość ich intencji.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Lwów i Wilno powinny wrócić jak najszybciej do Polski !
ponad 5 lat temu / normalny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.