DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Sfałszowany zapis, pominięte istotne dane. Tygodnik o ważnych ustaleniach w sprawie Smoleńska

Sfałszowany zapis, pominięte istotne dane. Tygodnik o ważnych ustaleniach w sprawie Smoleńska
Fot. Forum / Reuters / RIA Nowosti

Tak zwana komisja Millera, mająca wyjaśnić przyczyny upadku rządowego tupolewa 154-M w kwietniu 2010 roku, sfałszowała na skutek sugestii Rosjan zapis jednego z rejestratorów zainstalowanych na pokładzie – twierdzi jeden z tygodników.

 

Według „Gazety Polskiej”, tak zwana polska skrzynka zanotowała podczas lotu gwałtowny wzrost ciepła, mogący wskazywać na eksplozję. Wzbudziło to zainteresowanie strony rosyjskiej, na wniosek której komisja miała zastąpić niewygodny fragment zapisu innym.

 

Niedawno minister Antoni Macierewicz ujawnił ustalenia państwowej podkomisji pracującej nad ponownym oficjalnym polskim raportem o katastrofie. – Wtedy ustaliliśmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła (...). Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu – powiedział szef MON 10 października.

 

Informacja ta znalazła wyraz w komunikacie nowej podkomisji. Zgodnie z tym oświadczeniem, jeden z rejestratorów zanotował „wskazujące na gwałtowne zjawiska towarzyszące ostatnim sekundom lotu”. Tych zapisów nie wzięła pod uwagę żadna z komisji, które pracowały uprzednio nad przyczynami tragedii smoleńskiej (rosyjska MAK, komisje Millera i Laska).

 

Wspomniany skokowy wzrost temperatury na pokładzie samolotu, zdaniem tygodnika, bezpośrednio poprzedził serię awarii urządzeń pokładowych.

 

 

Źródło: tvp.info, „Gazeta Polska”

RoM

 

 

 

 


DATA: 2017-10-24 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ojojoj, prawda obraża hipokrytów bezkrytycznie poddanych swemu carowi.......
ponad 2 lata temu / do sowieckich trolli
 
Słyszałeś o opinii prof. Cieszewskiego? Oczywiście że nie. Dlatego sam dajesz się robić w przysłowiowego ciula a na dodatek obrażasz innych.
ponad 2 lata temu / dodododo
 
Droga Putina na pewno nie jest prawdziwa. Ale tego nie zrozumieją ci którzy nie myślą, bo by ich mocno zabolało za samodzielne myślenie wbrew rozkazowi "cara".
ponad 2 lata temu / do sowieckich trolli
 
A może "trzecia droga" jet prawdziwa. Nie myślisz. Myślenie nie boli.
ponad 2 lata temu / do @do sowieckich troli
 
Oddać Milera i całą komisje pod sąd.Nie wiem dlaczego,ale jestem pewien że tak się nie stanie.Minister Macierewicz na swoje wszystkie tezy jeszcze nigdy nie przedstawił żadnego dowodu,ciekawe dlaczego?
ponad 2 lata temu / XYZ
 
"Ustalenia" MAK, Millera, Laska przeczą prawom fizyki i zdrowemu rozsądkowi. Tylko absolutny dyletant może wierzyć w te brednie.
ponad 2 lata temu / do sowieckich troli 2
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.