DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Sienkiewicz ocalał. Koalicja obroniła skompromitowanego ministra

Sienkiewicz ocalał. Koalicja obroniła skompromitowanego ministra
#KOALICJA    #SIENKIEWICZ    #PIECHOCIŃSKI    #CBA    #MSW    #PSL    #JAN BURY    #PO    #SEJM    #TUSK    #CBA U POSŁA BUREGO

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz pozostanie na swoim stanowisku. Zgłoszony przez opozycję wniosek o wotum nieufności dla niego upadł dzięki głosom koalicji. Ale na sejmowej sali było gorąco.

 

Głównym powodem napięć była czwartkowa akcja CBA, które wkroczyło do mieszkania i biura poselskiego szefa klub PSL, Jana Burego.

 

W związku z tym, przed piątkowym głosowaniem nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Sienkiewicza, były szef PSL, oraz niedawny wicepremier w rządzie Donalda Tuska, Waldemar Pawlak zaapelował o odłożenie głosowania na 22 lipca. Usiłował też zobligować premiera do wyjaśnienia, czy Buremu zostaną postawione zarzuty.

 

Atmosfera nabrała temperatury, bo Pawlak niedwuznacznie dawał do zrozumienia, że przeciwko Buremu (a pośrednio także przeciwko PSL) zostały podjęte środki zmuszające partię do opowiedzenia się po stronie ministra Sienkiewicza.

 

W przerwie obrad, po posiedzeniu klubu PSL, pojawiły się pierwsze deklaracje, że ludowcy zagłosują za odrzuceniem wotum nieufności dla szefa MSW, ale będą domagać się od premiera szybkich wyjaśnień w sprawie Jana Burego.

 

Następnie z przedstawicielami PSL spotkał się premier Donald Tusk. Po zakończeniu spotkania szef ludowców i wicepremier, Janusz Piechociński zadeklarował udzielenie poparcia ministrowi Sienkiewiczowi.

 

Ostatecznie PSL opowiedział się przeciwko odłożeniu terminu głosowania nad wotum nieufności. Posłowie partii koalicyjnej PO poparli też ministra Sienkiewicza. Wotum zostało odrzucone większością 235 głosów. Jeden poseł PSL wstrzymał się od głosu. Odwołania szefa MSW chciało 213 posłów.

 

 

Źródło: dziennik.pl

ged


DATA: 2014-07-11 18:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Koczownicy" trzymają się razem
ponad 6 lat temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.