DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Sfingowane procesy, tortury, morderstwa. Pandemia i lockodwn sprzyjają prześladowaniu chrześcijan

Sfingowane procesy, tortury, morderstwa. Pandemia i lockodwn sprzyjają prześladowaniu chrześcijan
Fot. Pixabay

Lockdown z powodu epidemii koronawirusa przyczynił się do większego prześladowania chrześcijan – ostrzega raport organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 

 

„Niszczycielskie i bezprecedensowe oddziaływanie Covid-19 na cały świat ma bezpośredni wpływ na problem niesprawiedliwego zamykania ludzi we więzieniach” - stwierdziła papieska fundacja pomocy.

 

Raport zatytułowany „Set Your Captives Free” opublikowany pod koniec listopada opisuje przypadki porwań i więzienia chrześcijan przez podmioty państwowe i niepaństwowe.

 

Na całym świecie bojownicy islamscy i radykałowie związani z innymi organizacjami mniejszości religijnych atakują i porywają chrześcijan. Zjawisko to nasiliło się. Dodatkowo zaobserwowano, że również podmioty państwowe coraz częściej niesłusznie zatrzymują członków mniejszości wyznaniowych.

 

Według fundacji w 50 krajach całego świata każdego miesiąca „niesłusznie trafia do więzienia” średnio 309 chrześcijan. Ponadto w niektórych krajach ze szczególnie niestabilną sytuacją polityczną uprowadza się średnio ponad 1000 osób. Wielu chrześcijanom grożą sfingowane procesy czy tortury.

 

Gdy wybuchła epidemia Covid-19 w pierwszych miesiącach 2020 r. liczba państwowych aresztowań chrześcijan spadła. Jednak w niektórych przypadkach prześladowania chrześcijan przybrały na sile w miarę rozprzestrzeniania się pandemii, jak i ponownego otwarcia niektórych krajów po blokadach.

 

Rozprzestrzenianie się wirusa oznaczało, że niektóre sądy częściowo lub całkowicie zamknęły się, opóźniając procesy chrześcijan, przetrzymywanych w więzieniach z powodu prześladowań i dyskryminacji na tle religijnym.

 

Niektóre rządy postanowiły wykorzystać okazję do zwiększenia nadzoru nad wyznawcami religii. Stało się tak na przykład w chińskiej prowincji Fujian, która w maju przeprowadziła nalot na uczestników nabożeństw tzw. podziemnego kościoła.

 

Raport stwierdza, że państwa i grupy bojowników wykorzystały lokalne blokady i globalny lockdown, by przeprowadzić jeszcze więcej zamachów na chrześcijan. W Nigerii bojownicy Fulani zintensyfikowali ataki na domy wyznawców Chrystusa.

 

W Iranie wywiad aresztował kilkunastu wyznawców Chrystusa w trzech miastach.

Z kolei w Chinach w samym tylko Pekinie uwięziono bez postawienia zarzutów ponad 1100 chrześcijan.

 

Raport sugeruje, że nastąpił wzrost liczby porwanych księży i ​​osób zakonnych, zwłaszcza w Pakistanie i Egipcie. W tych krajach często dochodzi do porwań chrześcijanek, które są poddawane przymusowym konwersjom i przymusowym małżeństwom (w jednej prowincji pakistańskiej w samym tylko 2018 roku odnotowano ponad 1000 takich przypadków).

 

Największe prześladowania tradycyjnie maja miejsce w komunistycznej Korei Północnej, gdzie ponad 50 tys. chrześcijan uwięzionych jest w ciężkich obozach pracy.

 

W Erytrei – nazywanej „Koreą Północną Afryki” - zatrzymano ponad 1000 wyznawców Chrystusa. W wielu miejscach chrześcijanom grozi się śmiercią za domniemane „bluźnierstwa.”

 

Z kolei organizacja Release International podkreśliła w odrębnym raporcie, że epidemia stała się w wielu uboższych krajach pretekstem do odmawiania chrześcijanom żywności, pomocy i wsparcia w zakresie opieki zdrowotnej.

 

Źródło: catholicnewsagency.com, ucanews.com

AS


DATA: 2020-11-26 14:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.