DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Sieci: Brytyjczycy znaleźli trotyl na wraku tupolewa

Sieci: Brytyjczycy znaleźli trotyl na wraku tupolewa
fot. Komsomolskaya Pravda/Russian Look / FORUM

Laboratorium podległe brytyjskiemu ministerstwu obrony wykryło trotyl na zdecydowanej większości z 200 próbek pochodzących z wraku TU-154M, który rozbił się w Smoleńsku – informuje tygodnik „Sieci”.

 

Próbki te w 2017 roku zostały przekazane brytyjskiemu laboratorium przez Prokuraturę Krajową, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

 

„To informacja skrywana przez śledczych. Dowiedzieliśmy się jednak, że przed kilkoma tygodniami do polskiej prokuratury nadeszło pismo informujące o cząstkowych wynikach badań prowadzonych w Forensic Explosives Laboratory (FEL), podległej brytyjskiemu ministerstwu obrony jednostce specjalizującej się w badaniach kryminalistycznych związanych z materiałami wybuchowymi” – czytamy w nowym numerze tygodnika.

 

Na próbkach brytyjscy badacze mieli znaleźć ślady substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych. Jak podaje tygodnik, chodzi nie tylko o trotyl, ale też inne substancje składowe.

 

„Przed laty w tej sprawie kuszono się o definitywne rozstrzygnięcia, mimo że materiał dowodowy mocno je podważał. Dlatego warto się wstrzymać z jednoznacznymi opiniami do momentu przeprowadzenia wszystkich analiz. Podkreślają, że gdy spłyną wszystkie wyniki, prokuratorzy zajmą się ich interpretacją. Być może tylko w tym celu powołają kolejnych specjalistów z zagranicy. To standardowa praktyka” – podsumowują dziennikarze „Sieci” Marcin Wikło i Marek Pyza.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

ged


DATA: 2019-03-25 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dopiero wierzcholek gory lodowej . Czas rychliwy i sprawiedliwy .
9 miesięcy temu / Sprawiedliwy
 
Co oznacza stwierdzenie że "wykryto trotyl"? Wykryto toluen. Wystarczy sprawdzić w encyklopedii że jest to związek dodawany do wysokooktanowego paliwa lotniczego.
ponad 1 rok temu / Inteligenciuch
 
Eee tam! to byl czas pylenia, a wszyscy wiedza ze smolenskie brzozy w tym czasie emituja ten wlasnie zwiazek
ponad 1 rok temu / Jack Stronk
 
A co to za problem odsłonić jakąś tablicę? PiS chciał sprzedać lasy państwowe jako część odszkodowania dla żydów. Macierewicz wypełnił swoje zadanie sprowadzenia żydowsko-amerykańskiego okupanta do Polski. Tablica z nazwą Birczy zdjęta nakazem Macierewicza nadal wyrzucona na śmietnik.
ponad 1 rok temu / itd.
 
W Bazie NATO w RAMSTEIN Niemcy we wrześniu 2010r. Gen. Brady odsłonił tablicę Ku Czci Gen. Andrzeja Błasika o treści; THE DOOR IS OPEN TO HEAVEN, to THOSE WHO SERVE THE FATHERLAND- DROGA DO NIEBA JEST OTWARTA DLA TYCH,KTÓRZY SŁUŻĄ OJCZYŹNIE ZIEMI OJCÓW NASZYCH -Treny ,Jan Kochanowski. Jak mówili,żegnali wtedy Polscy politycy, jak mówili dziennikarze??
ponad 1 rok temu / Witold
 
@? - chcesz powiedzieć, że otwarcie proizraelski Lech Kaczyński był jakąś przeszkodą?
ponad 1 rok temu / asdf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.